Reklama

Reklama

Žraločí vody

(festivalový název)
  • Kanada Sharkwater
všechny plakáty
Trailer

Žraloci tu žijí už více než 400 miliónů let. Byli tu dokonce 150 miliónů let před příchodem dinosaurů. Přežili všechna období zániku, při kterých zmizelo z naší Země téměř vše živé a přesto by mohli být vyhubeni... Proč? Díky lidské nenasytnosti. Rob Stewart natočil pozoruhodný dokument, který nám ukáže pravou stránku mořských predátorů a vyvrátí mylné domněnky, které si o nich lidstvo za mnohá staletí vybudovalo. (Krouťák)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Řeknete si: jaká zrůda může rybám řezat zaživa ploutve a pak je se smíchem házet zpět do vody? Budete si divit, kolik těch lidských zrůd je a vůbec se za to nestydí. Je to jejich právo, oni mají nůž a ryba se nemůže bránit. Oni mají rodinu a malé děti, proto musí rybám zaživa řezat hlavy a hurónským smíchem dávat hlavy dětem, kteří si s nimi hrají a napodobují jejich plavbu mořem. Krásná ukázka poloopic, kteří se odvažují nazývat lidmi. Žraloci jsou opravdu zajímaví. Vůbec jsem netušil, že jsou pro nás tak důležití a jací vlastně jsou. Hanba Vám, kteří provozujete tento druh pírátství. Přeju vám stejný osud jako vy tvoříte jim: zarazit hák do krku, uříznout nohy a ruce, trochu se poštrachat ve vnitřnostech a s vtipkováním zahodit zbytek bývalého tvora do moře! Stydím se za člověka jako za druh. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Je zvláštní, že lidé mají takový strach ze žraloků, přitom jsou to na první pohled spíše mírumilovná zvířata. Zkuste vlézt do klece se lvem nebo si běžte zaplavat do řeky s krokodýli a uvidíte, jak dopadnete. Pokud jsou žraloci tak krvežízniví predátoři, proč mezi nimi lidé plavou bez obav. Kolikrát jste v dokumentu viděli, že by žraloci okamžitě a bez váhání útočili na potápěče? Dokument dokazuje, že žralok zabiják lidí, což je úžasně vysvětleno kupříkladu tím, že žralok nemá tak velká ústa, aby mohl polykat velkou kořist. Žralok svou kořist netrhá, ale sežere. Co se samotného dokumentu týče, začíná radostně a optimisticky, ale rychle se zvrhne v masakr. Kvůli stupidním Asiatům, kteří považují polévku ze žraločích ploutví za lahůdku a ještě stupidnějším lidem, kteří si myslí, že když sní žraločí maso, nedostanou rakovinu, jsou žraloci na prahu vyhynutí. Při sledování takových dokumentů se vždy podivuji nad tím, jak lidé vůbec mohli přežít tak dlouho. Že doteď nezničili celou planetu. Nazýváme se pány světa, ale ukažte mi zvíře, které si dobrovolně ničí prostředí, ve kterém žije a které mu poskytuje potravu a útočiště. Ať mi někdo tvrdí, že to všechno neděláme pro peníze. Peníze jsou nadřazeny životům lidí a zvířat. ()

Reklama

Sprite 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dokumentu který jsem viděl. "Žraloci lidské maso nejí. Většina žraloků má zuby, které nejsou určeny k trhání. Nemůžou s nimi kousat maso z něčeho, co je větší než jejich tlama. Stovka dlouhých jehel těžko vykousne z něčeho kus masa. Takže většina žraloků není vybavena na to, aby se živila zvířaty naší velikosti a jsou si toho vědomi. Vyvinuli se k tomu, aby se živili svou klasickou kořistí. Nebudou proto plýtvat energií a honit se za něčím o čem ví že těžko můžou žrát. Když k takovému omylu dojde, tak většinou člověk skončí na břehu. Ve většině případů člověk neztratí žádné maso. Ve vzácných případech, které končí se smrtí je to většinou z důvodů ztráty krve, ale ne proto že by žralok člověka sežral. Tři a půl nebo jen dvoumetrová ryba dokáže člověka roztrhat na kusy, ale nic takového se neděje! Svědčí to o kvalitě smyslů žraloka. Jen několik málo lidí je ročně napadeno. Těžko si půjdete zaběhat společně se stádem lvů, se žraloky se ale koupeme pořád. Miliony lidí se koupou každý rok v moři v oblastech kde žraloci loví a jen několik z nich je napadeno. Pokud by nás chtěli jíst tak už to dávno dělají..." ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Sharkwater je dokument velmi podobný The Cove (o vyvražďování delfínů). Zatímco vraždění delfínků je nám tak trochu proti srsti, jsou to přece roztomilá a hravá zvířátka. Naopak likvidace žraloků je pohoda, jsou to přece vraždící monstra, která na potkání napadají a zabíjejí lidi, že??? ... Tenhle dokument možná není natolik vytříbený jako The Cove a obecně asi nebude patřit k dokumentům, které nás chtějí okouzlit svým vizuálem či hudbou, ale jeho výpovědní hodnota je dle mého názoru hodně důležitá. Ač nepatřím mezi šílence do ekologie, tak se rád dozvím další informace o tom, jak to na tom našem světě chodí a o tom tenhle dokument je. Docela mě mrzí, do jaké míry je přehlížen. Kolem The Cove byl obrovský boom a tady se udělilo jen několik festivalových cen a co se týče hodnocení: na CSFD nemá ani 200 hodnocení a na IMDB jich nemá ani 2500, což je dost smutný. Ty hvězdičky dávám hlavně za množství zajímavých informací o tom, jak funguje podmořský život a jak to chodí na trhu se žraločími ploutvemi, ale i za to s jakou vervou někteří lidi bojují za svojí pravdu a defacto za celou naši planetu. Ten mladej klučina, co cestuje s hromadou televizní techniky jen proto, aby nás seznámil se vším, co se kolem žraloků děje, si zasluhuje veliký respekt a já mu přeju hodně úspěchů do dalších bojů se žraločími mafiány! 90% ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Až mýtický obraz žraloka, brázdícího oceány takřka od počátku života, rámuje dokument, který je především o falešných představách a předsudcích o žralocích, jejich bezprostředním ohrožení a černém obchodu s žraločími ploutvemi, který si v ničem nezadá s drogovou mafií. "Za rok připraví o život krokodýli přibližně tolik lidí, co žraloci za sto let. Přesto jsou chráněni." "Každý chce chránit pandy nebo slony, žraloků se svět bojí". Osobní až mesiášské nasazení tvůrců tentokrát plní svůj účel. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama