Reklama

Reklama

Útěk z Huang Shi

  • Česko Útěk z války (více)
Trailer 2

Válka z nich udělala sirotky a jeden muž z nich stvořil legendu. Strhující příběh o odvaze, osobní odpovědnosti a lásce se odehrává ve válečné Číně na sklonku 30. let minulého století. Britský novinář George Hogg (Jonathan Rhys Meyers) se snaží dopravit šedesát čínských sirotků do bezpečí na pomezí mongolských hranic. Osudová cesta má stovky mil a vede své hrdiny zasněženými horami i nemilosrdnou pouští. Oporou na nebezpečné pouti je mu americká zdravotní sestra Lee (Radha Mitchell) a velitel čínských partizánů Chen (Chow Yun Fat). (iTunes)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (61)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vypadá to docela příjemně a nápaditě, ale nakonec z toho vzejde průměrný dost nudný blábol, což mě dost zamrzelo, protože se mi na tom řada věcí líbila. Krom velké výpravy i herecké obsazení no a nakonec samotný plakát, na které rád koukám, a tady k tomuto se docela i povedl. Útěk z Huang Shi ale nakonec není film z řady těch, na které bych se znova a rád podíval. Na svojí ukňouranou délku je značně unavující a i když jsem čekal trošku více bitev, nakonec se ani nedočkám, takže i kromě toho dokáže akorát tak naštvat. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Hoci film ide predpovedatelne podla x-krat prevarenej a nicim neprekvapujucej mustry "podla skutocnych udalosti" v honbe za oceneniami (to povacsinou znamena, ze si tvorcovia do filmu zoberu hlavne co ich zaujima a zvysok vynechaju - v pripade tohto filmu a predobrazu v skutocnej osobe George Hogga boli vynechane z filmu jeho ucasti aj na gerilovych akciach s cinskou armadou voci Japoncom pocas ich invazie do Ciny) aj napriek tomu ma dokazal miestami citovo zaangazovat. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $1,031,872Tržby Celosvetovo $7,726,916║ V prvom rade je ozdobou filmu herecké obsadenie, príbeh upúta ale prevažne sa nesie v rovnakej rovine, bez emociálnejších alebo hlbších výstuh o ktoré tu ale je snaha ale nezasiahnu tak ako by mali, mať o niečo šikovnejšieho režiséra a mohol to byť nezabudnuteľný film. /60%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Herecké obsazení vypadalo tolik nadějně a výsledek je tak slabý. Příběh je příliš jednoduchý a kýčovitý, na to aby bezchybně fungoval po celou dobu. Slabé tempo, bez kterého se film opravdu vleče a několik dlouhých minut funguje jen jako anti-reklama na práci v sirotčinci. Atmosféra je také velmi slabá přes úvodních 15 minut film přeběhne k nudnému čekání na výpravu, která skončí jak prakticky každý divák čeká. Příliš obyčejné a jednoduché. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ono by to bylo zajimavy valecny drama, navic podle skutecnejch udalosti, jenze to by to nesmelo bejt cely tak utahane natoceny. Prvni dvacetiminutovka je paradni, drsny a dobre natoceny valecny sceny a frajerskej Chow Yun-Fat v roli partyzana milujiciho vyhazovani budov do povetri. Jenze pak Chow zmizi a dej se na celou hodinu zasekne ve skole pro sirotky a vlastne se nic moc nedeje. Pak teprve zacne ta cesta, o ktery vlastne ma celej film bejt. Jenze bohuzel ani ta neni natocena kdovijak zajimave, nic moc napinavyho nebo dobrodruznyho se nedeje a stejne jako vetsina filmu se to jen tak pomalu tahne bez nejakyho dramatickyho naboje. Sice se na scenu vrati i frajer Chow, ale bohuzel scenar mu nepredepsal zadny zajimavy sceny, takze jen tak stoji v pozadi. A konec uz je jen takovej predvidatelnej a zbytecne protahovanej. Celkove sice zajimavej namet, ale silene utahane natocenej, nuda to vylozene neni, ale rozhodne to melo daleko vetsi potencial, obzvlast, kdyz Meyers a Mitchell nejsou vubec spatny. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (2)

  • Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)
  • Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama