Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

plakát

Proč? 13x proto (2017) (TV seriál)

Ano, opravdu jsem si zaplatil Netflix a asi teď budu trochu víc komentovat o:-) Jo a spoileruju... 1. Série ... Člověk tak nějak čeká, co z toho vyleze. Nakonec je to velmi slušně vystavěné drama s naprosto dokonale zobrazeným pocitem zmaru, smutku a osamění, kdy ten člověk těm pozůstalým až bytostně hluboce chybí. Samozřejmě je to strašně roztažené a zdlouhavé a první půlka série je takové uvedení do děje. V druhé se konečně něco děje. Některé věci mi přišly za vlasy přitažené (například opravdu půjdu na párty k člověku, který znásilnil mou kamarádku, měl na mě několik opakovaných sexuálních narážek a nevhodných doteků a vlezu s ním do vířivky? No tak jsem fakt blbej. Nebo třeba že by osoba, která se chce zabít sháněla přehrávač a pásky, aby to měli její viníci těžší na poslech? By to bez průvodního dopisu spíš zahodili a neřešili, co to je), ale beru to jako úlitbu stylu vyprávění. Některé důvody mi nepřijdou jako důvody, spíš jen dokreslení situace, konkrétně Zach, částečně i Alex, Ryan, Justin, Sheri. Celkově si myslím slušných 60 % Cítím se obrán o krvavý závěr, protože Netflix změnil sebevraždu Hanny a vymazal scény s krví. 2. Série ... Tak už víme, co a jak se stalo. Odkrývá se nám další pohled na Hannu z vnějšku, ale mně osobně to moc nesedělo s tím, co nám bylo servírováno v první sérii. Třeba některé věci o Zachovi že by vůbec nezmínila? Nebo že se s Brycem viděla víckrát? Nebo spoustu dalších dost někdy důležitých věcí, které trochu mění pohled na věc. Ke konci se člověku otevírá kudla v kapse, když Bryce hraje u soudu slušňáka. Taky si myslím, že ten soud byl udělán až příliš jednostranně, kdy mnohdy právník nechal své svědky grilovat a vlastně kdyby se to stalo v reálu, tak by pohřbil svou liknavostí celý případ. Ale opět, krásně zobrazené bylo to, jaká je bezmoc a zoufalství, když každé slovo obrátí proti vám... Tyler je za mě nejtragičtější postava a tím myslím tragédii ve stylu antických dramat. Musím říct, že mě chytil za srdce, ubohý nenáviděný kluk, kterého všichni šikanují. Doopravdy jsem chtěl, aby ten odpad na té škole postřílel.  Opět 60 % 3. Série ... Bez debat nejlepší a nejzábavnější série. Jediné, co mě sere je, že najednou ukazují Bryce jako jakousi pomyslnou oběť a kladného hrdinu. Dobře, někdo ho zabil. Ale celkově je tento člověk psychopatická bezskrupulózní osobnost se sklony k násilí a prosazování se v rámci manipulace s lidmi. Čili něco naprosto nechutného. Postava Ani je strašně přechytralá, vlezlá, najednou si se všemi rozumí a ve všem se vyzná a všechny zná... Clay je jednomyslně zvolen největším sexuálním chudákem roku, jelikož všechny jeho holky spí jen s jinýma... A vadí mi jedna berlička kvůli prachům z další série. To opravdu nešlo říct, že Bryce zakopl a spadl do vody? To to museli házet na dementa Montyho? A ta finální hovadina, kdy se objeví teplouš, kterého Monty dobil skoro do bezvědomí a ten se do něj i přesto zamiloval a chce pro něj spravedlnost a posmrtný odlitek jeho penisu. Jako vážně? 70 % ... 4. Série ... Mé přesvědčení, že v té škole jsou buď teplouši, nebo agresivní hovada se mění v jistotu. Nejméně třetina osazenstva školy má vidiny a blbne. Úmrtí je příliš mnoho a opravdu by mě zajímalo, jestli v USA je toto jednání ze strany školy vůbec možné. U nás by ředitel dávno byl odejit a rodiče by z té školy své děti dávno odvedli... Postavy se chovají naprosto iracionálně, jak kdyby nový scenárista vůbec neviděl předchozí díly. Vzájemná důvěra a soudržnost se vytrácí. Absolutně nevěrohodná motivace Vincenta a Diega zjistit pravdu o Montym to vede do kopru. Všichni mají tajnosti před všemi. Jediné drobné pozitivum je, že na konci jsou dva díly o Justinově smrti opět docela slušně a emotivně natočené, ale to už nic nemění. Všechny postavy předtím osm dílů zabíjeli a ničili, tak už na tom člověku vlastně ani moc nesejde. Clay celou dobu blbne a chová se jak úplný vůl a je to strašně otravné. Tahle série neměla být vůbec natočená. Vlastně na ní asi nenajdu ani žádná další pozitiva. Ani je snad ještě otravnější, než v minulé sérii. Některé postavy se už v seriálu najednou nevyskytují... 15 %. Celkově si myslím to je docela solidní počin, který sice není určen mně jako cílové skupině (je mi 37), ale i tak docela chytne. Jen po druhé se tomu vyhnu obloukem.

