Pocta lásce (festivalový název)

• Indie

Salaam - E - Ishq

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

Koniec je veľmi pekný a kauzalita vzťahov a línií je v ňom pekne dovŕšená. Aj ten pretlak emócií zvláda Advani urežírovať bez väčšieho pátosu, za čo som mu vďačný. To, že niektoré línie sú bohužiaľ slabšie ako iné sa asi pri takomto druhu filmov stáva. Nekonzistentnosť nie je pritom docielená neschopnosťou vytvoriť zaujímavé postavy, ale skôr tým, ako hlboko do ich života tvorca nazrie. Línia ženáča čo chce len vidieť svoju ženu nahú je tu zobrazená všehovšudy asi len 5 minút, pričom mala v sebe veľa náznakov grotesky. A tá tragická línia mi zase prišla priveľmi srdcervúca. Veľmi ale potešila línia Priyanky Chopry ako herečky.... ach tá Priyanka... a potom taxikára Govindu, ktorý svojej vyvolenej nerozumie ani slovo. Zvyšné dve neurazia ani nenadchnú a každá z nich má svoje pekné momenty. Film určite nie je dokonalý , ale pri svojej 3 a pol hodinovej dĺžke nenudí. Pritom má na indický slaďák pekné finále a krásny ústredný hudobný motív.(6.9.2015)

téměř 4 hodinová variace na Lásku Nebeskou,kterou prostě stojí za to vidět...Bollywood mám rád,nicméně nemám ani zdaleka takový přehled a tak nakoukáno jak bych si přál...možná je to v tomhle případě výhoda,možná ne,nicméně už dlouho...pokud vůbec někdy jsem se u takhle dlouhého filmu nebavil takhle dobře.ANi jedna z linií mi nevadila a i když logika občas pokulhává,vůbec to nevadí.I to až groteskí přehrávání všech ze začátku je ku prospěchu věci a nakoec o to víc dostane dojemné (ač očekávané) finále...85%(29.12.2017)

Hodne dlhý film, prvý krát som ho odspala, ale na druhý krát som sa pripravila a zvládla som ho. Nakoniec sa z toho vykľul skvelý film a po jeho skončení mi bolo vlastne ľúto že už skončil. Musím sa priznať, že Salman ma v tomto filme doslova očaril jeho postava bola vtipná, elegantná, ani náznak trápneho humoru (ktorý neznášam), proste bol za gentlemana, čo si myslím, že mu sedí najviac a nemyslím tým čo má oblečené alebo koho predstavuje, ale skôr osobnostné črty postavy a pri ňom zaujala nakoniec aj Pryianka so svojou zbytočne našpúlenou pusou. Aj John Abraham sa mi tu celkom páčil aj keď tie slzičky som mu nie celkom a vždy verila, ale snažil sa, jeho postava nešťastného muža na ktorého zabudla milovaná manželka mala silný potenciál, ktorý by vydal aj na samostatný film a rovnako aj Salmanov príbeh. Škoda len, že málo miesta venovali nešťastnému páru, ktorému sa nedarilo spečatiť manželstvo svadobnou nocou, z tohto by sa dala vytrieskať celkom slušná komédia. Hudba bola pekná, kopec sárií a tancov.(17.4.2017)

Malo to 216 minút a ešte stále som chcela viacej. Preto som bola šťastná ako blcha, keď som zistila, že som videla zostrihanú verziu a môžem si to pozreiť znovu, tentokrát v celosti. A bolo to úžasné :) Obľúbený pár: Priyanka a Salman. Ešte žiadna herečka nezahrala divu tak krásne prehnane, aby pri tom zároveň vyzerala tak roztomilo a zraniteľne. Jeden z mála filmov, v ktorých sa mi neprieči Salman. Ostatní boli tiež dobrí, ale bez Kkamini a Raoooula by to nebolo ončo. :)(6.8.2011)

Hvězdně obsazená (Priyanka Chopra, John Abraham, Salman Khan) bollywodská variace Lásky nebeské, která je přes řadu povedenýh momentů téměř smrtící svou neúnosnou délkou a v některých příbězích těžce kulhá na logiku, například v linii herečky Khamini a jejího plánu jak získat vysněnou filmovou roli. Kdyby se některé linie zkrátily a některé zcela vyhodily, mohl by to být, i přes místy nesnesitelnou afektovanost v hereckém projevu i režii, v mezích bollywoodských tanečně cingrlátkových romancí podařený film. Osobně bych se klidně obešel bez již zmínenéného příběhu herečky Khamini, zcela zbytná je i rádoby groteska o sikhských novomanželích, jejichž snaha po souloži se mění v sérii katastrof, a nic zajímavého nepřináší ani nudný příběh reportérky Tehzib trpící po něhodě ztrátou paměti. A tak vlastně jedinou opravdu zajímavou rovinou je příběh ženatého Vinaje, který se zamiluje do mladé tanečnice a jedinou svým způsobem zábavnou rovinou je příběh taxikáře Radža. Všemu tomu nechybí obvyklá dávka tanečků a písniček, které až na výjimky (Babuji od Nihiry) nepřináší nic nového v melodiích ani choreografii, nechybí sem tam i nějaký ten opravdu vtipný moment ("Zastavte tu svatbu!") a stejně tak je tu někoik emotivně silných scén (většina ve Vinajově příběhu), ale to vše je bohužel do značné míry utopeno v nesnesitelné stopáži. Ovšem, pokud máte slabost pro Indii a zadnici řádně vyztuženou, směle do toho.(28.12.2010)

• - Písnička „Tenu Leke“ je jednou z nejvíce používaných v takzvaných flashmobech, kdy se na kterémkoliv místě na světě sejde skupina lidí a tančí na bollywoodskou hudbu. (Stoka)