poster

Pocta lásce (festivalový název)

 • Indie

  Salaam - E - Ishq

 • Indie

  सलाम ए इश्क

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

 • rikitiki
  ***

  Povídkový film o nepříliš zajímavých milostných peripetiích, kdy mě nejvíc štval trapný ženich se zaječími úmysly. Vrcholem však byla úmorná cesta odvržené cizinky na svatbu svého expřítele Inda, který o ni nejevil zájem a její náhlé zamilování se do… No, nebudu prozrazovat, ale holka z Evropy (nebo Ameriky) se jen zřídkakdy zamiluje do takového chlapíka. Protivná dvojice, co jim vždy něco překazí sex a to něco je nedostatek jejich mozkové kapacity – kdyby to aspoň bylo vtipné, jenomže není. Manžel ve středních letech, co náhle při pohledu na mladou krásku ucítí druhou mízu – kolikrát už jsme tohle viděli a mnohem líp zpracované. Vlastně mě bavil jen příběh krásné ambiciózní herečky, jejíž lež vymyšlená za účelem propagace se stane pravdou – uznávám, že je to kýč, ale to je právě jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbila bollywoodské filmy.(19.10.2016)

 • M.i.k.e
  *****

  téměř 4 hodinová variace na Lásku Nebeskou,kterou prostě stojí za to vidět...Bollywood mám rád,nicméně nemám ani zdaleka takový přehled a tak nakoukáno jak bych si přál...možná je to v tomhle případě výhoda,možná ne,nicméně už dlouho...pokud vůbec někdy jsem se u takhle dlouhého filmu nebavil takhle dobře.ANi jedna z linií mi nevadila a i když logika občas pokulhává,vůbec to nevadí.I to až groteskí přehrávání všech ze začátku je ku prospěchu věci a nakoec o to víc dostane dojemné (ač očekávané) finále...85%(29.12.2017)

 • eraserhead666
  ***

  Přesně jak si přečtete v každém druhém komentáři, Láska nebeská v hindoangličtině a bollywoodském balení. Ovšem s ještě údernějším romanticko kýčovitým patosem (ten humor tu trošku chybí). Bude-li tohle něčí první setkání s bollywodem, tak ho to patrně zabije. Už pro tu stopáž. Na druhou stranu je třeba říci, že zcela v bollywoodské tradici to jeho smysl pro správný kýč povyšuje na ryze koukatelnou úroveň s několika zajímavými a (proč to zapírat) silnými scénami. Když muž úpěnlivě prosí svého otce, aby nenáviděl jeho ženu, řvala mi i guma od trenek. A já stále nechápu, že romantické taje bollywoodu dosud neodhalily jisté naše televizní stanice.(7.9.2015)

 • Beawish
  ****

  Můj první Bollywood, takže jsem ani netušil, na co vlastně jdu. Předpokládal jsem, že mě čekají čtyři hodiny barev, romantiky, úkladů lásky, květin, tanečků a na konci se všichni šťastně vezmou. Nakonec to sice bylo přesně tak - ale o dvě třídy výš, než jsem čekal. Zpočátku jsem se smál naivitě a - možná - nechtěnému humoru, s přibývajícím časem jsem stále víc prožíval všech šest příběhů a, ano, nechal se i dojmout. Je třeba trochu přimhouřit oči nad logikou děje, ale to je snad jediná úlitba, vyvážená sladkým koncem. Jo, za lásku holt stojí bojovat :-)(25.3.2010)

 • jorgus
  **

  at se uz neco zajimaveho zacne dit, nebo tento film odepisu..to jsem si rikal skoro ctyri hodiny:(a nakonec opravdu musim tento film potopit..prvni seznamovaci PULHODINA byla pro me tak zmatena a to jsem uz celkem zvykly..:)pote nasledujici hodinu to uz uz vypadalo, ze se to konecne rozjede...a ono nic..nerikam, ze primo ztraceny cas, ale spise nevyuzity..indicke filmy stale miluji, ale tohle byla prvni vaznejsi trhlina..:)(28.12.2011)

 • - Písnička „Tenu Leke“ je jednou z nejvíce používaných v takzvaných flashmobech, kdy se na kterémkoliv místě na světě sejde skupina lidí a tančí na bollywoodskou hudbu. (Stoka)