Babova auta

• Švédsko

Babas bilar

Akční / Komedie

Švédsko, 2006, 81 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $239,963(11.9.2010)

Tak jsem jen tak ze zvědavosti mrknul, co to dávaj na HBO za švédskej film a spíš jsem měl v úmyslu se u toho v klidu najíst a po jídle to vypnout a věnovat se něčemu zábavnějšímu. Nudnější začátek tomu i nasvědčoval, že tohle žádný veledílo nebude, ale pak se tam objevila ustřelená hlava, padlo pár hlášek a já se u toho začal docela slušně bavit a zábava vydržela až do konce. No asi to neni film pro každýho, ale jestli máte rádi brutální humor, tak vám film můžu doporučit. Ke konci jsem teda měl pocit, že se možná až zbytečně tlačilo na pilu, protože to občas vypadalo, že ten film začíná parodovat sebe sama. Ale jinak mam z toho celkově spíš pozitivní dojem. Navíc skoro hlavní roli ve filmu hraje Cadillac Coupe DeVille z roku 1970, což mě taky potěšilo. Takže moje hodnocení berte jako takový lepší 3 hvězdičky - tak 65%(30.5.2007)

• bassator

41st KVIFF 2006 - VARIETY CRITICS´ CHOICE - Dny Kritiků Variety(27.6.2009)

Švédská černá komedie, to je pro mě pojem a jistá záruka kvality. Neříkám, že tu nebyly ohrané momenty, ale já se tedy bavil královsky...aneb skvělé posezení v kině Panasonic v KV :)(28.7.2006)

• anais

Pokud vám přijde vtipné, že někdo někomu zapíchne něco ostrého třeba do nohy, a toho člověka to očividně bolí, a srandovně zaskučí, Babas bilar (Babovy auta) je film pro vás. Mě se moc líbilo pár geniálních hlášek narážejících na švédsko-finské vztahy (něco jako (národnosti možná prohodím) – Švéd říká: „haha, tvůj finský nůž, kterým si mě bodl mi neublíží.“, Fin: „ten nůž je švédský.“, Švéd:“au“.). Krom pár podobných hlášek mě to zas tak nebavilo. Babas bilar je „cool“ komedie s drsnými gangstery a morbidním humorem. Mě to přišlo trochu moc chtěně „cool“, ale spíš mi to prostě jen nesedlo. Kdo má rád výše popsaný druh humoru, Babas bilar se mu bude líbit. (ještě zmíním perfektní záběr, kdy kamera stojí na silnici a sleduje auto, které se k ní rychle blíží – když ji dojede, kamera v jednom záběru, ve vteřině nabere rychlost auta a sleduje dění za volantem.těžko se to popisuje, ale moc se to povedlo)(13.7.2006)