Armáda mrtvých (2021)

Jako opravdu dvě a půl hodiny? To bych nechtěl vidět director's cut... Někdy špatný sestřih filmu ublíží víc, než hloupý děj. Viz třeba Tanec s vlky, který je v klasické 3 h verzi naprosto luxusní podívanou a v prodloužené verzi se na to nedá dívat... Tady mi vadilo pár nových nápadů do světa zombie, jako superinteligentní kmen, zombie tygr, zombie kůň, na kterém se vůdce klanu prohání, zombie dítě... Nebo takhle, nevadilo mi ty nápady, vadilo mi jejich zpracování... Tak jalově podané... Postavy nejsou nic extra. Člověk vlastně jen čeká, kdy něco poserou a umřou... Na to, kolik jim bylo ponecháno času na sžití s divákem, tak je až neuvěřitelné, jak člověk sere na to, kdo má jakou motivaci a jak skončí. Na všechno je moc času, nikdo nikam nespěchá. Za 20 minut přiletí atomovka, my musíme naložit 200 milionů a stejně se zastavíme a budeme stát a žvanit jalové kraviny jako dementi. Nejvíc mě pak na konci štvalo, jak každou vteřinu má přiletět atomovka a my stojíme ve dveřích vrtulníku a kecáme rodinné sračky a čekáme, než hlavní zombie dorazí a natrhne nám prdel... Pak už jsem jen čekal, až přiletí ten trapný šedý proužek bomby, vybuchne po nárazu na zem a všichni do něj budou čučet jak jelita... (Je to tak rychlé, že proužek ani neuvidíte, atomovka vybuchuje obvykle cca půl kilometru nad zemí, protože v zemi udělá kráter a nic moc z toho, a kdo se jednou podíval do výbuchu jaderné pumy bez ochrany očí ve stylu svářečské kukly, už nikdy nic neviděl). A ještě jedna drobnost, trezor, sebevětší, neochrání člověka před ozářením, nemluvě o nárazu a tlaku, žáru... V epicentru výbuchu je několik vteřin až pár desítek tisíc stupňů Celsia, standardní teplota v okolí výbuchu je kolem 4000 stupňů... Člověk by to v tomto typu filmů neřešil, ale ono se to bere tak vážně a umělecky...

Souboj s rodinou (2019)

Náborové video pro WWE. Asi je tam málo masa do mlýnku a potřebují nabrat křoví na skoky z 10 metrové klece... Jo a co je na tom příběhu dle obsahu neuvěřitelné? Jakože o tom natočili film? Jo, to je neuvěřitelné dost. Vidím v tom výrazný propad obecných hodnot, kdy se točí hovna o dementech. Sorry, tohle je představení (sport tomu opravdu říkat nebudu), které mě nikdy nezaujalo. Film jsem asi tak do půlky přeskakoval, protože ty propagační kecy se nedaly snést. I pak jsem přeskakoval, ale o něco míň. Potom se začaly řešit ještě rodinný hodnoty ( to už jsem zas skákal víc), protože každej správnej wrestler myslí jen na svou rodinu, a ne na to, co a kde vyšňupat. A od chvíle, kdy se brácha nasere, že ho považují za nulu už jen člověk čeká, kdy se rozhodne se polepšit a svou tápající ségru postrčit správným směrem. Netvrdím, že to občas nefunguje, ale aby to mělo nějaký opravdový tah na branku, muselo by se tam dít něco smysluplnějšího, muselo by o něco jít, než že nula odnikud nezvládá trénink na předpřipravený falešný divadelní zápas a mezi pár barbínama se necítí dobře. No nakonec se jí to povedlo a teď je slavná a bohatá. Hurá. O kom že jsme to ještě nenatočili životopisný film? A jo, sousedův retardovaný syn minulý týden vyhrál soutěž v pojídání knedlíků... Prý se na to připravoval celý život. Skoro třináct let... A mají psa s třema nohama! To bude trhák...

