Kronika česká

všechny plakáty

Zasvěcené putování národní minulostí. (oficiální text distributora)

triatlet

Historický cyklus, při němž úžasem oněmí i Zemi11. Výborné nejen jako didaktická pomůcka. Takové toulky českou minulostí v televizním pojetí. ()

majo25

Informačne bohaté, ale spracovaním veľmi nudné až mdlé. Sprevádzač navyše svojím neplynulím rozprávaním a nepohnutím ani brvou pôsobí viac ako robot než človek. Videné 3 diely. ()

honz

Vynikající historický pořad, obzvláště díly věnované počátkům našich dějin a středověku. ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých událostech z české historie. ()

e-pilot

Sledoval jsem seriál kompletní, takže mohu hodnotit jako celek. Zprvu mi přišly díly propracovanější a ucelenější. Postupem času, také kvůli obměně průvodců, došlo i k povrchnějšímu rozboru a hodně zkratkovitému vyjádřování. Vzhledem k tomu, že seriál vznikal v době snah o znovuzačleňování do Severoatlantické aliance a Evropské unie, je dost velká škoda, že se tvůrci nezaměřili na hlubší hledání evropských souvislostí. Nejsme přeci jen Češi, Moravani a Slezani, jsem Evropani. ()