poster

Babalón (studentský film)

 • USA

  Baballoon

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní

Česko, 1999, 5 min

Režie:

Michal Žabka

Scénář:

Michal Žabka

Kamera:

Tomáš Sysel

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (4)

 • monolog
  ***

  Viděl jsem to, je to o klukovi, kterýho rodiče se pořád hádají (a hádky končívají v posteli) a klukovi z toho roste hlava až je jak balon. A pak když je dost velká, Babalon odletí skrz okno s dalšími balony, který vidí na obloze. Zpracování je hezký, myslím že to je plastelína (jako dobrodružství Robinsona Crusoe), ale příběh mě moc nechytl. Když už animáč, tak by pro mě měl být o něčem zábavným a ne uměleckým nebo dramatickým nebo tak.(3.6.2006)

 • troufalka
  ***

  Jak je vidno, animovaný loutkový kraťas nemusí být vždy jen určený dětem, může se dotýkat i vážných témat. :o) Aneb, co se děje v dětské hlavě, když se dospěláci hádají?(16.8.2014)

 • Slarque
  ***

  Slušný krátký film s dospělým tématem v komorním loutkovém podání.(23.5.2015)

 • Anderton
  ***

  Pokus o autorský štýl v Žabkovom prípade je veľmi fajn, už na študentskom filme vidno, že je to talent. Rovnako téma je dospelá, až vážna, ale podaná vtipným spôsobom. Ono to asi ani animovaným a bábkovým štýlom bez recesie a humoru nejde. S tým sa musí zmieriť každý bábkar a animátor a oni sú asi iba radi, že to tak je. My si zase radi takýto film raz za čas pozrieme.(18.11.2014)