13. znamení

Velká Británie, 2000, 85 min

Adam Mason

Erik Wilson
  • Terva

Už dlouho jsem neviděl tak zbabranej film. Naprosto nevhodná hudba a zvukový doprovod ( gaVin MillEr ), nehezká kamera ( eRik wiLson ), ubohý scénář ( jONty acTOn ) a nepomohla ani dvojitá režie ( joNty acton a aDAM mason ) Posledně jmenovaný má i produkci. Dramatická stránka budí spíš posměch a rozmazávání obrazu kazí oči. Ke konci už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jo a ještě něco, režisér joNty acTOn si ve filmu i zahrál. A to otce hlavní hrdinky Lany ( NaDJa bRanD). Závěrečné titulky nám prozradí, že se tak trochu jedná o rodinný film. Asi pět nebo šest jmen se několikrát opakuje v různých sekcích. Třeba produkce, art, edice, sound, titles a v dalších se oběvují několikrát jména Mason, Brown nebo Miller. Už jen cena, kterou jsem zaplatil za originál dvd ( 15 Kč ) měla být znamením, že to bude blbost. Jenže já jsem někdy nevěřící Tomáš. Dávám však jednu hvězdu a to za použití songu " The barmaid from Brixton " skupiny Rasmus na konci titulků. Berte to jako znamení.(10.7.2010)

• Campbell

Když jsem film přeskakoval tak mě celkem dorazil obraz, ne opravdu nejsem jako uživatel LD, ale tohle na dvd? No nevím, nicméně když jsem film viděl celý tak jsem dostal to co jsem vlastně očekával. Mason je upřímě dost špatný režisér, a na jeho filmy se nikdy nebudu pouštět s chutí. Ale to si neumí nic ohlídat? Když má celkem dobrý interiéri a ani příběh není vyloženě špatný, a dokáže i nahodit slušnou atmošku to snad neumí udělat nic dalšího pořádně? Copak nedělal žádný casting? vždyt ty herci byly příšerný, kamera pomalu nestíhala snímat a když jo tak to vypadalo že má kameraman třesavku.Film je dost špatný ale odpad mi přijde až moc přísný. 35%.(11.12.2010)

• Asia_Power

Neuvěřitelně protivná a nesympatická pitcha, které jsem přála brutální smrt zjišťuje , že je jediná vyholená...teda vyvolená...ať chlupatá, či vyholená stejně je to pitcha jakou jen tak nepotkáte a pokud jí náhodou potkáte, řeknete jí ať chvilku počká, vezmete krumpáč a jebnete jí s ním po palici, až bude seno lítat na všechny strany. Proti vražednému démonovi (dle ofiko textu distributora) stojí celá vesnice (celou vesnicí myslej cca dva lidi a to jmenovitě jsou pitcha a kostlivec potaženej kůžičkou) . Hlavní záporák budí lítost protože ho na casting unesli z místního ústavu mentálně zaostalých jedinců a jestli se celé peklo mohlo přetrhnout, aby mu pomohlo tak já spíš měla pocit, že se mohlo celé peklo přetrhnout, aby na něj sralo. Kamera na houno, "hééérci" na houno, děj na pitchu, brutalita na vyliž řiť...tento film má přitom navíc...Má na to, aby patřil mezi 10 největších pitchovin všech dob a ne až na 183tí místo....(19.11.2015)

• Deratizer

Kdo tento film nezkoukne, o nic nepřijde, pouze o návod, jak může vypadat film natočen bez finančních prostředků a bez dobrých herců. Film je na velmi amatérské úrovni ve všech směrech. Má velmi nekvalitní zvuk i obraz, je to dílo nadšených amatérů, kteří na film neměli peníze a chtěli to zkusit sami i v těch nejprimitivnějších podmínkách. Zkrátka natočit si film v domácích podmínkách pro radost. Příběhu jsem ani moc neporozuměl, ale herci byli výrazně podprůměrní, ženská hrdinka mi byla nesympatická hned od první chvíle a vzhledově se mi taky vůbec nelíbila. No zkrátka, chcete li vidět odpad, podívejte se sami. Cení se snaha nadšenců, to všechna čest, ale v dnešní době, kdy je k mání tuna filmů s aspoň základní technickou výbavou odpovídající kvalitativně aspoň tomu standardu, nemůže tvůrce čekat, že mu takové dílo někdo s nadšením kladně ohodnotí. Toto je opravdu nanejvýš ke stažení na netu zadarmo ze zvědavosti, koupit si toto na DVD za peníze je hřích. Koneckonců se v případě tohoto filmu co se týče nápadu nejedná o žádnej kult ve stylu Záhada Blair Witch apod. A už vůbec film nemá pranic společnýho s kultem EVIL DEAD, jak je uvedeno v popisu tady na ČSFD. Je tam psáno, že je natočen v klasickém duchu EVIL DEAD, což je nesmysl, zřejmě má být tohleto přirovnání pouze lákadlo pro diváky, protože já jsem se tím nechal taky naivně zlákat :-)))(22.6.2009)

• Pochtli

Už na začátku filmu mě zarazila kvalita obrazu a zvuku, jako kdyby si někdo amatérsky natočil film na svojí kameru. Film jsem dokoukal jen proto, abych zjistil, co všechno si autor ještě nevymyslel. Některé scény a výrazy (ne)herců mě pobavily, ládovat vystřelený nábojnice do brokovnice může jen pako a u satana či co to bylo za havěť jsem už pomalu řval smíchy. Kdyby to byl nějaký studentský film, dal bych klidně i 4*, ale tohle? Hvězdička za pobavení, zvlášť ke konci. Jediný, co mě na celém DVD nakonec zaujalo, byly 2 trailery na jiný filmy..(18.11.2008)

• - Natáčení probíhalo v Kilbontonu v Anglii. (Terva)