Reklama

Reklama

The Story of Menstruation

všechny plakáty
Animovaný / Dokumentární / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1946, 10 min

Hrají:

Gloria Blondell (vypravěč)

Obsahy(1)

Edukační video, které se zaměřuje na menstruační cyklus - jeho průběh, účel a poskytuje také řadu rad a tipů. Snímek vznikl v koprodukci s firmou Kotex pro náctileté americké dívky. (Mertax)

Recenze (7)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Krátký vzdělávací kousek pojednávající o strastech lidského těla, s dobově poměrně velkou informační hodnotou, nejenom pro zvídavé americké školáky. Důraz celé téhle podívané je kladen na menstruaci a princip rozmnožování a je uvedený do chodu „zábavnou“ formou animovaného povídání s několika humornými situacemi (sprcha s horkou a studenou vodou). Důkaz, že Disney to po válce uměl vzít za správný konec. ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Překvapivě výborná edukační pomůcka. Něco podobného by mohli holkám na základce pouštět i dneska (no, možná to dělají, co já vím). ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Čo sa ešte dozviem od Disneyho..? Úžasné zvieracie postavičky ( všeobecne známe ), Hitlerove deti ( menej známe ) až po rodičovskú výchovu ( to už najmenej )... Treba uznať, že tento náučný snímok má naučiť naše deti o pôvode človeka... v pravom slova zmysle. ()

yangzhening 

všechny recenze uživatele

Dnes už možná sterilní, dříve budilo kontroverze. Zaplať pánbůh, že žijeme v době, kdy vědomosti jsou důležitější než společenská dogmata (alespoň u nás). Tenhle krátkometrážní film má dnes už jenom historickou hodnotu. Těch deset minut mu ale obětovat rozhodně lze. ()

Reklama

Reklama