V měsíčním svitu

• USA The Man in the Moon

Píše se rok 1950 a do vedlejšího domu se právě nastěhoval pohledný sedmnáctiletý Court Foster. Čtrnáctiletá Dani Trantová se do něj zamiluje, poprvé v životě, zatímco její starší sestra Maureen v něm nalézá svou pravou lásku.
Čtrnáctiletá Dani (Reese Witherspoonová) má společný pokoj se svou o tři roky starší sestrou Maureen (Emily Warfieldová). Během horkého léta jim jako ložnice slouží zadní dvorek domu, kde spolu probírají lásku, budoucnost a opravdový smysl života. To léto se do vedlejšího domu nastěhuje pohledný sedmnáctiletý Court Foster (Jason London). Court se brzy setkává s Dani na místním koupališti a jeden do druhého se zakoukají. Dani zažívá svou první velkou lásku. Jenže když se Court seznámí s Maureen, doslova to mezi nimi zajiskří a Maureen se do něj také okamžitě zamiluje. Starší sestra je kvůli svým citům rozpolcená - má svou lásku ke Courtovi skrývat anebo ji opětovat a zradit tak sestru? Na pozadí venkovské Luisiany v idylických padesátých letech, tito dospívající a jejich rodiny procházejí životními triumfy i zkouškami, jenž vyvrcholí tragédií, která je sblíží navzdory zlomeným srdcím. (HBO Europe)

AneeR

Film jsem viděla nedávno jen tak náhodně...Na film jsem pak koukala celý hlavně kvůli tomu,že tam hraje Reese a ,že bylo super videt ji ještě takhle mladší než jen jako Pravou Blondýnku apod....Celý film se mi celkově líbil...chvílemi mi přišel zvláštní a naivní ale to je jen můj názor.Jak už jsem řekla Reese byla ve filmu ale úžasná! ()

Lambrija

Zajímavý námět a i přes lehce předvídatelný děj a vývoj postav nakonec příjemná podívaná hrající na city a osobní zkušenosti každého z nás. Za konečný dojem může zejména tragický konec, díky kterému Dani dospěje a který po až příliš idylickém obrazu soužití bohaté rodinky vrátí diváka do reality života. Originální název filmu dává mnohem větší smysl a český dabing, díky kterému vyznívají některé dialogy fakt nablbě, je příšerný. ()

Sejkorka

Velmi romantické a trochu dramatické. Vynikající Reese Witherspoon, taková malá 14 letá holčička ... Uvědomuju si, že je dobře nečíst obsah předem. Vědět rovnou, že i Maureen se do Courta zamiluje, to už by nebylo ono. A taky čtu, že se Court a Dani setkávají na místním koupališti. To jsem ve filmu fakt neviděl. Ale dost kritiky, film je super a ani scéna, kdy Maureen brečí na Courtově hrobě není kýčovitá. 85 % ()

Foltest

V měsíčním svitu je až děsivě hluboké romantické drama, které se zabývá mimořádně složitými životními, snad až osudovými otázkami a velmi umně je předkládá divákovi. Děj jednoznačně stojí na osudech mladé čtrnáctileté protagonistky a jejím proplétáním se skrz svou první lásku. Zároveň se mi však líbí, že i ostatní charaktery nejsou ploché a je jím věnován potřebný čas. Protagonistčin vyvolený mi ke konci, když začal běhat za její sestrou, přišel až enormně charakterově odporný, ale asi je to lidsky pochopitelné, že protagonistka pro něj byla opravdu příliš mladá. Láska je složitá a zrádná věc. Tragický konec a následný vývoj vztahu sester po tragédii je pak pro mě zlatým hřebem celého filmu, který jsem si velmi užil a já tak V měsíčním svitu rozhodně doporučuji každému ke zhlédnutí ()