Michael Jackson - pohled do soukromí

(TV film)
  • Velká Británie Living with Michael Jackson: A Tonight Special
všechny plakáty

Televizní dokument, který se snaží poodkrýt zahalené soukromí zpěváka Michaela Jacksona, někdejšího krále popu. (themic)

ganz

Nejsem uznavačem michaela, ani jsem jeho nahrávky nikdy neposlouchal, ale uznávám že je jednou z mála tváří popu, která se držela celý svůj život a nevyšuměla během jednoho léta. Tento dokument v hodně částech na jacksona útočí, zvláště pak co se zneužívání dětí týče, já osobně uvěřil že michael je pouze dítě, které nikdy nechce dospět a užít si trochu ze svého ztraceného dětství. Co se týče toho jak vzniká muzika: Přijde že v této části ze sebe dělá michael jakéhosi ježíše pomusic, a popravdě mi to přijde jako nechutná póza. Dokument na mě udělal dojem, asi ne takový jaký si tvůrci přáli, ale přesto zafungoval. Začal jsem mít k michaelovi respekt nejen jako k muzikantovi, ale také jako ke člověku/dítěti. ()

weselow

Majkl je dost zvláštní člověk (nejsem jeho fanoušek - nespali jsme spolu), ale aspoň neni taková špína jako pan filmař, co ho soudí... ()

Kracken

Ať už se Michael Jackson vryl do povědomí lidí zpěvem, tancem (moonwalk, tahání za koule) nebo jen aferámi z bulváru, řekl bych že na světě snad nemůže být člověka který by jeho jméno neznal. Já osobně nejsem jeho velký fanda a kromě těch nejznámějších songů (a že jich není málo), tuhle hudbu nevyhledávám, přesto se mi ale v podstatě líbí a nic proti ní nemám. Samotná osoba Michaela Jacksona je mi pochopitelně neznámá a těžko mohu někoho hodnotit jen z jeho písní, fotek, článků z novin nebo třeba z tohodle dokumentu. A tak vycházím z toho co je obecně známo. Tím že nevyrůstal zrovna ve "standartní" rodině, se na něm rozhodně podepsalo. Měl sice svůj Neverland kde se mohl schovat před vnějším světem a ponořit se do světa kde se stával Peter Panem, světa plného dětí a atrakcí, světa peněz a slávy a mohl si v podstatě dělat co se mu zlíbí, avšak jeho rána na duši byla tak velká, že se s ním vláčela podobně jako Frodova rána pozbytek jeho života :) ()

NeosinneR

Redaktor je strašne nesympatický, neskutočná sviňa a byť tam je iný, určite by to bol hodnotnejší a objektívnejší pohľad do života MJ. MJ bol super, ale ten redaktor pokazil celý dokument... 50%. ()

XdanteX odpad!

Martin Bashir je ignorantské, neprofesionální prase které si zaslouží zavřít do komory pro smetáky..... ()

Ondrus

Těšil jsem se až se něco dozvím o Michaelovi, ale jediné co jsem viděl byla špína, kterou Martin Bashir házel na Michaela. Závistivá nula chtěla zažít svoji minutu slávy a díky němu a jeho dokumentu se odehrál soud v roce 2005. HANBA! ()

bufanda8 odpad!

Michaela miluju ale musím to ohodnotit takhle, protože tento dokument nepřímo vyvolal soudní procesy atd... Martin Bashir až příliš rýpal do jeho soukromí... Souhlasím se Seege. ()

Pitrsss

Ty čryři hvězdy dávám Michaelovi za to, co v tom dokumentu řekl a kam až kameru nechal zajít. Ať už říkal ve všem jen pravdu, nebo z půlky jenom lhal (což klidně mohl) tak to na mě zapůsobilo. Je hrozně fajn vidět něco "z druhý strany" jeho života. Kdybych ale měl hodnotit jen film jako takový, tak bych dal *ODPAD*, protože ten prašivej Arabskej přistěhovalec to natočil jenom proto, aby co nejvíc Jacksona pošpinil, což je z toho evidentní. Pro ty, kteří to ještě neviděli - dokument je ke shlédnutí na stream.cz 70% ()

MAJkLSON odpad!

