Destricted

Čo sa stane, keď sa umenie stretne so sexualitou? Možnú odpoveď podávajú krátke erotické filmy, ktoré si zobrali na starosť rôzni režiséri, vrátane takých osobností ako sú Marco Brambilla, Larry Clark či Gaspar Noé. (ash99)

Puol

Pre tých ktorí maju chuť na niečo vskutku náročnejšie. Väčšina príbehov išla mimo mňa. Možno sa ale predsa pod tým nánosom vulgárnosti a nevkusu nachádza aj nejako to umenie. ()

rivah

Zhlédnuty krátké filmy Hoist a We fuck alone. První nese výrazně poetiku Barneye, mu se ztopořeným údem přitlačený k rotujícímu předmětu. Ten druhý v blikání zaznamenává autostimulaci a felaci údu. Obojí chladné, nic moc. ()

mysiouxsie

Za nejoriginálnější snímek z kompilace Destricted považuji Hoist z dílny audiovizuálního umělce Matthew Barneyho. Těsně v závěsu za ním stojí We fuck alone Gaspara Noého, jenž soustřeďuje esenciální prvky Noého stylu jako je nebezpečí, otevřeně prezentovaný sex a hrátky s perverzí. Jak je u něj zvykem, zcela pohrdá jakoukoli cenzurou a dráždí diváka jemu typickou manipulací s obrazem a rozčilujícím výběrem zvukového podkresu. Zmíněný film je takovou reklamou na jeho jedinečnou autorskou značku. Ale nejlepším filmem z tohoto povídkového výběru je podle mě vskutku film Hoist. Kdybychom slili dohromady Andaluského psa a Mazací hlavu, vzešlo by z toho právě toto konceptuální dílo. Je to taková živočišná kombinace surrealismu, industrialismu a body artu. A výsledek je opravdu velice vzrušující a imaginativní a jde podle mého názoru o jedno z nejzajímavějších děl na téma umění a sex. ()

Brumlak

Moc si toho nepamatuji. Bylo to v noci, chtělo se mi spát a bylo nás více než dost. Pustilo se to, protože holky říkaly, že je to nechutné, ale že jim ještě pár krátkých filmů chybí. Nepamatuji si jména kratasů a ani kdo co natočil. Nejvíce mě však zaujal příběh muže jako součást soukolí a příběh o medvídkovi. U těchto filmů se všichni najednou rozpovídali a přemýšleli. ()

adamix

To spojenie umenia a pornografie mohlo byť citeľnejšie, ale pár ľudí pôvodný cieľ nesplnilo, pretože sa nechali až moc zlákať svojím libidom. Pri prvej poviedke som sa smial ako prasa, pri poslednej Noeovke som mal zase všetky zmysly podráždené. ()

wakuum_23

Buď erotic art nechápu já nebo pan Larry Clark, mám pocit že už se tento týpek pomalu dostává k natáčení porna. Nicméně je výborně zpracovaný kousek od Mathew Barney, a při troše dobré vůle by se dalo dívat i na kusanec od Gaspara Noeho a několikaminutový Sync také neublíží,ale ani nenadchne, a první snímek Balkan Erotic Epic mi přišel spíše zábavný... ()

12055

Snímek, který je určen opravdu úzké skupině diváků. Zaujme snad pouze zaryté příznivce výstřední filmové "tvroby". Rozhodně jej nelze celý posuzovat jako umění, i když tenhle výraz asi každý chápe jinak... Autoři příběhů se jednoduše snaží experimentovat s erotickými/porno náměty. Nejzajímavějším kouskem je pro mě We Fuck Alone, který zaujme po vizuální stránce a nechybí ani vtipná pointa. Shlédnutím ale musíte podstoupít riziko epileptického záchvatu :) Kapku nápadu má také videoklip Sync. Za pozornost stojí i dokumenty o sexuálních praktikách na Balkánu nebo Impaled. House Call připomíná s vtipnou nostalgií doby minulé, i když některé záběry jsou zbytečně explicitní. Nejvíc úchylný mi však přijde Hoist, který se přehnanou snahou o umělecký počin stává nesledovatelným. ()

letorost

Balcan Erotic Epic (5*) - kultové dielo/performance Mariny Abramovic, asi najkvalitnejsia cast celeho suboru kratkych snimkov. Pre tych co ale nevedia citat nedzi riadkami a nemaju prehlad to bude pravdepodobne o nicom. Sync (2*) - kvalitne nastrihane, z umeleckeho hladiska spriemerovanie nikolko sto videi, ale ze by to bolo nieco nove prinosne, hodnotne ci nebodaj experimentalne by som teda netvrdil. Impaled (3.5*) - vyborne vymysleny a znazorneny kontrast ku obrovskej casti sucasnej "free" pornoprodukcie - hranie sa s klasickymi temami (casting) artefaktmi, akurat v obratenom garde, co posobi priam ziaduco ironizujuco alebo inteligentne zosmiesnujuco (ukazujuco absurditu a pokleslost) Death valley (1*) - USA, USA. toto ukázalo velku vyprazdnenost zapadnych tvorcov - nadherne to tu vyniklo v kontraste s viac menej podobnou scenou a rovnakym aktom od Mariny Abramovic. Videnie a zobrazenie abramovic malo hlbku, pointu, energiu, tu to bolo ciste vyprazdnenie a polo poza. House call (3*) - osviezenie, navrat ku 70. rokom a zvyskom starej skoly. Poukazanie na vacsiu prirodzenost uz len napriklad v obycajnych fyzickych proporciach. Mily odklon od mattelovskych skalopevnych falusov a vychudnutych vagin s telom a homogennou pokozkou. Hoist (2.5) - ciastocny experiment, vnimam to skor ako zaznam performance alebo prezitku, viac si toho dotycny nechal v sebe nez ponukol divakom, a urcite mu to viac dalo. Plne odkazov a presahov, tymi to vska konci. Prenos myslienky ci pocitu alebo energie tu vsak bohuzial chyba. We Fuck Alone (4*) - vynikajuca kamera, presah za fyzickost intimity a zaroven vystizne zachytenie rozdielov vo vnimani a prezivani pohlaviami. naliehave, suce. ()