Pocta lásce (festivalový název)

• Indie

Salaam - E - Ishq

• Indie

सलाम ए इश्क

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

Povídkový film o nepříliš zajímavých milostných peripetiích, kdy mě nejvíc štval trapný ženich se zaječími úmysly. Vrcholem však byla úmorná cesta odvržené cizinky na svatbu svého expřítele Inda, který o ni nejevil zájem a její náhlé zamilování se do… No, nebudu prozrazovat, ale holka z Evropy (nebo Ameriky) se jen zřídkakdy zamiluje do takového chlapíka. Protivná dvojice, co jim vždy něco překazí sex a to něco je nedostatek jejich mozkové kapacity – kdyby to aspoň bylo vtipné, jenomže není. Manžel ve středních letech, co náhle při pohledu na mladou krásku ucítí druhou mízu – kolikrát už jsme tohle viděli a mnohem líp zpracované. Vlastně mě bavil jen příběh krásné ambiciózní herečky, jejíž lež vymyšlená za účelem propagace se stane pravdou – uznávám, že je to kýč, ale to je právě jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbila bollywoodské filmy.(19.10.2016)

téměř 4 hodinová variace na Lásku Nebeskou,kterou prostě stojí za to vidět...Bollywood mám rád,nicméně nemám ani zdaleka takový přehled a tak nakoukáno jak bych si přál...možná je to v tomhle případě výhoda,možná ne,nicméně už dlouho...pokud vůbec někdy jsem se u takhle dlouhého filmu nebavil takhle dobře.ANi jedna z linií mi nevadila a i když logika občas pokulhává,vůbec to nevadí.I to až groteskí přehrávání všech ze začátku je ku prospěchu věci a nakoec o to víc dostane dojemné (ač očekávané) finále...85%(29.12.2017)

Přesně jak si přečtete v každém druhém komentáři, Láska nebeská v hindoangličtině a bollywoodském balení. Ovšem s ještě údernějším romanticko kýčovitým patosem (ten humor tu trošku chybí). Bude-li tohle něčí první setkání s bollywodem, tak ho to patrně zabije. Už pro tu stopáž. Na druhou stranu je třeba říci, že zcela v bollywoodské tradici to jeho smysl pro správný kýč povyšuje na ryze koukatelnou úroveň s několika zajímavými a (proč to zapírat) silnými scénami. Když muž úpěnlivě prosí svého otce, aby nenáviděl jeho ženu, řvala mi i guma od trenek. A já stále nechápu, že romantické taje bollywoodu dosud neodhalily jisté naše televizní stanice.(7.9.2015)

Můj první Bollywood, takže jsem ani netušil, na co vlastně jdu. Předpokládal jsem, že mě čekají čtyři hodiny barev, romantiky, úkladů lásky, květin, tanečků a na konci se všichni šťastně vezmou. Nakonec to sice bylo přesně tak - ale o dvě třídy výš, než jsem čekal. Zpočátku jsem se smál naivitě a - možná - nechtěnému humoru, s přibývajícím časem jsem stále víc prožíval všech šest příběhů a, ano, nechal se i dojmout. Je třeba trochu přimhouřit oči nad logikou děje, ale to je snad jediná úlitba, vyvážená sladkým koncem. Jo, za lásku holt stojí bojovat :-)(25.3.2010)

• jorgus

at se uz neco zajimaveho zacne dit, nebo tento film odepisu..to jsem si rikal skoro ctyri hodiny:(a nakonec opravdu musim tento film potopit..prvni seznamovaci PULHODINA byla pro me tak zmatena a to jsem uz celkem zvykly..:)pote nasledujici hodinu to uz uz vypadalo, ze se to konecne rozjede...a ono nic..nerikam, ze primo ztraceny cas, ale spise nevyuzity..indicke filmy stale miluji, ale tohle byla prvni vaznejsi trhlina..:)(28.12.2011)

• - Písnička „Tenu Leke“ je jednou z nejvíce používaných v takzvaných flashmobech, kdy se na kterémkoliv místě na světě sejde skupina lidí a tančí na bollywoodskou hudbu. (Stoka)