Luke se toulá po amerických silnicích ve svém starém džípu s přívěsem, ve kterém s sebou vozí svého milovaného koně. Při svých toulkách má spoustu problémů nejen s policisty, kteří v hrdinovi vidí potenciální problémy své poklidné služby, ale také dva nesympatičtí řidiči kamionu, kterým neustále kříží cestu. Luke si však dokáže poradit v každé situaci. Jednoho dne se ujme čtrnáctiletého Matta, jehož otce dostal do vězení bohatý podnikatel Lawson, aby se mohl zmocnit jeho pozemku. Luke se rozhodne pomoci Mattovu otci i dalším starousedlíkům, které se Lawson pokouší vyštvat z jejich pozemků. Navíc Luke zjistí, že má s Lawsonem nevyřízené účty ještě z dřívějších dob. (oficiální text distributora)

Cor-Angar

Objektivně by ta 5. hvězda byla možná navíc, ale u spousty filmů s B. Spencerem a/nebo T. Hillem nemůžu jinak. Dobrodruh je jako spousta dalších prostě srdcovka, která se mi i po letech pořád hodně líbí a kdykoliv se na ni rád podívám znova. Teď po letech navíc oceňuju i výbornej soundtrack (hlavně Lynyrd Skynyrd). Občas se sice melodie mění trochu násilně, ale celkově výborně podtrhují tu pohodu, kterou tento film navozuje. Ze všech filmů této dvojice, ať už zvlášť nebo spolu, možná není nejlepší, nejzábavnější ani nejakčnější, ale pravděpodobně právě nejpohodovější. ()

soukyd33

Tak začátek je zajímavý, a pokračování ještě lepší. Herecké výkony výborné (Terence Hill) Herecké obsazení, super. Soundtrack 👍. Příběh zajímavý a pohodový. 👍 Poznámka: Motorkáři, helikoptéra, právníci. To jsou TOP scény. 😄 Velmi příjemný film. 👍🙂 Poznámka: Poslední scéna s kamionem, opět dokonalá. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Job29

Většinou s Hillem Hraje i Bud. Ale v tomhle filmu mi Bud vůbec nechyběl. Docela oddechovka. Jde vidět že i na solo akci se dá koukat. Palec nahoru. ()