Stille dage i Clichy

• USA Quiet Days in Clichy (více)

Pohrobek

MInimálně v explicitě sexuálních scén skutečně věrná adaptace románu Henryho Millera. Snímek je to bezesporu zajímavý, lehce experimentální a značně nezávislý. Převedení děje do "současné" Paříže je zvláštním počinem, přece jenom si myslím, že velká část specifik Millerových románů se vztahuje k sladkému meziválečnému nicnedělání. Miller - jenž snad sám občas zašel na natáčení - určitě nemohl být nespokojen, já osobně ale preferuji Chabrolovu verzi z roku 1990 kvůli větší "filmovosti" a konsistentnějšímu stylu. ()

Courtemanche

Vzácně originální film, a ne všechno se mi líbilo ale stejně, film se má točit když je nápad, a tady to Thorsen splnil na tisíc procent. 5/5 ()

Vitex

Nejvyšší stupeň režijní anarchie, jaký jsem zatím potkal. Písmo vmontované do záběrů, písničky komentující dění ve scénách, pornozáběry atd. Ale vše má své místo a ani to porno nakonec nevyzní až tak samoúčelně. Film je ale (bohužel ?) anarchistický i co se týče myšlenky - šukat, šukat, sehnat někde trochu peněz, šukat, sehnat někde trochu peněz, šukat, nestarat se o nic, šukat.. . ()

• Prvý film s vulgárnym označením ženských genitálií. Herec Bobe Hope vtedy nový trend okomentoval slovami: „Hollywood natočil film obsahujúci sprosté slová a my sa snažíme nezostať pozadu." (shimik77)