Reklama

Reklama

Pocta lásce

(festivalový název)
  • Indie Salaam - E - Ishq (více)

Příběh lásky šesti dvojic. Ašutoš a Tehzíb spolu pracují v jednom televizním studiu. Vzali se proti vůli Ašutošových rodičů, protože on je hinduista a Tehzíb je muslimka. Při cestě za reportáží má Tehzíb nehodu. V důsledku nehody si na Ašutoše vůbec nepamatuje. Khamini je známá tanečnice, ale jejím velkým snem je stát se i velkou filmovou hvězdou. Za pomoci svého manažera si chce zvýšit svoji popularitu tím, že oznámí existenci smyšleného přítele Rahula. Pak se objeví skutečný Rahul. Stephanie přilétá do Indie, aby našla svého přítele, kterému jeho rodiče hledají indickou nevěstu. Na cestě po celé Indii ji provází taxikář Radžo, který sní o lásce. Šiven a Gia se mají brát. Šiven neví, zda se chce oženit a tím úplně změnit svůj život. Podaří se mu zrušit svatbu, ale najednou si není jistý, zda je to přesně to, co chtěl. Vinaj a Síma jsou 15 let manželé. Žijí spořádaný život a mají spolu dvě krásné děti. Když Vinaj potká krásnou tanečnici, vzpomene si na to, o čem v mládí snil. Fúlvati a Ram se právě vzali. Do naplnění jejich touhy se jim vždy postaví nějaké překážky. [Bio Oko] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Přesně jak si přečtete v každém druhém komentáři, Láska nebeská v hindoangličtině a bollywoodském balení. Ovšem s ještě údernějším romanticko kýčovitým patosem (ten humor tu trošku chybí). Bude-li tohle něčí první setkání s bollywodem, tak ho to patrně zabije. Už pro tu stopáž. Na druhou stranu je třeba říci, že zcela v bollywoodské tradici to jeho smysl pro správný kýč povyšuje na ryze koukatelnou úroveň s několika zajímavými a (proč to zapírat) silnými scénami. Když muž úpěnlivě prosí svého otce, aby nenáviděl jeho ženu, řvala mi i guma od trenek. A já stále nechápu, že romantické taje bollywoodu dosud neodhalily jisté naše televizní stanice. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pocta lásce je v podstatě ukázkovým Bollywoodským filmem. Strukturu čerpá z Lásky nebeské a celkově je dokonale poučen z minulosti i současnosti západního filmu a to vše jenom proto, aby mohl kouzlit zcela originálně a po svém. Mám radost z toho, že se mi už propojují některé tváře s jinými filmy, například Salman Khan se Saawariyou, Priyanka Chopra s Krrishem, Anil Kapoor se Slumdog Millionairem, Ayesha Takia se Socha Na Tha, John Abraham s Water, Vidya Balana s Eklavyem a Govinda s Partnerem. A objevila jsem si sama několik referencí, které nemám vyčtené, ale o to víc jsem se smála, například starší lidi tančící na Dhoom Machale :)) A pomalu zapomínám na otřesnou projekci v březnovém a květnovém Oku, kam přišly místo lidí jen zábavy chtivé partičky a jako bonus na závěr se seklo DVD (podruhé se toto již řešilo, ale dokonale nevyřešilo, no a potřetí překážely anglické titulky, ale přestávka byla kratší). Takže zpět do přítmí vlastního obýváku a užít si dodatečně celý tento výjimečný milostný propletenec včetně všech nádherných hudebních výstupů. Vynikající byl zejména titulní, Saiyaan Re a Tenu Leke. Busby Berkeley by měl radost. #bollywoodvoku ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Povídkový film o nepříliš zajímavých milostných peripetiích, kdy mě nejvíc štval trapný ženich se zaječími úmysly. Vrcholem však byla úmorná cesta odvržené cizinky na svatbu svého expřítele Inda, který o ni nejevil zájem