Letecké katastrofy - Série 21 (2021) (série)

Uzemněný Boeing Max 8 (S21E01)

(epizoda)
  • Česko Stopka pro Boeing MAX 8 (více)

29. října 2018, let Lion Air 610, letoun Boeing 737 Max 8. Po vzletu z Jakarty se u Boeingu 737 MAX 8, jednoho z nejnovějších letadel na světě, projevily problémy s řízením. O několik minut později se letoun zřítil do Jávského moře. Nehodu nikdo nepřežil. Indonéští vyšetřovatelé pátrající po odpovědích brzy odhalili chybu při údržbě a zrádný software, který ve světě vyvolal šok a způsobil uzemnění celé flotily. (Česká televize)

Bozvav

Stačilo tak málo, proškolit řádně piloty, upozornit je na chování MCASu a nemuselo k neštěstím vůbec dojít. A i Boeing by to nakonec vyšlo levněji, než odstavit mraky letadel. Ale to by nesměli v Boeingu "předpokládat", že si piloti všimnou systému, o kterém neví. ()

Sa.sa

Njn to je tak když je zisk upřednostňen před životy pasažérů, ale jak ukazuje tento seriál je to bohužel běžná praxe... Navíc když Boeing Max 8 přihlásil podvodem certifikace letadel...! Tak se člověk nesmí divit... Njn USA tam lze vše když je dostatek peněz a dokud nechcípají jejich lidi tak na vše a všechny serou 😢😢 Smutné ale realita ()

Arsenal83

346 mŕtvych kvôli konštrukčnej chybe a nedostatočnému výcviku pilotov. Boeing to stálo desiatky miliárd dolárov, keďže 20 mesiacov MAX 737 nemohol vzlietnuť, ale má to väčšiu hodnotu ako životy? A bol niekto za to vôbec potrestaný? ()

Pepinec

Jako já nejsem raketovej inženýr, ale dát do letadla záchrannej systém a neříct pilotům, že ho tam maj? To i náš spolužák ze základky, kterej si myslel, že 2x6 je autobus, by to udělal líp. Nechat poslat k zemi letadlo, protože se piloti perou s něčím, co jim chce pomoct, to je teda majstrštyk. Viděl jsem už hodně dílů Leteckejch katastrof, ale imbecilnější příčinu neštěstí si nepamatuju. ()