plakát

Ztraceni ve vesmíru (2018) (TV seriál)

Je to docela zajímavé, jen mám pár výhrad. Ty hrátky s fyzikou jsou opravdu únavné. Někdy je ještě ne příliš pod nulou, ale voda v hloubce deset metrů zmrzne za vteřinu. Někdy je taková zima, že rozpuštěná voda v hloubce jeden metr najednou zamrzá, ale zároveň prší a ještě před pár minutami jsme tuto rozpuštěnou vodu vylévali všude kolem sebe, a ona nezamrzala a držela se ve velkých kalužích. Pára od pusy v mínus 60 taky nikomu nejde, a když má někdo zraněnou nohu, zabalím ho do stříbrné fólie, strčím do stanu, který nechám pro jistotu otevřený a nebo ho položím na zmrzlý led. Druhá velká výtka je ve vztahu k dramatické části. Opravdu si některý producent myslel, že mu divák uvěří, že v prvním díle umře nějaká černoška? To by se ten seriál určitě nestal úspěšným. Vždyť Black live matters... Umírat můžou pouze běloši. Jo a ten robot... To se opravdu naučil jen tuto jednu větu? Obzvláště vzhledem ke stupni technické vyspělosti, kterou zjevně dosahoval? I přes to všechno je to perfektní dramatický seriál. Postava Dr. Smithové je někdy dost rušící, ale nakonec se taky obětuje za dobro. Hodně mě iritovala černá dcera Robinsonů svou morální nadřazeností a ten naivní hošík, ale v USA to tak prostě být musí. Morálku mají aspoň v televizi. Těším se na třetí sérii. Neboj se mise, když máš Smithe!

plakát

Bůh masakru (2011) odpad!

Jestli toto je komedie, tak jsem se celý svůj dosavadní život smál věcem, kterým jsem se smát neměl a možná to bylo i někdy neslušné vůči ostatním. Divadlo mám rád, divadelní hry v televizi mi nevadí, ale toto byla strašně nudná záležitost. Neživotná. Jako chápu, že autorka chtěla nastavit zrcadlo dnešní povrchní společnosti, kterou zajímá jen vlastní prospěch a pro zachování vlastního pozlátka udělá cokoliv. Jenže otázkou je, jestli povrchnost není od přírody přirozená a potřebná. Vždyť která gorila nebo pavoučí či papouščí samička si vybírá otce svých potomků podle inteligence, vnitřní harmonie, nebo slušného chování vůči bližnímu? V přírodě jde čistě o sílu, vzhled a schopnost zajistit potravu. V některých případech ani o to ne, kdy lvice pro jistotu podrží každému lvovi ve smečce, aby si myslel, že mláďata jsou jeho a nechtěl je zabít. Je zvláštní, že lidská společnost se tak odděluje od přírody, že si ve své namyšlenosti myslí, že my jsme něco lepšího. A ještě si pár namistrovaných jedinců myslí, že zbytek společnosti může beztrestně kritizovat a urážet v jakési své mravní a morální nadřazenosti. Já osobně mám jednu teorii, proč je dnešní svět tak špatný. Kdysi dávno, když počet lidstva na světě byl roven 10-15 tisícům jedinců, tak přežili jen dva druhy osobností. Ti nejlepší, nejsilnější, nejodvážnější a nejschopnější, kteří se svým umem dokázali uživit a dokázali se postarat i o své potomstvo. Pak ti nejzbabělejší, nejvychytralejší, bezskrupulózní zmetci neštítící se ničeho. Problém je, že těch pozitivních bylo určitě méně, vzhledem k tomu, že odvážný umírá dřív,než zbabělec. A my jsme bohužel jejich potomci.

Švec (2014) odpad!

Tohle nefunguje naprosto v ničem. Nápad asi dobrý, ale zápletka dramatického filmu, vážného jak zlomená noha ředitele obchoďáku se stojacími lampami je strašně nudná (cítíte v tom něco směšného? Ne, jistěže ne. Stojací lampy, ředitel, i jeho zlomená noha jsou velmi nudné). Loser musí být loser jen natolik, aby bylo jasné, že je nic jen kvůli nepřízní počasí a stačí jen aby slunce zalezlo za mraky, zvedl se vítr a klesla teplota pod nulu a vytře vám prdel každým, kdo si jím otíral boty. Tady je ale ta zbytečnost hlavního hrdiny úplně hmatatelná. Strašně prostupuje každým okamžikem. Ani jakýs takýs nápad na konci to nezachrání. Sandler mi tu byl tak neskonale nepříjemný, že jsem začal litovat, že ho vlastně mám rád, a že směr, kam se jeho kariéra ubírá, by leckomu mohl zlomit nejen nohu, ale i vaz. Tento film byl tak špatný, že ho možná nějaký ředitel obchodu se stojacími lampami napsal na neschopence, když měl zlomenou nohu. Nebo možná Sandler bude prodávat lampy, až si zlomí nohu. Omlouvám se za tento komentář. Ale úplně stejný vyčerpávající pocit, který máte z jeho čtení, mám já z tohoto veskrze zapomenutelného filmu, ve kterém žádný ředitel se zlomenou nohou nevystupuje a stojacích lamp je méně, než dobrých nápadů.

