Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

sierane

Co na to říct, než že je to jeden z nejlepších koncertů co jsem kdy viděl... kurtovi člověk věří absolutně všechno, stačí mu jen hrát a zpívat a emoce z něj nekonečně prýští na všechny strany... ač je mnoho repertoáru převzato od jiných interpretů, v podání nirvany jsou posunuty do jiných netušených rozměrů.... a samozřejmě poslední song se pomalu dotýká hvězd a tak jako Mozartův Requiem se pomalu loučí a uzavírá životní kapitolu posledního rockového hrdiny ()

Huntelaar

Abych se přiznal, nikdy se mi dosud nepodařilo tento záznam vidět v celku, jen pouze některé vybrané skladby. A proč se to vůbec dovoluju hodnotit a k tomu ještě za 5*? Protože kolik obyčejnejch smrtelníků si pod termínem Skupina Unplugged, představí něco jinýho než Nirvanu v New Yorku. A pro mě osobně taky další důkaz toho, že Curt byl strašně svojskej týpek. ()

baruss

Nirvana: Kurt COBAIN - vocals, acoustic guitar | Dave GROHL - vocals, bass, drums | Krist NOVOSELIC - guitar, accordion, bass | Additional personnel: Cris KIRKWOOD - acoustic guitar, bass | Pat SMEAR - acoustic guitar | Curt KIRKWOOD - acoustic guitar | Lori GOLDSTON - cello || recorded live at Sony Music Studios, New York on Nov 18, 1993 || baruss music rating 10/10 || Grunge is dead || 1994 || ()

TedTonks

Celý koncert je to nejúžasnější, co jsem ve svém životě viděl. Tenhle koncert mi na Nirvanu a hlavně Kurta Cobaina poskytl pohled, který je prostě dechberoucí. Díky tomuhle koncertu, ikdyž jsem ho neviděl na vlastní oči, je Cobain můj nejvyšší bůh, kterého bezvýhradně miluji. Snad je to kvůli těm očím v závěru Where Did You Sleep Last Night. Nejlepší komentář: Kleopatra ()

mr.bredok

Po desce Nevermind chodili po světě škarohlídi s tvrzením, že Nirvana zapadne do zapomnění stejně rychle jak se vynořila. Tenhle Unplugged dokázal všem, že tahle muzika není odkázána na velký hluk a binec na pódiu. Ukázali, že písničky Nirvány lze hrát třeba u táboráku. Jejich hudma je životaschopná i po dvaceti letech a já si v autě Nirvanu občas ohulím a úžívám si to jako malý kluk. ()

• Koncert nebyl tak docela "unplugged", protože kapela měla zesilovače a bicí, byť s tlumiči a štětkami. Jeff Mason pro vystoupení vymyslel přesnější název: "Měli by tomu říkat "Nirvana - ztlumeně". (kornitko)
  • Po koncertu museli Cobaina přesvědčovat, že jeho výkon byl skvělý, protože on sám byl přesvědčen o opaku. (Gabrielle)
  • Mená David Grohl a Krist Novoselic sú v titulkoch uvedené chybne ako David Ghrol a Chris Novoselic. (Raccoon.city)