Útěk z Huang Shi

• Kanada

The Children of Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

I když nejsem příznivcem válečných filmů nebo dokonce dramat, tak se mi tohle líbilo. Ono po Melodii mého srdce není těžký najít film, který by se mi líbil. Po tom zážitku se mi teď líbí snad všecko. Ale není to tedy jen tím. Líbí se mi, když se hlavní postava dostane do nějaké společnosti cizích jedinců, ve které se musí vypracovat, naučit se s nimi žít a dosáhnout respektu.(7.11.2011)

Další z řady "Schindlerovských" příběhů o tom, jak jistá statečná osoba zachraní před téměř jistou smrtí v dobách války hromadu, tentokráte dětí. Příběh to byl i přes svou startovní "rozvláčnost" velmi pěkný, ale co velmi pokulhávalo bylo samotné zpracování filmu. Režie nemastná neslaná, hlavní herecký představitel nevýrazný. Takhle je to šedý průměr co neurazí.(21.8.2008)

Hoci film ide predpovedatelne podla x-krat prevarenej a nicim neprekvapujucej mustry "podla skutocnych udalosti" v honbe za oceneniami (to povacsinou znamena, ze si tvorcovia do filmu zoberu hlavne co ich zaujima a zvysok vynechaju - v pripade tohto filmu a predobrazu v skutocnej osobe George Hogga boli vynechane z filmu jeho ucasti aj na gerilovych akciach s cinskou armadou voci Japoncom pocas ich invazie do Ciny) aj napriek tomu ma dokazal miestami citovo zaangazovat.(19.4.2008)

Ze existuju Winstonove deti som vedel ,ale ze Hoggove o tom som nemal ani paru.Krasny film s krasnym pribehom co viac moze clovek urobit ako zachranit zivoty tych najbezbranejsich.A o tom to je ked sa svet ponara do temnoty vojny ked pravda zomiera. Vtedy sa vynoria takyto ludia a urobia nieco mimo chapania tych ostatnych. Neviem co sa ma ocakavat od filmu na zaklade skutocnych udalosti ,ale tento ponukol vsetko co mal , dobre herecke obsadenie,silne sceny,peknu hudbu a krasnu prirodu.Iba odporucam 80% tesne pod 5 hviezdami.(3.12.2012)

Dlho som tento film obchádzal, ale nakoniec som na neho v tv náhodou natrafil a ostal som. Dosť som film podceňoval a asi aj preto ma prekvapivo celkom zaujal. Meyersa som zatiaľ videl v hlavnej roli iba vo filme Skrýš, ale tu mu to sadlo a bol presvedčivý. Ch. Yun Fat skvelo sekundoval, akčné scény sú pomerne slušné a hudba splnila účel. Vytknúť môžem iba príbeh, ktorý sa od druhej polovice filmu dosť vlečie a ako vytýkajú mnohí, už sa tam toho moc neudeje. V závere poteší zopár viet z úst skutočných členov skupiny, ktorých sa podarilo zachrániť. Podobné príbehy určite stoja za zfilmovanie aj keď to nie je žiaden klenot kinematografie. Trochu oživiť druhú polovicu a hviezdu by som pridal. Takto iba priemer. 60%.(18.4.2014)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)