plakát

Jako v bavlnce (2020) odpad!

Začátek super. Nemyslím si sice, že se to dá tak snadno udělat i v Améru, ale pěkně vymyšlený podfuk na babičky a dědečky. To bylo tak perfektně natočené, tak emotivně nastřelené, že jsem vzteky malém rozkousal sedačku. Úplně jsem se těšil, až bábi Zlopočasná vytáhne z rukávu kvér a ustřelí jí tu hnusnou patku... Pak měla přijít ta část, na kterou jsme se ženou tak natěšeně čekali. Pak přišla. No. Jestli je celá ruská mafie takhle trapná, tak se divím, že ji státní orgány nenechají se vymlátit mezi sebou. Opravdu nemají zaplaceného soudce? Opravdu by nepodplatili nějakého údržbáře nebo hlídače, aby jim bábrdli vyvezl na parkoviště? Opravdu by jí nerozmlátili kladivem postupně všechny prsty a pak ji nestáhli z kůže? Scéna, kdy obtloustlý hlídač začne bez rozmyslu střílet v domově důchodců... Kdy nehoda v autě dopadne jinak a to finále, kdy ruský mafián se dá do komplotu s tou čůzou... A finále, kde teda má milostivě být řečeno, že ani ona z toho nevyjde nejlépe... Ten film je ztráta času. Jako velmi často si hraje na realitu, ale ve chvíli, kdy je ta realita potřeba, aby diváka udržela v napětí, tak se objevuje Deus ex a zachrání situaci, aby to mohlo jet ještě o chvíli déle. Za mě ztráta času. Naprosto zpackaná a nevyužitá šance na dobrý thriller.

Paříž 15:17 (2018)

Ať už je film zdlouhavý jak chce, tak gratuluju kluci. Každej z nás si přeje být ve správnou chvíli na správném místě. A s obrovským množstvím štěstí jste živí hrdinové.

plakát

Mentalista (2008) (TV seriál)

Viděl jsem všechny díly. A musím říct, že to je moje guilty pleasure. Sice občas jde i o to, jak se najde vrah, ale to nejhlavnější je Velký detektiv a jeho vochcávání civilů. Jako moc jsem si to užil. Sice Rudý John byl i na můj vkus vybrán trochu na sílu, ale jinak se tu i dobře pracuje s postavami z předchozích dílů, které se znovuobjeví... Jako, lituju, že to na DVD nevyšlo s českým dabingem. Ale možná to nebudu v budoucnu řešit. A doporučuji poslední sérii, kde se vyřeší všechny postavy a jejich budoucnost.

Zrodila se hvězda (2018)

Tenhle film je obrovskou urážkou všech, kteří kdy něco tvořili z hlubin svých démonů. Je urážkou všech těch, kteří někdy milovali někoho, kdo se sám postupně zabíjel svým démonem, bez kterého by nemohl rozdávat svůj talent. Je urážkou všech těch bezesných nocí, hádek, usmíření, opakovaných detoxů, emocionálního vydírání a postupné změny lásky v nenávist. Podle mě je naprosto nezvládnutý a povrchní scénář. Finální sebevražda je absolutně nepochopitelná, skoro bezdůvodná. Pár měsíců předtím plnil stadiony, a najednou nemá důvod žít, ani peníze... Nějak jsem si nevšiml, že všechny ty tantiémy z písniček prohrál nebo vyšňupal.. A jeho žena najednou musí říct světu, proč že v těch džínách vypadáš tak skvěle... Hodně hluboké. Jediné pozitivní je Shallow, absolutně dokonalá píseň, které je pro tento film škoda. A osobně mě překvapilo, že Lady Gaga je docela hezká ženská. Její standardní look a outfity mi přijdou hrozné a de facto se jí vyhýbám, jak to jen jde.. Film nemá význam koukat, nejlepší je poslechnout si song a zbytek neřešit.