poster

Vražední ptáci

 • Itálie

  Killing birds - uccelli assassini

 • Itálie

  Killing Birds - Raptors

 • Slovensko

  Vražední vtáci

 • USA

  Dark Eyes of the Zombie

 • USA

  Raptors

 • USA

  Zombie 5 - Killing Birds

Horor

Itálie, 1987, 87 min

Scénář:

Daniele Stroppa

Kamera:

Joe D'Amato

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • Kangax
  **

  Vcelku originálny príbeh, ale so silne béčkovým spracovaním. Nelogické správania študentov (doslova čakajú na vlastnú smrť...) tak to Talianom už tradične odpúšťam, horšie je to so slabými miestami vo filme, ktorých je veľa a nemuseli tam byť. Samotný dôvod výskytu zombie nie je poriadne vysvetlený - (hoci inak sa vysvetľuje až príliš), A z toho ako režisér navodil efekt silnej hmly rozmazaným obrazu ma bolia oči ešte teraz.... Atmosféra opustenej vily uprostred dusných bažín je ale inak slušná, možno by som išiel aj na tri hviezdy, bohužiaľ skutočnosť že som mal pôvodný dabing u verzie Řitka video posunutý, a následne zistil že úplne nesedí ani česká verzia, tak to ma dohnalo k podpriemerným dvom hviezdičkám...(6.3.2009)

 • eraserhead666
  **

  Abych pravdu řekl, jsem trochu na vážkách a z celého filmu mám hrozně rozporuplné pocity. Vražední ptáci mají strašně hloupý a velmi slabý scénář. Jednotlivé úseky filmu jako by spolu občas ani nijak nesouvisely, logika dostává hodně často na prdel a tu a tam se přistihnete při myšlence, jestli to má vůbec nějaký děj, který se někam posouvá a nebo je prostě opravdu jen zmatený. Jednotlivé postavy jsou dost podivné, v tom negativním smyslu, herecké výkony snad ještě podivnější, pokud se výkony vůbec dají nazvat. Když už to vypadá, že je nejhezčí postava ukáže, nestane se tak. Film má ale i své silné stránky. Úvodní velmi výborná scéna (byl by z toho krásný němý kraťas) by mohla být skvělou potitulkovou scénou prvního Ramba aneb Rambův návrat domů :-). Jak je u mnohých italských kousků zvykem, oplývá vynikající hudbou. Když už konečně, po hodně dlouhé době, dojde na zombíky, chrochtal jsem blahem, jejich nástupy, zjev a chůze jsou parádní, PARÁDNÍ!!!!! Jenže to je všechno a i když se snažím v tom vidět velké plus filmu, prostě to nestačí.(10.11.2012)

 • Rodriguez
  ***

  Distributor zřejmě při vydávání tohoto titulu upadl na hlavu, když přeložil tento název na dvd placku! S ptákama to nemá absolutně nic společného (krom úvodní scény, kdy "možná náhodou" napadne pták vraha, který vraždil v domě), ve filmu se objevují zombie, které hledají odplatu za to, co se jim v minulosti stalo. Bohužel na to doplácí partička, která přijela hledal vyhynulý druh černobílého...(17.3.2009)

 • folklorman
  odpad!

  Killing Birds označím za nejdebilnější film, jehož tvůrcem byl (hororo-porno) sračkář Joe D'Amato. Tento film vlastní více alternativních názvů, ale ani jeden nevystihuje základní problematiku a problém filmu. Vražední ptáci jsou vidět jen zřídka oproti jejich skřekům, které z úsporných důvodů nahrazují hudební doprovod. Další označení (Zombi 5) jen těží ze jména slavnějších kolegů. Zombie uvidíme asi dvakrát, ale díky kvalitě (make upu) bych to potřetí nedal. Gore, kamera, střih, herecké obsazení a dialogy znázorňují mix podprůměrného odpadu. Půl bodu dávám za ten dům, kde žil slepec. Na stejném místě byl natočen legendární Fulciho film - E tu vivrai nel terrore ! L´aldila.(24.1.2011)

 • Karamanlis
  **

  Taliansky horor nesúci honosný, no nezmyselný názov Vražední vtáci, je v skutočnosti zombie brakom z dielne nechvalne známeho režiséra Joea D'Amata. Dôvod výskytu zombíkov v tejto snímke som vôbec nepochopil (čo pri D'Amatových výtvoroch nie je nič neobvyklé), triková stránka filmu nesie otrasne nízkorozpočtový rukopis.(27.5.2010)

 • - První slovo se objeví až po 9. minutě. (t.mon)

 • - Dům na začátku filmu je stejná budova jako v The Beyond. (Holina)