Občan pes

Stydlivý vesnický kluk Pod se vydá do Bangkoku, rozhodnutý prorazit ve velkém městě. Najít tady zaměstnání není tak těžké: brzy začne pracovat v rybí konzervárně na lince na zpracování sardinek. Nešťastnou náhodou tu však přijde o prst. Začne se potloukat po městě ve snaze najít plechovku, v níž by mohl jeho uříznutý prst být. To je ovšem pouze začátek surrealistické pohádky plné absurdního humoru a vizuální virtuozity. Bohaté používání digitálních triků proměňuje šedivý Bangkok v město jasných, téměř kýčovitých barev a podivných prostředí. Film vychází z knížky, kterou napsala režisérova manželka Koynuch (a kterou on pak ilustroval), přičemž nebere sám sebe příliš vážně a obsahuje neobvykle vysokou dávku sebeironie. Jako kdyby chtěl říct: Smějte se mi! Přesto je ale zároveň dojemný, originální a vtipný. (oficiální text distributora)

Santek

Sledovat tenhle film byl pro mně zážitek. Film ve mně vyvolává vzpomínky na události mého života ještě z období kdy jsem byl naivní a plný ideálů. Vyvolává zpět ty pocity a díky filmu jsem si mohl prožít něco co jsem už dlouho nepocítil. V mnohých chvílích jsem se přistihl že jsem díky atmosféře filmu zasněný a v nevinné blaženosti jsem na pár okamžiků jakoby zapomněl na všechno zlé co se mi kdy v životě přihodilo. Film mně dokázal povznést na duchu a přinesl mi neskutečný umělecký zážitek. Výborný hudební motiv skvěle doplňuje děj a atmosféru filmu. Už úvodní píseň Vám dokáže přinést příjemné pocity a dokonale Vás uvolnit do pohody. Právě díky všemu výše jmenovanému je tenhle film pro mně skoro dokonalé umělecké dílo.... ()

CrazymanM

Velice zvláštní film,který mě zaujal.Je plný krásných věcí,dojemný,smutný i veselý a hlavně velice jiný,než na co jsme v Evropě zvyklí.Líbila se mi i hudba,připomínalo mi to mládí někde na zábavách. ()

old salt

Nádherý film !!! Tak dobrou náladu po shlédnutí jsem již dlouho neměl. Vynikající kamera, barvy, fantazie, skvělý sountrack (možná až kýč, ale mne nadchl)... ()

casyy

Interpretovat se tu da cokoliv a jakkoliv, ale na to kaslu. Ja videl predevsim vizualne zcela nevazany film, ktery pretekal svebytnou poetikou, krasnou infantilni vlezlosti a osobitou melancholii. A to neni malo. ()

Idoviren

Surrealistická pohádka plná barev? Fajn, sem s ní. Jenže surrealistická pohádka plná barev se nekoná. Barvy jsou tam sice na začátku trochu přepálené, ale to není náplň slov "plná barev" ani zdaleka.. Přestože má film pár velmi dobrých nápadů a podává je velice hezky, všechno je to obalené spoustou nudné vaty, navíc se do toho přimíchalo spotustu písniček a thajský jazyk opravdu není zpěvný jazyk. Hlavní hrdinové se chovají jako trotlové a ne tím hezkým, roztomile podivínským způsobem, prostě s Vámi 100 minut cloumá nutkání je všechny do jednoho pobít. Ráda bych dala Psovi víc, ale já se musela nutit k dokoukávání a to si víc než dvě rozhodně nezaslouží. ()

Wroclav

Pekny film, srsici hlavne v prvnich dvou tretinach originalnimi, ulitlymi napady. Ke konci ale uz ztraci trochu dech. Dal bych za 3, ale za ten Bangkok je jeste jedna navic. ()

Gesicht

Film připomíná Amélii pod vlivem. Když přistoupíte na jeho poetiku, odmění se vám úžasným zážitkem. Gejzír podivností a surrealit, které jsou ovšem postavami brány jako cosi obyčejného, vás naprosto pohltí. ()

Tuatha odpad!

Tenhle film mě naprosto zklamal. Z Varů jsem slyšel jen chválu... Vypravil jsem se na něj i s třemi kamarády do kina, konečně ho dávali. A poprvé v životě ( !! ) jsem z kina odešel. Všichni. Před náma se ještě zvedli dva kluci a nějaký pár. Ať mi lidi říkají, že nemám představivost, fantazii. Ale tenhle film byl dle mého názoru jen směs naprosto hloupých nápadů, zcela nesmyslných, neuvěřitelně nudných. Mám–li si vybrat jiný film surrealistkého ražení, bude to Survive Style 5+ , Taxidermia nebo si pro fantazii zajdu do světa pohádek od Hayao Miyazakiho. Ale tohle byla bída největší. Snad jsem z kina odešel poprvé a taky naposledy. ()

RonnieR

Na tomto filme som bol sám asi pred troma rokmi. Čo mi najviac utkvelo v pamäti bola skvelá hudba a originálne nápady režiséra. Naozaj zvláštny film, zvláštny ľudia títo Thajčania! Fakt odvaz jak hovado! 80%.P.S. Húúliaci medveď bol super! ()

Filmasia 2006

Filmasia 2006

04.11.2006

Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních… (více)