Reklama

Reklama

Vražední ptáci

  • Itálie Killing Birds: Raptors (více)
Trailer

Skupina studentů biologie se vydává do džungle zkoumat život a chování vzácných druhů ptáků. Netuší přitom, že se pohybují v oblasti, kde před lety došlo k hrůznému masakru. Nepříčetný vietnamský veterán tu zavraždil svou manželku s jejím milencem a prakticky každého, kdo se postavil do cesty jeho ostré dýce. Zdá se, že msta nebyla zcela dokonána a že jeden z vědců má s dávnou tragedií společného víc, než by se mu líbilo. Zrůdné zombie vstávají ze svých hrobů, aby dokončily to, co bylo započato před mnoha desetiletími... (Řitka video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Snímek by se klidně mohl jmenovat Dům, ve kterém straší. Ptáci se zde jen mihnou, v úvodu jeden z dravců vyrve Fredu Brownovi oko. Pak se vše točí okolo zkoumání ptáků a dravci se vracejí až v závěru. Typický představitel italského mysteriózního hororu má pomalé zombie, co svoji oběť vždy doženou, a pěkné vraždy, kdy vede několikeré podříznutí a utržení hlavy (scéna v autě je jedna z nejlepších). Jeden by nevěřil, jak je takový generátor efektivní vraždící stroj. Nejenom že vám utrhne prsty, ale i hlavu. Působivá je snová scéna s jednou z dívek, která je ukřižovaná na zdi. Jako u podobných filmů není děj nijak překotný, po většinu času zkoumají studenti opuštěný dům v džungli, jenž ukrývá hrůzné tajemství. Výborná je hudba, která neustále vytváří napětí. Skvělý obraz je u Italů samozřejmostí. Po letech tomuhle příjemně halucinogennímu snímku jednu hvězdu přidávám. Ocení žánroví fanoušci. ()

strougy 

všechny recenze uživatele

Po působivém úvodním masakru přichází obvyklý rozbředlý béčkový průměr. Základním problémem je jednak hudba, jenž mi zejména v pasážích ozvučujících idylu biologického pátrání po papouchovi způsobovala zvukovou nevolnost a poté totálně nesympatické postavy, kde jedinou vyjímku představuje sexy černovláska, která ovšem má mínus za nesundání blůzky ani během sexu. Na filmu nakonec nejvíc pobavil roztomilý obstarožní počítač jedné z postav a názorná ukázka toho, jak dopadne neopatrný člověk nahýbající se nad zapnutý generátor s visícím řetízkem. Slušné 2*. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Pornoguru D´Amato se pochlapil, tohle je vyjímečně oproštěno od nelogismů a logických lapsů, a i laciné nahoty tady chlapec šetřil. Pomo měl asi slabší chvilku, protože nic pohoršujícího, nechutného, zde není, pokud člověk je zvyklý na osmdesátkovou brutalitu italské kinematografie. Zcela neznámí mlaďoši byli v pohodě, holky to zahrály fajn, věřil jsem jim každý záchvěv strachu, násilí bylo decentně dávkované, ve druhé půli i s příjemně skličující atmosférou.  Jenom ten název – „Killing Birds“ je nesmyslný, ale takhle prostě Taloši v 80.letech prodávali svoje filmy, no. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Velmi špatná variace na Ptáky od Mistra a Zombie od Italů (distribuční označení pro video trh je Zombie 5), která trpí příšernou technickou stránkou a diletantským, možná až ledabylým, přístupem k dílu jako takovému. Hlavním představitelům, kterými jsou škaredí a hlavně špatně hrající teenageři, není v mnoha pasážích skoro rozumět a zvukové ruchy doslova rvou uši. O maskách by se nedalo mluvit ani v nejlepším případě a gore efekty se zastavují u tupého mlácení hlavy o zeď. Děj není příliš podstatný, o to více pak zamrzí, že je otravnému vyprávění a vysvětlování věnováno příliš mnoho prostoru, namísto pořádných jatek. Snímek zdařile klame tělem, protože úvodní scéna představuje to nejlepší z celého díla a dokáže navnadit. Po ní však nastupuje jen nekonečná nuda a jedna slabomyslná humorná pasáž (bohužel bez vysvětlení) o tom, jak se Zombie dokázala teleportovat ze schodů na střechu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa môžete niečoho báť, keď žijete v neustálej temnote?“ Nádherný kreslený obal... ktorý nemá s filmom nič spoločné. Ak totiž nerátam tri sekundy v prológu a dve sekundy pred záverečnými titulkami, vtáci na nikoho nezaútočia, nieto ešte aby ho zabili. Len asi minútu filmového času občas preletia vzduchom, to je všetko. Fakt. Takže reklamný slogan (operujúci s Hitchcockovou operenou klasikou Vtáci) je vyložené klamstvo, v lepšom prípade zavádzanie, prípadne omyl a nedorozumenie. Napriek tomu nie je výsledok otrasný a ak ste ničení TROMA-produkciou, budete výsledkom možno dokonca milo prekvapení. Film je skôr o zombies, ale tí sa v skutočnosti objavia až v druhej polovici tejto nešťastnej snímky. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • První slovo se objeví až po 9. minutě. (t.mon)

Reklama

Reklama