Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Tigran

Napřed jsem si říkal "Ty vole, co to je, tohleto? Proč to má na čsfd tak vysoký hodnocení, ty vole? Chápeš to ty vole, Milane, vole?" Ale pak jsem se tomu začal řezat, ty vole... sám nevim proč, to by ses pos*al, ty vole... ()

j0nathan

Ty krávo, ty vole, tak tohle byla solidní komedie na mou hlavu. Kucí tomu štěstíčku šli celou dobu naproti a nebylo to jenom o počasí, jestli mi rozumíte. Koneckonců, všichni mají bodů jako máku a my máme pořád stejný hovno. :)) ()

Novom

Naprosto geniální hra, ačkoliv mě fotbal ani trošku nezajímá, tohle mě opravdu pobavilo. Především díky tomu, že oni vlastně jen vzali normální přepisy nahrávek, lehce je nastříhali, aby to nebylo tak nudné, a pustili na svět ve stejném znění. Opravdu mě tu baví komentáře typu, že to byl jeden vulgarismus za druhým, to si opravdu neuvědomujete, že za to ani Lábus, ani Čtvrtníček nemůžou, ale že se takhle mezi sebou bavívávali nejvyšší funkcionáři našeho fotbalu? ()

Honza dAve

ROFL LOL :-). Zelená je tráva, rozhodčí je kráva, novináři jsou mediální mrdky a Brabec s Horníkem nosiči ryb. Ivánkovi ode mě připluje 5 kaprů. Jenom škoda, že je to fakt podle pravdy :-(. ()

joker2

Kultovní zálěžitost konce roku 2005. Natočeno podle skutečné události. Spousta hlášek, které přežijí, protože jsou nadčasové (No to mi ho teda vyndej). Hudební scény zajímavé, ač trošičku z jiné jamky, ale určitě se nedají sledovat tak často jako divadelní hra. Trošičku mi vadilo, že Lábus (alias Pan Herec) svou roli čte, ale později jsem si uvědomil, že pro genialitu Čtrvtníčkova scénáře je to podmínka nutná, protože spousta gagů vyžaduje naprostou přesnost a Lábus se tak může více soustředit na intonaci a mimiku. Je to lepší číst kreativně než narážky špatně časovat. Ale chtěl bych to někdy vidět bez "notiček", bylo by víc prostoru na hraní. Oblíbených hlášek mám spoustu, tak jen namátkou ("ne rukou, kopačkou", "pane němec, dyť já mám stejnej zájem jako vy", "a vám se ten fotbal jako líbil?", "vo co komu de?", "ty mediální mrdky máme pořešený", "nazdár", "hlavně se do toho nesmí nikdo srát", "20 kilo jablek je mu málo? to by mě teda zajímalo v jakejch poměrech von žije", "bárka se potápí, titanic jde ke dnu", "tam nebylo nic - žádná munice", "ta byla přííísná", "... a von pískne takovejhle úlet?", "to nejsou peníze jardy, to jsou ivanovy peníze", "supr... " a spousta dalších) ()

Betmän

Samotný dialogy skvělý, ale ty mně dostávaj i jenom v reportážích v novinách, takže to měli pánové Čtvrtníček a Lábus docela snadný. Každopádně dobře, že je to takto zvěčněno. ()

RadimFišer

Čtvrtníček je osobnost, která mě přesvědčí se podívat na film i kdyby měl špatné hodnocení. Tomu by se ale stejně endalo věřit. Lábus se snaží, ale Čtvrtníčka nedohraje. On má lebku skvělou ze všech stran. Okouzlilo mě usmiřování, ivánku, kamaráde, promiň, vždyť já jsem v tom měl 200 jablek. Kuci opálení, ty by nás vymazali z mapy. A nejvíce: Musíme jít tomu štěstí trochu naprosti. Jsme dělníci fotbalu, nosiči ryb. Nápad zdokumentovat naše vnitřní problémy byl skvělý, ale kvalita určila moje čtyř hvězdičkové ohodnocení. Doporučuji a apeluji na všechny čechy, aby se podívali co se u nás dělo a pečlivě si to zapamatovali, neboť se to bude dít dál. Někdo ten fotbal musí dělat. ()

Blackhawks

Čtvrtníček zaválel fakt skvěle !! To je prostě úžasné, udělat tak skvělou scénku na takovou korupční aféru !! Nemusel tam sice vystupovat v úvodu "rozhodčí" a písknout začátek,ale jinak to bylo perfektní !! :D "Ale musíme jít tomu štěstíčku trochu naproti ty vole" "Musíme to nějak zrežírovat co?" :D "Jirko, víš co se říká u nás na vsi? Že silnější pes mrdá.." ()

#47

No konečně se to tu objevilo...no jo když oni si snad ty mrdky myslely že se to udělá samo. No už jsem se chtěl ozvat že mi Ivánek na CSFD chybí...musíme přece tomu štěstíčku jít trochu naproti, jestli mi rozumíš...ty vole já se z toho snad poseru, já to prohlížim zleva zprava, no to je v prdeli, všechny filmy maj bodů jako máku a Ivánek zas hovno...co jako ty hodnocení tady pod 4 hvězdy???...ty byly teda přísný...no to mi neřikej vole že za to nic neměli...no jako že tam byla nula...no ty vole, se na to vyseru, hlavní sou body vole...ale no už je vidim ty mrdky vole jak se mě ptaj : "a vám se jako ten divadelní výstup líbil???"...no ty vole já jim asi šáhnu ve sprše na švába, ale ne rukou...kopačkou ty vole. No mě už to nebaví vole, vo co komu de?...dyť my strašně dřem...já už jsem utahanej jako kotě...no dyť já to nedělam pro sebe ty vole...no jistě...takže dávam 5 jablek. ()

Chino

Já jsem mluvil s ním jenom po telefoně a takže jsem nevím a říkám mně to nevadilo, stejně bych musel dát do toho. ()

gusman

O fotbale vím kulové, aféru jsem nesledoval, ale tohle představení je klasika všech klasik, kult všech kultů a to, že se výrazy z představení dostávaji do obecného vědomí, to jen potvrzuje :) ()

troxor

Skvělá přehlídka lidské nízkosti a toho, jak hluboko člověk může padnout. Fotbalová aféra se dostala do divadla. To samo o sobě je již dosti absurdní, Čtvrtníček se však na tak nízké metě nezastavil. Už se nemusel mírnit, a tak vzniklo něco velice černého a balancujícího na hraně trapnosti a ubohosti. V divadle mohli být Čtvrtníček s Lábusem docela zážitek, na DVD už tolik nejsou. Úspěch se dostavil, řekl bych dokonce, že některé hlášky už zlidověly. ()

jura-roy

Kdo nerozumí fotbalu a nezajímá se o něj, nepochopí zcela tuto hru. Jinak je to velice povedený výsměch korupční aféře v českém fotbale. Skoro hodinový dialog Čtvrtníčka a Lábuse, z kterého budete mít křeče. ()

mala_kea

"Víš co se u nás na vsi říká?".."nevím.." .."že silnejší pes mrdá" ...touto hlášku Čtvrtníček rozjíždí skvělých 50 minut..opravdu jsem se bavil ()