V měsíčním svitu

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Peter V. Saldutti

“I'm afraid nothing's ever gonna make sense again. - Maybe life's not supposed to make sense. Danielle - Doesn't that scare you? - Yes.“ Tak nevím, film to není vůbec špatný, herci hrají dobře, ale přesto mi na něm něco vadilo. S velkou pravděpodobností to bude to, že film je určen pro jinou diváckou skupinu, než pro tu, do které patřím já. Místy mi to připadalo až moc nabité emocemi (netvrdím, že je to špatně, ale na mě tam toho bylo moc) a ani ten hořkosladký konec mi moc nesedl. Ale abych jenom nekritizoval. Samozřejmě musím pochválit skvělý herecký výkon teprve čtrnáctileté Reese Witherspoon, která neuvěřitelně zachytila duševní vývoj, který její postava Danielle v průběhu filmu podstoupila. I ostatní hrají velmi obstojně, ale tak trochu zůstávají ve stínu Reese. Myslím, že tento film je hlavně pro dívky, ale vidět by ho měli všichni fanoušci Reese, protože takhle začínala jedna z hereckých megahvězd. Za zmínku pak stojí i povedený soundtrack. Přesto víc než tři hvězdičky dát nemůžu. Škoda.(20.5.2011)

Film vraci v case. Za prve atmosferu 50tych let skutečně cítite a je i točen stylem filmu 50tych let. Vratílo mě to do zacatku let devadesatych, kdy v TV zacly davat stary americky filmy a ja si je zamilovala. Usmivala jsem se pri sledovani prvni casti filmu, chtela posedavat na terase a pit studenou limonadu, se zadostiucinenim jsem pozorovala chlapecke bříško Courta (žádný pekáč buchet, jak to ma ted temer kazdy mladik v dnešních amerických filmech). Těšily mě maličkosti i hlavně ta atmosféra. Reese nesnasim, ale tohle je jeji nejlepsi role. A to jsem při sledování tohohle filmu, poctivě celých 90 minut makala ve fitku na nějakým tom šlapadle :)(30.10.2010)

Poetická oddechovka o lásce ve všech podobách v krásném malebném prostředí, kde se snad zastavil čas. Poupě Reese byla roztomile miloučká a dojemná v prožitku lásky a bolesti. Holky měly to štěstí v neštěstí, že jim vůbec bylo dáno se opravdově zamilovat. Zní to jistě krutě, ale takhle budou celý život vzpomínat na jedno krásné nezapomenutelné léto a hojit si tak další rány, které teprve přijdou. :-) Nostalgie mě neminula, ale hudba ano.(21.5.2011)

Reese Witherspoonová mi niečím pripomína práve v tomto a len v tomto filme jednu veľmi peknú užívateľku čsfd. Nemôžem ísť preto s hodnotením nižšie. Pretože vidieť ju ako sa učí bozkávať na vlastnej ruke, ako sa rozkošne hnevá na votrelca, ktorý ju načapal kúpať sa nahú, ako sa mení z dievčatka, šantiaceho lúkami za domom len tak z radosti, na slečnu, ktorú zasiahol sladkobôľny lásky blesk a ako rozkošne dokáže metať blesky nenávisti očami na tých, ktorí jej bránia rozvinutiu citu naplno, to všetko je tak krásne intímne a pritom decentne zachytené až to chytá za srdiečko.(22.7.2009)

Tak vážně, je tady někdo, kdo si tento film pustil jen tak, protože chtěl? Nebo jsme to všichni viděli, protože v tom hraje mladinká Reese?? :) Obávám se, že většinu lidí k filmu dostala právě ona a neříkám, že je to špatně, je to dobrý film, má pěkný příběh a co si budeme povídat, Reese je skvělá! :)(23.4.2013)

• - Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)

• - Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)