Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 591)

plakát

Paolo Sorrentino (2018) (TV film)

Chyba u českého titulku názvu filmu: Scéna v kavárně není z filmu Božský ale z Následků lásky. S těmito větami nesouhlasím: „Neustále posunuje laťku výš. Riskuje čím dál víc. Každý další film má vyšší úroveň než ten předchozí. Má před sebou stále těžší úkol, on i diváci.“

plakát

Obrazy pražské periferie (2019)

Kam až má paměť sahá, tam všude nacházím vzpomínky připomínajicí mi, že věci, které zároveň jsou i nejsou, mě vždycky přiváděli do zvláštního stavu vytržení. Odmalička mě vzrušují zchátralé domy, dvory zarostlé kopřivami, zbořené zdi, zaplevelené zahrady, opuštěná skladiště, zaprášené půdy, propadlá schodiště, dláždění, v němž roste tráva, obrazy zapomenutých malířů, okna bez skel, cesty, které nikam nevedou, stromořadí v rovné krajině, konečné stanice, staré noviny, dopisy lidí kteří už zemřeli, předměty, které už ztratily smysl, knihy, které už nikdo nečte. Později jsem začal nenávidět. A to je všechno, co mi zbývá. Ta hořká nenávist k vlastnímu osudu, k životu, který tu živoříme bez vlastní viny. Pochopil jsem, že se s touto zemí, v níž jsem se narodil, děje něco obludného, něco strašně absurdního, něco, co nemá obdobu. Pochopil jsem, co je to velikost chátrání, vznešenost rozkladu, patos degenerace. Pochopil jsem, že tato země pomalu a jistě zaniká, že se její dějiny pohybují stále zpět a zjevil se mi fantastický obraz budoucnosti, v níž tečou otrávené řeky, v níž budeme dýchat zkažený vzduch, v níž budou padat domy a střechy budou propouštět déšť, v níž se lidská řeč stane nesrozumitelnou a věci ztratí veškerý smysl, v níž po zdemolovaných silnicích zarůstajících travou se budou krokem sunout rozpadávající se auta, v níž špína se stane čistotou a všichni lidé budou krást a lhát, v níž přestanou existovat peníze, protože ztratí cenu. Viděl jsem, že svět, v němž žiji, je ošklivou, surovou karikaturou světa...

plakát

Spartakus - Krev a písek (2010) (série)

Třináct hodin zhlédnuto za jediný den, do děje jsem byl vtažen. Snaha vnést do historického seriálu novou vlnu současného trendu byla tentokrát z mé strany zúročena podstatně více než jindy bývá u mě skoro zvykem. Díky velice schopným vůdčím rukám jsem viděl hnus Capui prolezlý červy všemožných intrik do posledního písku v kamenných základech. Rakovina si nevybírá a tak byl bohužel tento potenciál utnut dříve, než mohl být Spartakův příběh kompletní. Season 1 [8/10]

24 (2011) (TV film)

Kamila Zlatušková **, Lukáš Kokeš ***, Karel Žalud **, Klára Tasovská ***, Lucie Králová ****, Olga Špátová ***, Linda Jablonská **, Vít Klusák ***, Radim Procházka **, Jiří Krejčík **, Jan Gogola ml. **, Helena Třeštíková ***, Radim Špaček **, Martin Řezníček ***, Erika Hníková ***, Theodora Remundová **, Drahomíra Vihanová ****, Martin Mareček ***, Vít Janeček ***, Robert Sedláček **, Olga Sommerová ***, Jan Němec ***, Míra Janek **, Filip Remunda **.

plakát

Star Trek: Voyager (1995) (TV seriál)

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [6,5/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7,5/10] Seasion 7 [7,5/10]

Příchozí (2016)

Nafouknutá navoněná bublina obřích rozměrů, snůška banalit, podbízivosti a prvoplánovosti. Když už nic jiného, ani mě film nedonutil více přemýšlet jako se to povedlo např. u Interstellaru. Alespoň kameraman odvedl celkem dobrou práci, jinak není co chválit.

plakát

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (TV seriál)

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [6/10]

plakát

Star Trek: Nová generace (1987) (TV seriál)

Seasion 1 [7,5/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7,5/10] Seasion 4 [7/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [8/10]

plakát

Star Trek (1966) (TV seriál)

Star Trekovské příběhy a jejich myšlenky jsou lepší než tohle slabé zpracování. To že je to z 60. let neznamená, že někdy musejí mít posatavy iq 70. Žasnu nad jejich toporností, hloupostí, dlouhým vedením toku jejich myšlenek a sexuální pudovostí zastiňujicí rozum. Dále je tu mnoho nevěrohodných situací (bodání mazacím nožem, vyndání holými prsty právě vyřízlý kov) atd. Hodnocení je hlavně za ty již zmiňované některé myšlenky.

plakát

Star Trek: Enterprise (2001) (TV seriál)

Z Enterprise mám velmi rozpačité dojmy v závislosti na jednotlivých dílech, které v mé oblibě jsou vším možným, jenom ne konstantním. Je tu propracovanost v charakterech postav, každá má svůj otisk a v závislosti na ostatních se vyvýjí. Pokud si lze obrazně představit že hlavní příběh vede vertikálním směrem, jsou tu i vedlejší horizontální příběhy napojené na vertikální. Některé situace jsou uvěřitelnější, jiné nedomyšlené a vycucané z prstu (studená časová válka) jako příliš umělé vytváření nových nelineárních dějů. Poslední dvě hlavně dokládá třetí řada. Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [5/10] Seasion 4 [6/10]