poster

Tajemství Bible (TV seriál)

 • Velká Británie

  Bible Mysteries

Dokumentární

Velká Británie, 2004, 9x50 min

Hudba:

Paul Lawler
 • farmnf
  *****

  Opravdu krásné, chtěl jsem někam jít ale vysral jsem se na to a skoukl všech 9 dílů najednou.(26.12.2008)

 • Paity
  ****

  Nejsem nijak nábožensky angažován a i Bible samotná mne nechává chladným, ale tenhle dokument se opravdu velmi povedl.(7.8.2014)

 • MM_Ramone
  *

  Niekoľko anglických chytrákov sa snaží v tomto špekulatívnom dokumentárnom seriály odhaliť "Tajomstvá Biblie". Študované hlavy, čo musia mať ku všetkému nejaké vedecké teórie a nezvratné tézy. Všetko podrobne analyzujú, preskúmajú, navzájom porovnajú, pozrú sa na to z každej strany. Chcú mať v rukách konkrétne dôkazy, niečo hmatateľné. Chcú si to všetko poriadne overiť. Len zbytočne plytvajú svojim časom. Snažia sa svojou obmedzenou mysľou pochopiť činy Boha. Úbohí bludári. Vôbec nechápu podstatu tejto svätej knihy. Veriaci človek nepotrebuje ich dôkazy. *(4.2.2014)

 • Piri
  ****

  Zaujímavo spracovaný dokument. Študovanie biblie je samo o sebe dobrodružstvom. Z minulosti vieme skutočne veľmi málo, nedokážeme ani vedecky vyvrátiť ani potvrdiť akúkoľvek legendu z minulosti. Celý starý zákon sú rôzne príbehy z minulosti, ktoré niekto zažil, časom sa z nich stali legendy až rozprávky. Až nový zákon tvorí autentické spisy, napísané svedkami v danom čase. Nedá sa nič poprieť, žeby celá biblia nebola pravdivá, mnohé svedectvá sú modernou vedou potvrdené. Ale načo by sa veda zaoberala skúmaním biblických príbehov, či sú pravdivé, keď sú nástrojom filozofie a náboženstva? Hľadajú snáď vedci dôkazy o pravosti iných náboženských textoch? Trošku tomu nerozumiem, viera nie je veda a nepotrebuje žiadne materiálne dôkazy...(25.9.2013)

 • salahadin

  Nemohu hodnotit hvězdičkami. K technické stránce - některé výjevy jsou příšerně kýčovité a laciné, jinak vcelku standardně natočené. K nadstavbové stránce - vykládat bibli příliš historicky je omezené. Pochopit Nový zákon s knihou Zjevení ryze vědecky podle mě není cesta, jak se dobrat pravdy a jak rozluštit dávný text. Až na to, že dokument se o historický náhled pouze místy snaží, jinak jsou mnohé "argumenty" tenké jako led na začátku jara. Chybí mi pestřejší a širší záběr. Širší o prvek, který ani sebedůkladnější věda neumí obejít, totiž duchovno. Mám kupř. na mysli Zjevení sv. Jana, kde je jako jeden z důvodů sepsání knihy a použití různých příšer jen odpor ku kultu císaře. Jakkoli to zní historicky přesvědčivě, je to pouze jeden z mnoha a mnoha pokusů pochopit tuto knihu. Její autor Jan ovšem mohl mít úplně jiný důvod, až by se ti chytří pánové z dokumentu divili. Jan mohl mít vidění a metaforicky je přepsat do literární podoby, tomu věřím já.(20.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace