poster

Pocta lásce (festivalový název)

 • Indie

  Salaam - E - Ishq

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

 • rikitiki
  **

  Povídkový film o nepříliš zajímavých milostných peripetiích, kdy mě nejvíc štval trapný ženich se zaječími úmysly. Vrcholem však byla úmorná cesta odvržené cizinky na svatbu svého expřítele Inda, který o ni nejevil zájem a její náhlé zamilování se do… No, nebudu prozrazovat, ale holka z Evropy (nebo Ameriky) se jen zřídkakdy zamiluje do takového chlapíka. Protivná dvojice, co jim vždy něco překazí sex a to něco je nedostatek jejich mozkové kapacity – kdyby to aspoň bylo vtipné, jenomže není. Manžel ve středních letech, co náhle při pohledu na mladou krásku ucítí druhou mízu – kolikrát už jsme tohle viděli a mnohem líp zpracované. Vlastně mě bavil jen příběh krásné ambiciózní herečky, jejíž lež vymyšlená za účelem propagace se stane pravdou – uznávám, že je to kýč, ale to je právě jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbila bollywoodské filmy.(19.10.2016)

 • Idaho
  ****

  Zastavte tu svatbu!(25.4.2007)

 • eraserhead666
  ***

  Přesně jak si přečtete v každém druhém komentáři, Láska nebeská v hindoangličtině a bollywoodském balení. Ovšem s ještě údernějším romanticko kýčovitým patosem (ten humor tu trošku chybí). Bude-li tohle něčí první setkání s bollywodem, tak ho to patrně zabije. Už pro tu stopáž. Na druhou stranu je třeba říci, že zcela v bollywoodské tradici to jeho smysl pro správný kýč povyšuje na ryze koukatelnou úroveň s několika zajímavými a (proč to zapírat) silnými scénami. Když muž úpěnlivě prosí svého otce, aby nenáviděl jeho ženu, řvala mi i guma od trenek. A já stále nechápu, že romantické taje bollywoodu dosud neodhalily jisté naše televizní stanice.(7.9.2015)

 • nash.
  ***

  Hvězdně obsazená (Priyanka Chopra, John Abraham, Salman Khan) bollywodská variace Lásky nebeské, která je přes řadu povedenýh momentů téměř smrtící svou neúnosnou délkou a v některých příbězích těžce kulhá na logiku, například v linii herečky Khamini a jejího plánu jak získat vysněnou filmovou roli. Kdyby se některé linie zkrátily a některé zcela vyhodily, mohl by to být, i přes místy nesnesitelnou afektovanost v hereckém projevu i režii, v mezích bollywoodských tanečně cingrlátkových romancí podařený film. Osobně bych se klidně obešel bez již zmínenéného příběhu herečky Khamini, zcela zbytná je i rádoby groteska o sikhských novomanželích, jejichž snaha po souloži se mění v sérii katastrof, a nic zajímavého nepřináší ani nudný příběh reportérky Tehzib trpící po něhodě ztrátou paměti. A tak vlastně jedinou opravdu zajímavou rovinou je příběh ženatého Vinaje, který se zamiluje do mladé tanečnice a jedinou svým způsobem zábavnou rovinou je příběh taxikáře Radža. Všemu tomu nechybí obvyklá dávka tanečků a písniček, které až na výjimky (Babuji od Nihiry) nepřináší nic nového v melodiích ani choreografii, nechybí sem tam i nějaký ten opravdu vtipný moment ("Zastavte tu svatbu!") a stejně tak je tu někoik emotivně silných scén (většina ve Vinajově příběhu), ale to vše je bohužel do značné míry utopeno v nesnesitelné stopáži. Ovšem, pokud máte slabost pro Indii a zadnici řádně vyztuženou, směle do toho.(28.12.2010)

 • toma.baza
  ****

  Více o filmu zde.(21.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace