Útěk z Huang Shi

• Kanada

The Children of Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Ono by to bylo zajimavy valecny drama, navic podle skutecnejch udalosti, jenze to by to nesmelo bejt cely tak utahane natoceny. Prvni dvacetiminutovka je paradni, drsny a dobre natoceny valecny sceny a frajerskej Chow Yun-Fat v roli partyzana milujiciho vyhazovani budov do povetri. Jenze pak Chow zmizi a dej se na celou hodinu zasekne ve skole pro sirotky a vlastne se nic moc nedeje. Pak teprve zacne ta cesta, o ktery vlastne ma celej film bejt. Jenze bohuzel ani ta neni natocena kdovijak zajimave, nic moc napinavyho nebo dobrodruznyho se nedeje a stejne jako vetsina filmu se to jen tak pomalu tahne bez nejakyho dramatickyho naboje. Sice se na scenu vrati i frajer Chow, ale bohuzel scenar mu nepredepsal zadny zajimavy sceny, takze jen tak stoji v pozadi. A konec uz je jen takovej predvidatelnej a zbytecne protahovanej. Celkove sice zajimavej namet, ale silene utahane natocenej, nuda to vylozene neni, ale rozhodne to melo daleko vetsi potencial, obzvlast, kdyz Meyers a Mitchell nejsou vubec spatny.(24.2.2009)

Zajímavý příběh podle skutečné události, ze kterého si každý může něco odnést. Příběh o muži, jehož moudrost a přesvědčení dokázala v mnoha lidech vzbudit naději, že jednou bude lépe.. Výborní hlavní hrdinové, kteří své postavy také výborně zahráli. Jen ti, kteří nějakou válku zažili, můžou říct, jak moc skutečný tenhle film je, ale myslím si, že hlavní podstatu vystihuje.(16.10.2011)

Další z řady "Schindlerovských" příběhů o tom, jak jistá statečná osoba zachraní před téměř jistou smrtí v dobách války hromadu, tentokráte dětí. Příběh to byl i přes svou startovní "rozvláčnost" velmi pěkný, ale co velmi pokulhávalo bylo samotné zpracování filmu. Režie nemastná neslaná, hlavní herecký představitel nevýrazný. Takhle je to šedý průměr co neurazí.(21.8.2008)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $1,031,872Tržby Celosvetovo $7,726,916║ V prvom rade je ozdobou filmu herecké obsadenie, príbeh upúta ale prevažne sa nesie v rovnakej rovine, bez emociálnejších alebo hlbších výstuh o ktoré tu ale je snaha ale nezasiahnu tak ako by mali, mať o niečo šikovnejšieho režiséra a mohol to byť nezabudnuteľný film. /60%/(6.1.2009)

• Big Bear

Od přečtení Ballardovi Říše slunce mne velmi baví knihy a snímky odehrávající se v prostředí Japonci okupované Číny. Ačkoliv námět měl slušný potenciál a Rhys Meyerse mám jako herce rád, moc mne to celé nebavilo. V půlce se to neskutečně vleče a prakticky nic se neděje. Samotný přechod velehor ke kterému to vše směřovalo byl také bez nějakých vypjatějších scén... Pokud se toto skutečně stalo, je dobře, že film vznikl pro připomenutí statečnosti dotyčných osob. Ale hodnotíme film. - Nechci se koukat na Japonce brutálně vraždící děti, ale od válečného filmu z tohoto prostředí s tak atraktivním námětem bych čekal trochu akčnější zpracování a vypjatější finále... * *(1.8.2012)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)