Opravdová příležitost uvidět jaký Michael Jackson ve skutečnosti byl. Jeho dětská naivita a intelekt jako by se zasekl někde v dětství. Pokud bych měl dát proti sobě dva klepy a to 1) že MJ zemřel jako panic a 2) to že byl pedofil, tak z jeho chování a vystupování bych 2) úplně vyškrtl a spíše věřil 1). A přesně o tomhle ten dokument je, v první polovině procházka s MJ a v té druhé neustálé vyptávání zda je pedofil a kolik ma plastických operací. Ale i přesto je tohle cenný kousek. //edit: hodnoceni zmeneno na odpad!, jelikoz to ma byt dokument a ne jen jednostranny pohled na Jacksona... hanba tvurcum. Pokud chcete trochu objektivity, tak kouknete na tento pravy sestrih: Michael Jackson Interview: The Footage You Were Never Meant to See Part 1 (ostatni si naklikejte na youtube) ()

agassi68

My všetci vieme o tom ako Michael vyrastal a čo všetko zažil veľké h...o. Aké stopy to na ňom zanechalo, strata súkromia, plno pijavíc priživujúcich sa na jeho talente atď. Preto sa zrejme uzatváral do sveta rozprávok, kde dobro zvíťazí nad zlom. Vám by s takéhoto života nekvapkalo na karbid? Bashir len odviedol prácu aká sa od neho čakala. Dnes vládnu svetu senzácie a morbídnosti. Slušní ľudia sú nepredajní.. ()

brrumlaa

Omg...:/! O mrtvých jen dobře, že.. Dokument jsem viděla až po nejasném úmrtí Michaela. Takže se více o Michaelovi jako člověku zmiňovat nebudu. (raději!!!). Dokumentu dávám 2 hvězdičky. ()

papaguy odpad!

Dokument natočený silně zaujatým britským novinářem, který se rozhodl, že dokáže, že slavný zpěvák M.J. je pedofil (že má duševní poruchy, to věděl každý, to nebylo potřeba dokazovat). Podle toho se odvíjí i atmosféra dokumentu. Profesionální odstup neočekávejte. Objektivita z toho vyzařuje asi tolik, jako z komunistických propagandistických Týdeníků. _____ Z celého dokumentu i událostí na sklonku života M.J. mám dojem, že se pár zlatokopů rozhodlo zahrát si na kovboje a na likvidaci kreditu populární osoby si udělat jméno a vytřískat z toho prachy. A podle všeho Martin Bashir mezi takové ostrostřelce patří také. Stačí se podívat jenom na obal DVD a jeho typografii (viz obrázek výše) a poselství od autorů je vám jasné. Před očima diváka se odvíjí skandalizace každého prdu, o který Bahir při svém natáčení zavadí. Jediný přínos má dokument v tom, že se dozvíte sem tam i pár faktů a reálií ze života M.J., vyjímečně bez adorativního pochlebování. ()

Ceberus

Budu nejspíš opakovat ostatní hodnotící, ale ti mají pravdu. Bashir se z Jacksona snaží vyždímat senzaci a jde mu to poměrně snadno, protože Michael je upřímný člověk - není (bohužel pro něj) ten typ, který dvakrát přemýšlí nad tím, jak jeho odpověď pomůže či nepomůže jeho kariéře. Pokud však sami nejste lidi typu "četl jsem to v Blesku, tak to musí být pravda", pak si můžete z tohoto dokumentu něco odnést - a sice poznatky o Michaelově dětství, které přinejmenším zčásti vysvětlují jeho chování a složitý život. ()

DarkMatter

Na jednu stranu pěknej pohled do zákulisí, do domu a soukromí Jacksona. Na druhou stranu bulvární odpad. Dokument obsahuje spoustu zajímavejch interview a záběrů z Neverlandu... Ale taky ubohý bulvární komentáře. Snaží se řešit milionkrát propíraný kauzy. Moc objektivní to teda neni... Nicméně Jackson podle mě dobře obhájil a popřel veškerý kauzy. ()

LuNaj odpad!

Teď je otázka, jak tento "dokument" hodnotit. Reportér Martin Bashir prostě nechápal Jacksonovu až děstkou naivitu a snažil se všem divákům namluvit, že hudební ikona a král popu je nejenže pedofil, ale i prachsprostý lhář. ,,Michaele, přiznej se, žes byl na plastice. Přřiznej, přiznej." Pořád do něj rýpal. Chudák Jackosn. Ještěže je na youtube nesetříhaná verze většiny rozhovorů, poněvadž si Michael z opatrnosti vše nahrával pro svoji potřebu an vlastní videokameru. Takhle si soudný člověk udělá o "pravdivosti" dokumentu obrázek sám. Takže hodnocení? Kvůli Michaelovi bych dal jednoznačně 5*, ale pořád si sám sobě říkám- vždyť to do prdele není ani autentický dokument. Samé fabulace a kydání hnoje na skvělého člověka. Hnůj k hnoji a jasný ODPAD! ()