poster

Kiss in the Tunnel, The

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

Velká Británie, 1899, 1 min

 • Paldiny
  ***

  (Ne)obyčajná tunelová romanca s inovatívnym spracovaním. Film sa skladá z troch záberov, pričom hneď v prvom sa za vytrvalého sneženia pripomenie slávny nájazd vlaku na plátno, aby ho mohol vylepšiť vjazdom druhého vlaku do tunela, ale tentokrát aj spoločne s kameramanom. Presne tak, kamera je v pohybe. Citeľná je práca s navodením atmosféry, pred tunelom totiž vytrvalo sneží a vo vlaku sa schyľuje na kontroverziu vyplývajúcu už zo samotného názvu. Tretí a posledný záber už len uzatvára dejovú linku výjazdom z tunela. Kamera znovu v pohybe.(13.9.2015)

 • Bajda
  ****

  G. A. Smith si jako jeden z prvních uvědomil možnosti využití střihu k vyprávění příběhu. Po záběru z exteriéru (vlak vjíždí do tunelu) následuje scéna odehrávající se v kupé a krátký film je zakončen opět záběrem vlaku vyjíždějícího z tunelu. Děj není na svou dobu vtipný ani originální, nicméně z hlediska technického vysoce inovativní.(4.5.2009)

 • MM_Ramone
  **

  Takže začína to asi nejak takto: Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka. Jede, jede do dáli, veze... zamilovanú dvojicu. Uhladený pán v slušivom cilindry sa nesmelo odváži, počas jazdy vlaku v tunely, dať svojej vyvolenej bosk na ústa. Na svoju dobu odvážna, skoro až provokatívna, scéna. No a potom zasa jede, jede mašinka a vychádza nám z tunela... Taký je „The Kiss in the Tunnel“ z roku 1899. **(18.7.2012)

 • Webb
  ****

  Už tehdy se ukázala první známka filmařiny. Vlak jede po kolejích a natočí v pohybu protijedoucí vlak. Kamera na kolejích se používá dodnes....(23.11.2008)

 • Fingon
  ****

  Samotný polibek nic extra a vzhledem k tomu, že se narozdíl od Edisonova The Kiss nejedná o detail, ale o celek, nemůžu ani příliš posoudit fešnost obou aktérů, nicméně uvozovací záběr, kdy proti nám vyjede vlak a my jedeme po druhé koleji, je krásný...(2.10.2008)

 • - Jedná se o jeden z prvních filmů filmového žánru phantom ride. (Mr.Ocek)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace