Ddukbang jeonseol

Jižní Korea, 2006, 94 min

Beom-gu Cho

Su-jin Park

Seoung-jae Cha

Film, který mne opravdu neustále bolestivě zklamával ... Od začátku má neuvěřitelný potenciál - výborný vizual, vtip, zezačátku i spád, dobré herce a akci ... Jenže než aby se z filmu stala další pořádná "studentská řežba" typu Miikeho "Vran", film neuvěřitelně rychle ztrácí dech a energii, předkládá nám zcela zbytečné a nezábavné scény, nezábavný humor atd. Strašná škoda tohohole ... kdyby filmaři raději vsadili mnohem více na akci a trochu film zvážnili a ne naopak odlehčovali, mohla to být pecka. Takhle se jen neustále těšíte na závěrečné zúčtování a koukáte na měřič stopáže filmu ... Škoda, ale i tak dobrý film.(16.2.2011)

Výraz "tuctový korejský mainstream" přesně vystihuje i tento snímek. Jako v mnoha korejských filmech jsou středobodem Bar Legend (Three Fellas) gangy a rvačky, přičemž se pokoušejí o komediální odlehčení příběhu a zisk sympatií pro tři ústřední hrdiny, kamarády a frontmany jednoho z klanů, které si navzájem rozbíjejí huby na prostranstvích u řeky ve studentských letech i po. Film zabrousí s pomocí černobílých scén do vážných vod, ale zůstává jen u pokusu vytvořit vypjatou, hustou atmosféru a vtáhnout diváka do děje. Herecké výkony, bitky (zapomeňme na výrazné vizuální podání Gangster High), příběh - vše ve filmu je skrz naskrz průměrné. Včetně nevýrazného zloducha v podání známého korejského herce O Dal-sua (záporák z Oldboye). 5/10(4.1.2007)