Útěk z Huang Shi

• Česko Útěk z války (více)

Válka z nich udělala sirotky a jeden muž z nich stvořil legendu. Strhující příběh o odvaze, osobní odpovědnosti a lásce se odehrává ve válečné Číně na sklonku 30. let minulého století. Britský novinář George Hogg (Jonathan Rhys Meyers) se snaží dopravit šedesát čínských sirotků do bezpečí na pomezí mongolských hranic. Osudová cesta má stovky mil a vede své hrdiny zasněženými horami i nemilosrdnou pouští. Oporou na nebezpečné pouti je mu americká zdravotní sestra Lee (Radha Mitchell) a velitel čínských partizánů Chen (Chow Yun Fat). (iTunes)

Radiq

Od příběhu jsem čekal poněkud víc. Zdál se mi dost... dost... jak je to slovo.... dost řídkej. Štvaly mě tam maličkosti, které ale byly hrozně nelogické (třeba: jak je možné uchovat si vždy dokonalej účes? sirotci byli jenom samí kluci? mluví všichni lidi důležití pro děj v Číně anglicky? a mnoho dalších). Ale nejhorší byly "akční" scény. Zaváněly buď amatérismem nebo nízkým rozpočtem. Konkrétně výbuchy. Byly to takové ty klasické "televizní" výbuchy - jenom oheň a žádnej kráter, ani trosky. ()

Djkoma

Herecké obsazení vypadalo tolik nadějně a výsledek je tak slabý. Příběh je příliš jednoduchý a kýčovitý, na to aby bezchybně fungoval po celou dobu. Slabé tempo, bez kterého se film opravdu vleče a několik dlouhých minut funguje jen jako anti-reklama na práci v sirotčinci. Atmosféra je také velmi slabá přes úvodních 15 minut film přeběhne k nudnému čekání na výpravu, která skončí jak prakticky každý divák čeká. Příliš obyčejné a jednoduché. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $1,031,872Tržby Celosvetovo $7,726,916║ V prvom rade je ozdobou filmu herecké obsadenie, príbeh upúta ale prevažne sa nesie v rovnakej rovine, bez emociálnejších alebo hlbších výstuh o ktoré tu ale je snaha ale nezasiahnu tak ako by mali, mať o niečo šikovnejšieho režiséra a mohol to byť nezabudnuteľný film. /60%/ ()

Arsenal83

Od začiatku mi bolo jasné, že to nedá. Inak by predsa nenatočili o ňom film. Film je emočne lemovaný, čo má v správnych chvíľach podkresliť hudba, ale nie sú to pravé emócie. Divák môže cítiť, že tu nie je žiadna chémia. No a genocída na Číňanoch? Smutné a zároveň veľmi neúspešné. Pozrite sa koľko ich dnes je! ()

Volodimir2

Film je skutočnou udalosťou o jednom odvážnom mužovi a jednej osudovej ceste. Príbeh Georga Hogga, anglického novinára, začína tesne pred 2. svetovou vojnou, kedy došlo k Nankinskému masakru japonským vojskom, kde sa odhadovalo okolo 260 tisíc mŕtvych civilných obyvateľov a ktorý nasledoval po ťažkých bojoch o Šanghaj. Uteká pred Japoncami a za pomoci americkej zdravotnej sestry a čínskeho revolucionára sa dostáva do sirotinca kde žije 60 deti. Vojna z nich spravila siroty a práve Hogg z nich spravil legendu. Útek z vojny je príbehom o sile ducha o ľudskej sile a absurdite vojny. ()

• Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)
  • Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)