Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

Petrozkoz

Tak jako koukat se na to dá, ale těch vybělenejch dětí a duchů běhajících po čtyřech je snad už dost? I když tady je ta ghost čtyřnohá paní pěkně rychlá... tak tak jí stačí s jeepem. Trnem v oku mi byly některé trikové okamžiky, které byly strašné (např. převrácení jeepu), ale vidět se to dá, má to zajímavou myšlenku. ()

tremors

Celkem povedený film z Asie, u kterého mi ale chyběla ta strašidelná atmosféra, jaká byla například u Kruhu. ()

Ruadek

Film plný velké režisérské invence, zajímavé kamery, podprůměrných digitálních triků a zbytečně natahovaného příběhu, co mohl být ukončen podstatně dříve než nebyl. Do první půle velmi baví, pak jsem zjistil, že mi pomalu začíná být jedno kdy se ke svému konci dostane protože byl lehce předvídatelný. Hodně podobný filmům Kruh a třeba Temným Vodám, což není na škodu ale ani k užitku. ()

halberdier

Taiwanská odpověď na japonské duchařské horrory a jejich americké remaky. Film kombinuje několik žánru (akci, sci-fi, horror, romantiku a přídává taky trochu zamyšlení nad smyslem života a umírání). Osvěžují je pohled na svět duchů z vědeckého hlediska, který však mohl být možná trochu víc rozvinut. Možná ne tak strhující a úderné jako japonské a americké horrory, ale o to víc potěší "filozofické" vyznění celého filmu, které u horrorů nebývá typické. ()

bulawaio

7/10. V žádném případě bych Gui si neřadil mezi klasickou hororovou tvorbu. Jedná se především o multižánrové cvičení asijského stylu. Pokud na tuto notu přistoupíme, bude se film zaručeně líbit, protože atmosféry (ne té pravé hororové!) je tu dost a dost. Film sice disponuje klasickými nešvary v nelogičnosti děje, ale v tomhle případě se to dá odpustit a můžeme se jednoduše kochat celým filmem, který nakonec možná až nečekaně zahřeje u srdíčka. Vyzdvihl bych ještě hudební doprovod, který se opravdu povedl a podtrhnul dramatickou linii děje. ()

kalysta

Jeden z nejlepších dálněvýchodních hororů. Konečně trošku vybočení z řady filmů ivnspirovaných Kruhem. Hodně dobré a zajímavé. Lepší 4*. ()

Rodriguess

Velmi zaujimave ked mate chyteneho ducha. Casom sa to uz viac domotalo asi ako bolo zdrave ale celkovo film splnil ucel. Hlavne prva polovica bola super. ()

Easykill

Strašně zvláštní snímek, ani nevím kam ho přesně zařadit. Každopádně kolem hororu to jen prošlo a to se zavřenýma očima. Hraje se spíš na dramatickou notu a ta byla stejně celkem nefunkční. ()

RISOvonVODKA

Veľké prekvapenie. Aj keď mi zabralo pol života tento film vyhrabať, stálo to zato! Skvelá hororová jazda so štipkou existencialistickej otázky. Pravá ázijská atmosféra, pár vypúlených šikmých očí (ako to vedia len oni) a zaujímavý strih. Pre všetkých, ktorí majú radi duchariny a psychologické horory. A tiež pre všetkých, ktorí majú dosť času, aby to vysnorili. ()

lineker

Pro přemíru invence a snahy o něco nového, bylo zapomenuto na klasické hororové prvky a na to co obvykle u hororu funguje. Nejsem si ovšem jist, zda toto měl prvoplánově horor vůbec být. Film působí více směry, lze ho nazvat i mysteriozní love story, kde "netypicky" láska překoná i smrt a naopak pro ty, kteří po smrti touží jí můžou být spaseni. ()

Kouba007

Pro mě skvělá duchařina, bylo tam pár nesmyslů, které nebudu rozepisovat, ale celek funguje skvěle. Bavil jsem se, bál jsem se, byl jsem v napětí, takže za mě dobrý :-) ()

vrch07256732

ďalšia japonská podivná originalita - nebudem sa rozpisovať, to urobili uzivatelia predo mnou - jednoducho tu tá žánrová prekombinovanosť Bola zvládnutá výborne, čo sa u podobných filmoch málokedy vidí - a to už som nejakých tých filmov z ďalekého východu videl neúrekom. ()

TylerD.

Zřejmě pro mě lepší Tchaj-wan než Japan. Bohužel pořád je to na mě moc asijské. Ovšem - stačilo by vymazat zbytečné linie s nejbližšími hlavního hrdiny a bylo by to supr originální scifi. ()

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)