Pán času - Série 1 (2005) (série)

Den otce (S01E08)

(epizoda)
  • Velká Británie Father's Day

Rose s Doktorem se vydají do dnu svatby Roseiných rodičů. Špatnou náhodou je ale časoprostor poškozen a objevuje se zde hrozba, a tak se musí všichni skrýt v kostele. Tam se Rose svěří svým rodičům, že je jejich dcera. (kritkMd)

Milano33

Táto epizóda nám ukázala, ako veľmi nebezpečná je manipuláciu s časom. Niektoré momenty v čase sú skrátka striktne dané a nedajú sa zmeniť. A pokiaľ sa tak náhodou stane, bude to mať kolosálne následky. Myslím si, že sa Rose po tejto skúsenosti poučila a o niečo nám zmúdrela. Uvedomila si, že pokus o prepísanie minulosti tak, aby zachránila svojho otca pred istou smrťou, bolo od nej hlúpe, nepremyslené a z dlhodobého hľadiska tým nič nevyriešila. Akurát len ohrozila celý časopriestor a aby toho nebolo málo, ešte k tomu všetkému sa dotkla svojho mladšieho ja, čím spôsobila časový paradox. Doctor bol z nej najprv sklamaný, ale nemohol som na ňu príliš dlho hnevať a doprial Rose aspoň to, že mohla prežiť čo i len niekoľko pekných chvíľ so svojím otcom. A záverečná rozlúčka s nim bola dojemná. ()

kritkMd

Hodně dobrá epizoda ukazuje co by kdyby a že se nemá létat do vlastní minulosti. Je tam i skvělé napětí kdy jsou všichni uzavřeni v kostele a neví co mají dělat. ()