V měsíčním svitu

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Peter V. Saldutti

Krásny, jednoduchý film, ktorý ma potešil a zároveň strašne rozžialil. Je pravda, že príbeh nie je nijak originálny, nový, ale je proste o láske a lásky nikdy nie je dosť. Herecké výkony sú tu naozaj krásne, najmä Reese je úžasná. Je vidieť, ako počas celého filmu úžasne dozrela, záverečná scéna je tak srdcedrásajúca, že som sa neubránila slzám. Film nemôže ničím uraziť, nemá sa prečo nepáčiť. A osobitnú radosť mi urobila atmosféra horúceho leta.(24.1.2015)

Po dokoukání filmu mě docela překvapilo zdejší hodnocení, které je sice docela pěkné ale podle mě by si tento film zasloužil i o něco více. Mě se to líbilo moc. Ani jsem nečekala, že mě to až tak zaujme. Ale vážně hned od první scény mě to začalo bavit, vůbec jsem se nenudila. Kvalitní romantické filmy mám ráda a zvlášť na ty o prvních láskách se ráda podívám. Líbilo se mi i herecké obsazení, mlaďounká Reese Witherspoon je tu opravdu kouzelná. No a konec mě hodně překvapil, vůbec mi nepřišel nijak předvídatelný, což je jen dobře. Krásný a dojemný, vlastně nemám nic, co bych tomuto filmu vytkla. Nějak mě to chytlo za srdce. Krása.(13.9.2012)

“I'm afraid nothing's ever gonna make sense again. - Maybe life's not supposed to make sense. Danielle - Doesn't that scare you? - Yes.“ Tak nevím, film to není vůbec špatný, herci hrají dobře, ale přesto mi na něm něco vadilo. S velkou pravděpodobností to bude to, že film je určen pro jinou diváckou skupinu, než pro tu, do které patřím já. Místy mi to připadalo až moc nabité emocemi (netvrdím, že je to špatně, ale na mě tam toho bylo moc) a ani ten hořkosladký konec mi moc nesedl. Ale abych jenom nekritizoval. Samozřejmě musím pochválit skvělý herecký výkon teprve čtrnáctileté Reese Witherspoon, která neuvěřitelně zachytila duševní vývoj, který její postava Danielle v průběhu filmu podstoupila. I ostatní hrají velmi obstojně, ale tak trochu zůstávají ve stínu Reese. Myslím, že tento film je hlavně pro dívky, ale vidět by ho měli všichni fanoušci Reese, protože takhle začínala jedna z hereckých megahvězd. Za zmínku pak stojí i povedený soundtrack. Přesto víc než tři hvězdičky dát nemůžu. Škoda.(20.5.2011)

Film vraci v case. Za prve atmosferu 50tych let skutečně cítite a je i točen stylem filmu 50tych let. Vratílo mě to do zacatku let devadesatych, kdy v TV zacly davat stary americky filmy a ja si je zamilovala. Usmivala jsem se pri sledovani prvni casti filmu, chtela posedavat na terase a pit studenou limonadu, se zadostiucinenim jsem pozorovala chlapecke bříško Courta (žádný pekáč buchet, jak to ma ted temer kazdy mladik v dnešních amerických filmech). Těšily mě maličkosti i hlavně ta atmosféra. Reese nesnasim, ale tohle je jeji nejlepsi role. A to jsem při sledování tohohle filmu, poctivě celých 90 minut makala ve fitku na nějakým tom šlapadle :)(30.10.2010)

Poetická oddechovka o lásce ve všech podobách v krásném malebném prostředí, kde se snad zastavil čas. Poupě Reese byla roztomile miloučká a dojemná v prožitku lásky a bolesti. Holky měly to štěstí v neštěstí, že jim vůbec bylo dáno se opravdově zamilovat. Zní to jistě krutě, ale takhle budou celý život vzpomínat na jedno krásné nezapomenutelné léto a hojit si tak další rány, které teprve přijdou. :-) Nostalgie mě neminula, ale hudba ano.(21.5.2011)

• - Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)

• - Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)