a její náhlé zamilování se do… No, nebudu prozrazovat, ale holka z Evropy (nebo Ameriky) se jen zřídkakdy zamiluje do takového chlapíka. Protivná dvojice, co jim vždy něco překazí sex a to něco je nedostatek jejich mozkové kapacity – kdyby to aspoň bylo vtipné, jenomže není. Manžel ve středních letech, co náhle při pohledu na mladou krásku ucítí druhou mízu – kolikrát už jsme tohle viděli a mnohem líp zpracované. Vlastně mě bavil jen příběh krásné ambiciózní herečky, jejíž lež vymyšlená za účelem propagace se stane pravdou – uznávám, že je to kýč, ale to je právě jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbila bollywoodské filmy. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Koniec je veľmi pekný a kauzalita vzťahov a línií je v ňom pekne dovŕšená. Aj ten pretlak emócií zvláda Advani urežírovať bez väčšieho pátosu, za čo som mu vďačný. To, že niektoré línie sú bohužiaľ slabšie ako iné sa asi pri takomto druhu filmov stáva. Nekonzistentnosť nie je pritom docielená neschopnosťou vytvoriť zaujímavé postavy, ale skôr tým, ako hlboko do ich života tvorca nazrie. Línia ženáča čo chce len vidieť svoju ženu nahú je tu zobrazená všehovšudy asi len 5 minút, pričom mala v sebe veľa náznakov grotesky. A tá tragická línia mi zase prišla priveľmi srdcervúca. Veľmi ale potešila línia Priyanky Chopry ako herečky.... ach tá Priyanka... a potom taxikára Govindu, ktorý svojej vyvolenej nerozumie ani slovo. Zvyšné dve neurazia ani nenadchnú a každá z nich má svoje pekné momenty. Film určite nie je dokonalý , ale pri svojej 3 a pol hodinovej dĺžke nenudí. Pritom má na indický slaďák pekné finále a krásny ústredný hudobný motív. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Hvězdně obsazená (Priyanka Chopra, John Abraham, Salman Khan) bollywodská variace Lásky nebeské, která je přes řadu povedenýh momentů téměř smrtící svou neúnosnou délkou a v některých příbězích těžce kulhá na logiku, například v linii herečky Khamini a jejího plánu jak získat vysněnou filmovou roli. Kdyby se některé linie zkrátily a některé zcela vyhodily, mohl by to být, i přes místy nesnesitelnou afektovanost v hereckém projevu i režii, v mezích bollywoodských tanečně cingrlátkových romancí podařený film. Osobně bych se klidně obešel bez již zmínenéného příběhu herečky Khamini, zcela zbytná je i rádoby groteska o sikhských novomanželích, jejichž snaha po souloži se mění v sérii katastrof, a nic zajímavého nepřináší ani nudný příběh reportérky Tehzib trpící po něhodě ztrátou paměti. A tak vlastně jedinou opravdu zajímavou rovinou je příběh ženatého Vinaje, který se zamiluje do mladé tanečnice a jedinou svým způsobem zábavnou rovinou je příběh taxikáře Radža. Všemu tomu nechybí obvyklá dávka tanečků a písniček, které až na výjimky (Babuji od Nihiry) nepřináší nic nového v melodiích ani choreografii, nechybí sem tam i nějaký ten opravdu vtipný moment ("Zastavte tu svatbu!") a stejně tak je tu někoik emotivně silných scén (většina ve Vinajově příběhu), ale to vše je bohužel do značné míry utopeno v nesnesitelné stopáži. Ovšem, pokud máte slabost pro Indii a zadnici řádně vyztuženou, směle do toho. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (1)

  • Písnička „Tenu Leke“ je jednou z nejvíce používaných v takzvaných flashmobech, kdy se na kterémkoliv místě na světě sejde skupina lidí a tančí na bollywoodskou hudbu. (Stoka)

Reklama

Reklama