V měsíčním svitu

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Peter V. Saldutti

Film vraci v case. Za prve atmosferu 50tych let skutečně cítite a je i točen stylem filmu 50tych let. Vratílo mě to do zacatku let devadesatych, kdy v TV zacly davat stary americky filmy a ja si je zamilovala. Usmivala jsem se pri sledovani prvni casti filmu, chtela posedavat na terase a pit studenou limonadu, se zadostiucinenim jsem pozorovala chlapecke bříško Courta (žádný pekáč buchet, jak to ma ted temer kazdy mladik v dnešních amerických filmech). Těšily mě maličkosti i hlavně ta atmosféra. Reese nesnasim, ale tohle je jeji nejlepsi role. A to jsem při sledování tohohle filmu, poctivě celých 90 minut makala ve fitku na nějakým tom šlapadle :)(30.10.2010)

Vlastně se nebudu tajit tím, že jsem film chtěl vidět jenom kvůli Reese. Jinak bych se na něj ani nepodíval. Ono by se možná ani nic nestalo, kdybych se na něj vůbec nepodíval, ale budiž. Měl jsem chuť na film a Cinemax nabízel právě tohle. To jediné, co pak stálo za to vidět byla právě Reese. Film samotnej je totiž naprosto průměrná romantická slaďárna plus do toho tahají dospívání a není na tom vůbec nic zvláštního, natož pak zajímavýho. Je ale vidět, že Reese je velká herečka a přes ty bláznivý blondýnky v sobě skrývá velký herecký talent, který se nebála ukázat už v mládí.(1.10.2011)

Poetická oddechovka o lásce ve všech podobách v krásném malebném prostředí, kde se snad zastavil čas. Poupě Reese byla roztomile miloučká a dojemná v prožitku lásky a bolesti. Holky měly to štěstí v neštěstí, že jim vůbec bylo dáno se opravdově zamilovat. Zní to jistě krutě, ale takhle budou celý život vzpomínat na jedno krásné nezapomenutelné léto a hojit si tak další rány, které teprve přijdou. :-) Nostalgie mě neminula, ale hudba ano.(21.5.2011)

Krásny, jednoduchý film, ktorý ma potešil a zároveň strašne rozžialil. Je pravda, že príbeh nie je nijak originálny, nový, ale je proste o láske a lásky nikdy nie je dosť. Herecké výkony sú tu naozaj krásne, najmä Reese je úžasná. Je vidieť, ako počas celého filmu úžasne dozrela, záverečná scéna je tak srdcedrásajúca, že som sa neubránila slzám. Film nemôže ničím uraziť, nemá sa prečo nepáčiť. A osobitnú radosť mi urobila atmosféra horúceho leta.(24.1.2015)

Po dokoukání filmu mě docela překvapilo zdejší hodnocení, které je sice docela pěkné ale podle mě by si tento film zasloužil i o něco více. Mě se to líbilo moc. Ani jsem nečekala, že mě to až tak zaujme. Ale vážně hned od první scény mě to začalo bavit, vůbec jsem se nenudila. Kvalitní romantické filmy mám ráda a zvlášť na ty o prvních láskách se ráda podívám. Líbilo se mi i herecké obsazení, mlaďounká Reese Witherspoon je tu opravdu kouzelná. No a konec mě hodně překvapil, vůbec mi nepřišel nijak předvídatelný, což je jen dobře. Krásný a dojemný, vlastně nemám nic, co bych tomuto filmu vytkla. Nějak mě to chytlo za srdce. Krása.(13.9.2012)

• - Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)

• - Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)