Toxymoron

Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor
Česko, 2005, 16 min

Režie:

Jakub Hussar

Toxymoron - snímek již získal několik významných cen na zahraničních festivalech. Natočil jej režisér Jakub Hussar, posluchač druhého ročníku FAMO v Písku. Patří do kategorie sci-fi horor. Civilizace je po kruté chemické válce soustředěna v obřích izolovaných městech. Z rozsáhlých kontaminovaných oblastí dlouhé roky nechodí žádné zprávy. Avšak v těchto zdánlivě neobyvatelných zónách se přesto děje něco strašlivého. (oficiální text distributora)

SeanLSD

Prvý film som videl ako posledný, možno preto menej nadšenia. Každopádne, v našom prostredí niečo neuveriteľné... ()

MIGHTTREE

K amatérskému filmu jsem se dostal prostřednictvím časopisu Level, kde mimo jiné jsem objevil tento film a další od Jakuba Hussara. Jsem rád, že mě nasměřovali k tomuto odvětví filmů, které je odlišné a má své výhody. Viděl jsem i film o filmu a moje uznání tím roste. Všem podobným přeji podobné úspěchy. ()

Nepi

Jakub Hussar a jeho cítění budoucnosti je dokonalé. Je zaměřený na snímky, které moc lidí v ČR netočí a má velké ambice se stát v tomto žánru ojedinělým a originálním. ()

BMAJTZ

Jde o amatersky film vytvoreny behem studia. A jelikoz na to nelze brat metry jako na komercni bijaky musim rici ze je to na 80%. Atmosfera je vynikajici a vubec vsechno. Kdyz si vemu ze rozpocet byl v podstate nulovy. Opravdu stoji za to. Kazdopadne kdybych to mel porovbat s milionovymi projekty bridila Uweho Bolla tak se ma od techhle zacinajicich filmaru hodne co ucit. Tohle to je opravdu krasna ukazka zacinajici filmariny! ()

J*A*M*A*L

Myslím si, že Jakub Hussar by měl už režie nechat.... a to hned! Především tragicky natočené, i když to bych pochopil, když to byl amatérský snímek, ale i ty amatérské snímky jsou lépe natočené, nebo prostě normálně natočené. Tyhle filmové žánry do Česka prostě nepatří a prostě je točit neumíme a už několik případů se o to přesvědčilo. Naše kinematografie by prostě měla zůstat jen u těch reálně vypadajících žánrů (pro blbce: drama, krimi, komedie, romantický, rodinný, klidně i krátkometrážní), ale určitě ne sci-fi a horory.... a ani ty komedie a další sotva zvládáme.Netřeba se k tomuto dál vyjadřovat co si budem povídat. ()

Herman

Ač je Toxymoron vykrádačkou všech možných filmů je dobře natočený a na české poměry rozhodně nadprůměr. Dobrý střih a vynikající technická stránka. A i když se jedná o studentský film u mě strká do kapsy mnohé z dnešních celovečerních zahraničních filmů. ()

Bozvav

Řemeslně ještě hodně nevyzrálé, naprostá absence emocí. Námět dobrý, hudba hrozná. Jako studentská prvotina ovšem zdařilé. ()

fojtas

zajimave pojeti obdobi po dalsi z velkych valek...mel tenhle film konec?rozhodneme se sami... urcite vsak slo o povedeny studentsky snimek s napadem a zachycenou jednou scenou ze zivota po svetove tragedii ()

Lish84

Ještě sice ne tak emocionálně silné a s tak podmanivou atmosférou jako novější film Jakuba Hussara Dalur, ale i zde je působivě a přitom jednoduše nastíněna neradostná budoucnost. Skvěle je rozehrána jednoduchá dramatická zápletka a díky tomu, že se ve filmu nemluví, tak herecké výkony netrhají za uši amatérismem - naopak! Především z filmu sálá velký potenciál tvůrce, který netápe - ví co chce a jak toho dosáhnout. A kterému byste okamžitě svěřili peníze na nějaký pořádný profesionální sci-fi celovečerák... ()