Vražední ptáci

• Itálie Killing Birds: Raptors (více)

Skupina studentů biologie se vydává do džungle zkoumat život a chování vzácných druhů ptáků. Netuší přitom, že se pohybují v oblasti, kde před lety došlo k hrůznému masakru. Nepříčetný vietnamský veterán tu zavraždil svou manželku s jejím milencem a prakticky každého, kdo se postavil do cesty jeho ostré dýce. Zdá se, že msta nebyla zcela dokonána a že jeden z vědců má s dávnou tragedií společného víc, než by se mu líbilo. Zrůdné zombie vstávají ze svých hrobů, aby dokončily to, co bylo započato před mnoha desetiletími... (Řitka video)

Martin741 odpad!

V porovnani s Hitchcockovou klasikou je porovnavat tieto dva filmy asi tak ucinne, ako porovnat Porsche so Skodovkou 120 -kou. Sragora, kde operenci nezavrazdili ani jednu obet. 0 % ()

Rodriguez

Distributor zřejmě při vydávání tohoto titulu upadl na hlavu, když přeložil tento název na dvd placku! S ptákama to nemá absolutně nic společného (krom úvodní scény, kdy "možná náhodou" napadne pták vraha, který vraždil v domě), ve filmu se objevují zombie, které hledají odplatu za to, co se jim v minulosti stalo. Bohužel na to doplácí partička, která přijela hledal vyhynulý druh černobílého... ()

destroy83

Joe D´Amato nám servíruje další kvalitní zombie podívanou. Tentokrát se obětmi nenasytných zombií stane partička studentíků, která vyrazila do džungle zkoumat ptáky. Na plný knedlík to sice není, ale čtyři hvězdy si tenhle kousek zaslouží, už jen za výborný masakr v úvodu filmu. ()

majo25

Človek čaká zabijáckych vtákov (už už som to chcel začať porovnávať s Hitchockovými Vtákmi) a namiesto toho tu "strašia" zombíci. Bez ohľadu na to, že postavy sú nesympatické, a viacmenej sa len čaká na to, kedy budú rad radom odchádzať, v istých chvíľach to nemá zlú atmosféru. Až sa celkom čudujem tunajšiemu až tak nízkemu hodnoteniu. Áno, obsahuje množstvo logických nezmyslov, lacné spracovanie, fušerské efekty či plochý scenár, ale tiež aj žiadne nahotinky, čo je pre D'Amata netypické. Film je síce obsadený americkými mladíkmi, z ktorých vytŕča Robert Vaughn, inak ide o typickú taliansku fušerinu, ktorú vidno takmer na všetkom. ()

folklorman odpad!

Killing Birds označím za nejdebilnější film, jehož tvůrcem byl (hororo-porno) sračkář Joe D'Amato. Tento film vlastní více alternativních názvů, ale ani jeden nevystihuje základní problematiku a problém filmu. Vražední ptáci jsou vidět jen zřídka oproti jejich skřekům, které z úsporných důvodů nahrazují hudební doprovod. Další označení (Zombi 5) jen těží ze jména slavnějších kolegů. Zombie uvidíme asi dvakrát, ale díky kvalitě (make upu) bych to potřetí nedal. Gore, kamera, střih, herecké obsazení a dialogy znázorňují mix podprůměrného odpadu. Půl bodu dávám za ten dům, kde žil slepec. Na stejném místě byl natočen legendární Fulciho film - E tu vivrai nel terrore ! L´aldila. ()

Holina

Typická italská béčková klasika, navíc celkem nepovedená. Záležitost jen pro fajnšmekry a to navíc jen do sbírky... ()

t.mon

Jaký vražední ptáci? Jaký vražední ptáci? Ano, jednoho člověka nejdřív oslepí a pak zavraždí, ale jinak vůbec nic, jinak klasická, nezajímavá, nudná blbá zombie vyvražďovačka, která nemá snad všechno, co film má mít: Nemá to příběh(i když možná...), nemá to atmosféru, nemá to nic. Jediné, za co dávám necelou hvězdičku, je hudba, která je fakt krásná a být to dobrý film, navodila by strašidelnou atmosféru, a krásní, exotičtí ptáci. ()

