poster

Dělníkova smrt

 • Rakousko

  Workingman's Death

 • Německo

  Workingman's Death

 • Slovensko

  Robotníkova smrť

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2005, 122 min

Scénář:

Michael Glawogger

Kamera:

Wolfgang Thaler

Hudba:

John Zorn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wipeout
  ****

  Práca-základný prostriedok sebarealizácie vyjadrený tvorivosťou ľudských rúk a mysle, je naším spoločníkom už od dávnych vekov. Je možno ju nenávidieť či odmietať no aj tak sa stane nakoniec naším celoživotným spojencom v boji o prežitie. Tento dokument je mementom ľudskej sily, schopnosti tešiť sa z maličkostí i v tých najťažších životných podmienkach či schopnosti adaptácie sa extrémom prírody. Ku cti autorom treba dodať, že sa podarilo potlačiť ideologizáciu na prijateľnú úroveň a priestor je prenechaný výhradne hrdinom, levom, duchom... tohto sveta. Žiadne zbytočné slová komentátora, zvuk a obraz sú prenechané symfónii ľudského tela a jeho boja s prírodou, zo všetkých síl si brániacej svoje cenné poklady surovín. V rámci jednotlivých pasáží navštívime súkromných baníkov z Ukrajinského Dombasu, neúnavných nosičov síri z Indonézie, pracovníkov priemyselného bitúnku na africká spôsob, či paštúnov bojujúcich s oceľovými kolosmi zo západu. 4,5*(16.11.2007)

 • PinokKio
  ****

  Tenhle dokument je ideální náborovou agitkou pro děcka, který se rozhodujou o své budoucí profesi. Takže čtyřkaři .. bacha!(21.11.2011)

 • Radiq
  ***

  Drsnej dokument o chudejch lidech. Chudej dokument o drsnejch lidech. Takhle se dělá poutavej dokument, kterej neomílá všechna dokumentární klišé. Největší frajeři byli ti s tou sírou. Mohlo se to trochu zkrátit, ale přežít se to dalo.(11.10.2008)

 • Pedestrian
  ****

  Hodnocení jednotlivých kapitol: Heroes (ukrajinští havíři) - 4*, Ghosts (asijští nosiči síry) - 4*, Lions (nigerijští řezníci) - 5*, Brothers (Íranci rozřezávající zrezivělý tanker) - 4*. Poslední dvě kapitoly - The Future a Epilogue bohužel zůstaly jedinou černou kaňkou na jinak unikátním dokumentu, který je NUTNÉ vidět především na velkém plátně.(5.11.2006)

 • zette
  ***

  Po technicke strance vyborny dokument, prece jen bych spise uvital vice vypovedi delniku a kratsi stopaz. Nijak originalni, i tak zajimave.(19.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace