Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

baruss

Nirvana: Kurt COBAIN - vocals, acoustic guitar | Dave GROHL - vocals, bass, drums | Krist NOVOSELIC - guitar, accordion, bass | Additional personnel: Cris KIRKWOOD - acoustic guitar, bass | Pat SMEAR - acoustic guitar | Curt KIRKWOOD - acoustic guitar | Lori GOLDSTON - cello || recorded live at Sony Music Studios, New York on Nov 18, 1993 || baruss music rating 10/10 || Grunge is dead || 1994 || ()

Hermanka

Vyjímečné vystoupení vyjímečného člověka, kterým Kurt bezesporu byl. Překvapivé vystoupení, které se zapsalo mezi unplugged MTV nesmazatelným písmem. Kurtův citlivý projev, Dave který se snaží hrát "potichu", Lorry která dává vystoupení ještě více komornější řád...., snad vše namíchalo správnou esenci vystoupení na které se nazapomíná. ()

Vrata88

Perfektní...můj nejoblíbenější koncert od Nirvany. Je to skupina, která hraje svůj styl hudby...je to hudba, která je vulgární, „špinavá“ a ponurá. Na jejich koncertech se hlasitost moc neřeší. O to víc překvapí, že tahle skupina dokáže zahrát dokonalý unplugged koncert, kde všechny písně dostanou takový úžasný náboj plný emocí. A i když nejste fanoušci angličtiny, tak si prostě sednete a posloucháte. Pohřební výzdoba, Kurtova osobnost oblečená jak jinak, než ve svetru dodává tomuhle koncertu úžasnou syrovou atmosféru. Třešničkou na dortu je úžasná „Where Did You Sleep Last Night“, při které nabíhá husí kůže. ()

MrGregor

Jedinečné... ano to je myslím to nejvýstižnější slovo. Nirvana, především tedy Kurt Cobain, sedí ve svých typických "hadrech" :) , kouří, nadává a baví se s publikem, jakoby nic - s naprostou lehkostí... a předvádí asi nejlepší akustickou show jaká snad může být... tak procítěných a srdceryvně zaspívaných písní (tím spíš koncertů) opravdu mnoho není... většinou si filmy a koncerty pouštím "vedle" a mezitím dělám něco jiného... tento mě však uhranul ()

• Koncert nebyl tak docela "unplugged", protože kapela měla zesilovače a bicí, byť s tlumiči a štětkami. Jeff Mason pro vystoupení vymyslel přesnější název: "Měli by tomu říkat "Nirvana - ztlumeně". (kornitko)
  • Po koncertu museli Cobaina přesvědčovat, že jeho výkon byl skvělý, protože on sám byl přesvědčen o opaku. (Gabrielle)
  • Kurtova kytara se vydražila za astronomických šest milionů amerických dolarů. Byla vyrobena v roce 1959 a Cobain ji pořídil za 5 000 dolarů. (Fenk)