V měsíčním svitu

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Peter V. Saldutti

Po dokoukání filmu mě docela překvapilo zdejší hodnocení, které je sice docela pěkné ale podle mě by si tento film zasloužil i o něco více. Mě se to líbilo moc. Ani jsem nečekala, že mě to až tak zaujme. Ale vážně hned od první scény mě to začalo bavit, vůbec jsem se nenudila. Kvalitní romantické filmy mám ráda a zvlášť na ty o prvních láskách se ráda podívám. Líbilo se mi i herecké obsazení, mlaďounká Reese Witherspoon je tu opravdu kouzelná. No a konec mě hodně překvapil, vůbec mi nepřišel nijak předvídatelný, což je jen dobře. Krásný a dojemný, vlastně nemám nic, co bych tomuto filmu vytkla. Nějak mě to chytlo za srdce. Krása.(13.9.2012)

Sehnala jsem si tento film kvůli krásné a mladé Reese :) A ona ho opravdu úplně celý "převzala" a byl prostě její :) A já se tomu ani nedivím :) To, jak to všechno zahrála - to byla prostě bomba :) Jedna z nejlepších "dětských" rolí, které jsem viděla :) Téma první lásky a odmítnutí - tím si prošel každý, ale aby do toho byla zapletena sestra...To je již horší...Je to pěkné :) Citlivé, dojemné, něžné, ženské a lehce rebelské :) Je to již cca 14 dní, co jsem film viděla, ale vím, že mě to velice příjemně naladilo a neměla jsem tomu co vytknout :) Doba roku 1950 - to tam je sice vidět, ale žádný městský život - tvrdá práce na poli, péče o dům, plavání nahé v rybníce - zcela jiný pohled, než jsme zvyklý z jiných kvalitních snímků :) Jo a Elvis? Příjemné oživení :)(24.8.2015)

Slasti a strasti dospívání - tak by se dalo krátce charakterizovat příjemné, ovšem po většinu času vcelku průměrné romantické drama. Atmosféra amerického venkova, rodinné vztahy a především komplikované lásky a nelásky dvou sester - milé, koukatelné, přesto nikterak světoborné, nehodnotila bych více než 60%. Všechno mi to bylo tak hrozně povědomé, podobných filmů bylo natočeno... až někdy v polovině jsem si při jedné scéně uvědomila, že ta povědomost je dána také tím, že jsem tenhle snímek už kdysi měla příležitost sledovat:-). Závěrečných 15-20 minut je nezapomenutelných a vytrhává film ze šedi 100x viděného, povýší jej do nadprůměru realistickou krutostí osudu a fungující dojemností (brečela jsem jak hysterická želva, to se mi nestává často:-). Reese Witherspoon jako dospělou moc nemusím, ale ve svých mladších rolích byla opravdu k sežrání: zahrála tu zaláskovanou, otravnou puberťačku skutečně přesvědčivě. 70%(9.2.2009)

Nikdy jsem nebyl fanda Reese Witherspoon, ale po tomhle filmu nejspíš budu. Na svůj tehdejší věk předvedla naprosto dospělý a vyrovnaný herecký výkon a zbytek obsazení za ní notně zaostával. Ne že by bylo špatné, Reese si to jen prostě fakt dávala. Atmosféra mě naprosto přenesla do obyčejného amerického života 50. let - kulisy, dobové oblečení i vozidla - všechno super. A k tomu líbivá Howardova hudba. Ve výsledku je to sice vcelku klasická sladkobolná romance, která však nenudí a rozhodně nepůsobí nijak kýčovitě.(15.6.2014)

Tak tady šel příběh stranou, protože to co předvádí Reese....už dlouho jsem u nikoho neviděl takhle vynikající dětský herecký výkon jako tady u Resse. Možná kdysi Leonardo v Dospívání po Americku a nebo Ellen ve všem, ale u Reese jsem to fakt nečekal, tahle holka má v sobě dvojitou porci talentu a měla by se do tý porce pořádně zakousnout a ne ztrácet čas v blondýnkách a spol. Samotný děj mě moc nesed, na můj v kus tam bylo až příliš všeobecné lásky a to ještě v dost ohraným podání. Nicméně filmařsky není co vytknout a ještě jednou říkám, že Reese mě dostala, tím jak dokázala během 90 minut dospět, ten konec, no prostě něco užasnýho. Příběh si možná ty čytři nazaslouží, ale rejža, kameraman a především Reese určitě ano.(26.9.2011)

• - Ve scéně, kdy Dani Trant (Reese Wtiherspoon) skáče do jezera, je vidět, že je zcela nahá (cca 00:09:30). Při scéně, kdy ale leze z vody (cca 00:12:00), je vidět, že má na sobě oblečen vrchní díl prádla. (Pavlínka9)

• - Reese Witherspoon se castingu zúčastnila, protože se chtěla ve filmu objevit jako komparz, nakonec si ale zahrála jednu z hlavních rolí. (Greg)

• - Reese Witherspoon v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)