Útěk z Huang Shi

• Kanada

The Children of Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $1,031,872Tržby Celosvetovo $7,726,916║ V prvom rade je ozdobou filmu herecké obsadenie, príbeh upúta ale prevažne sa nesie v rovnakej rovine, bez emociálnejších alebo hlbších výstuh o ktoré tu ale je snaha ale nezasiahnu tak ako by mali, mať o niečo šikovnejšieho režiséra a mohol to byť nezabudnuteľný film. /60%/(6.1.2009)

I když nejsem příznivcem válečných filmů nebo dokonce dramat, tak se mi tohle líbilo. Ono po Melodii mého srdce není těžký najít film, který by se mi líbil. Po tom zážitku se mi teď líbí snad všecko. Ale není to tedy jen tím. Líbí se mi, když se hlavní postava dostane do nějaké společnosti cizích jedinců, ve které se musí vypracovat, naučit se s nimi žít a dosáhnout respektu.(7.11.2011)

Ono by to bylo zajimavy valecny drama, navic podle skutecnejch udalosti, jenze to by to nesmelo bejt cely tak utahane natoceny. Prvni dvacetiminutovka je paradni, drsny a dobre natoceny valecny sceny a frajerskej Chow Yun-Fat v roli partyzana milujiciho vyhazovani budov do povetri. Jenze pak Chow zmizi a dej se na celou hodinu zasekne ve skole pro sirotky a vlastne se nic moc nedeje. Pak teprve zacne ta cesta, o ktery vlastne ma celej film bejt. Jenze bohuzel ani ta neni natocena kdovijak zajimave, nic moc napinavyho nebo dobrodruznyho se nedeje a stejne jako vetsina filmu se to jen tak pomalu tahne bez nejakyho dramatickyho naboje. Sice se na scenu vrati i frajer Chow, ale bohuzel scenar mu nepredepsal zadny zajimavy sceny, takze jen tak stoji v pozadi. A konec uz je jen takovej predvidatelnej a zbytecne protahovanej. Celkove sice zajimavej namet, ale silene utahane natocenej, nuda to vylozene neni, ale rozhodne to melo daleko vetsi potencial, obzvlast, kdyz Meyers a Mitchell nejsou vubec spatny.(24.2.2009)

Roger Spottiswoode je rutinér a na tomto korektním a místy fádním dílku z čínských reálií, které jede podle rádobyhumanistické hollywoodské šablony mnohokrát viděné v podobných "exotických" filmech (a je jedno, jestli se odehrávají v Asii nebo třeba v Africe a zda jsou natočené na motivy skutečných událostí nebo ne), je to vidět. Mizivý dramatický náboj, jen "povinné" válečné masakrování civilního obyvatelstva (nepříjemných výjevů se přesto neobávejme). Co mě osobně mrzelo nejvíce, že charismatičtí Chow Yun-Fat a Michelle Yeoh tu zastávají jen role hodného strejdy, potažmo tety, a de facto jen dělají anglicky mluvící křoví herecky horšímu (v mužské polovině nevýraznému) neasijskému ústřednímu duu. 5/10(20.4.2008)

• Radiq

Od příběhu jsem čekal poněkud víc. Zdál se mi dost... dost... jak je to slovo.... dost řídkej. Štvaly mě tam maličkosti, které ale byly hrozně nelogické (třeba: jak je možné uchovat si vždy dokonalej účes? sirotci byli jenom samí kluci? mluví všichni lidi důležití pro děj v Číně anglicky? a mnoho dalších). Ale nejhorší byly "akční" scény. Zaváněly buď amatérismem nebo nízkým rozpočtem. Konkrétně výbuchy. Byly to takové ty klasické "televizní" výbuchy - jenom oheň a žádnej kráter, ani trosky.(5.7.2008)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)