Laca1313

Neskutečně nudný zombies horor,který navíc klame svým názvem (někdy bych rad potkal ty šašky,co vymýšlí český názvy, protože u některých filmů je to fakt na pořádnou facku). Výkony postav hrozné,hudba taky za nic nestála. No a ty zombí jsou fakt k smíchu. ()

Dr.Loomis

Tak jsem od tohoto filmu čekal více. O vražedních ptácích člověk jen tak nenarazí,akorát na začátku filmu. Chvílemi na mě tento film působil jak Vrah Rosemary. Ale pak se tam oběví zombíci a je to totálně v haji. Filmy se zombíkama se mi líbí,ale tohle je paskvil. Pak už se to mele pátý přes devátý. 30% ()

moviefan4

Príde mi až sprosté že som sa tešil na horor o vraždiacich vtákoch a dostal som zombikov. Proste dej stál za hovno a to platí aj o scénari., ktorý bol taký nudný a sprostý že až. Hudba tiež stála za prd a vždy ma rozčulovala. A náznak hororu? Skoro žiaden až na záver a začiatok za ktorý dávam tú 1*. Inak film za pozretie ani nestojí. ()

Valenta28

Nevím, jestli to ví málo, či hodně lidí, ale tohle bylo pokračování filmové řady "Zombi". Tohle měla být pětka. Takhle: Děj je strašně ubohý, nepropracovaný a není v něm žádná snaha. Proto jsem za něj jednu hvězdičku ubral. Ovšem všechno ostatní me opět pobavilo, uchvátilo a příjemně překvapilo. Mluvím o makeupu, kostýmech, hercích, atmosféře, prostředí a nápadu. To vše zahrnují ty čtyři hvězdičky pro tento film. ()

MonarC

Mně se to líbilo... Sympatická ptákovinka o partě studentů, kteří vyráží do bažin a ubytují se v prázdném domě. To ještě netuší, že tam nejsou sami... Ale proč se to proboha jmenuje Vražední ptáci? Vždyt tam vraždili zombici a né ptaci... Nebo mi něco uniklo?! Spiš bych to nazval Dům u bažiny, nebo tak něco. ()

squire odpad!

Ano, chápu, že horor je žánr, v němž jde hlavně o vyvolání mrazení v zádech a nějaká ta logika příběhu, stavba vyprávění ,zákony dramatu nebo dokonce doteky něčeho jako umění mohou jít stranou. Ale toto???? To snad opravdu ne! ()

vojtik.sup odpad!

Žádna italská hororová klasika, jenom další Joe D´Amatova sr*čka, takových laciných hororů jsou hromady - věřte mi, pořád aby tam byl jenom nějaký masakr, na psychický děs se vůbec nesoustředí - nedívat! ()

-krusty-

EHF: Asi úplně bych tento podivně nazvaný film nezatracoval. Tento béčkový klenot je opravdu a hlavně...podivný. Nevím jak lépe to nazvat. Je to jako koukat se na slepenec více žánrů a více témat, která spolu téměř nesouvisí a dějově si odporují. Zelený mozek, co povraždí vše, na co příjde. Výzkum ptactva. Návštěva u nevidomého týpka, který má všude mikrofony. Zabloudění v krajině. Opuštěné auto. Zabydlení se v baráku a následné patálie, vize, sny, fantasmagorie. Jedno úmrtí za druhým a nakonec naháněčka se zombie. Do toho všeho samozřejmě jedni z nejtupějších a nejnesympatičtějších hrdinů, které jsem kdy viděl. Bláznivý film, který ale při své nedokonalosti má jisté charisma...možná proto, že si v duchu říkáte: takhle pitomě to přece asi řežisér fakt musel myslet.... Kdyby chyběla nudná část se studenty v první třetině filmu, hodnotil bych lépe. Takhle je to jenom béčko mezi béčky... ()