poster

O čem sní muži (TV film)

Dokumentární

Česko, 1999, 57 min

Režie:

Olga Sommerová

Střih:

Jakub Voves
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • Radek99
  ***

  Tak trochu nevyvážený pohled, řekl bych, paní Sommerová? Chybí zde dosti široké názorové i charakterové spektrum mužské části populace a upřednostněna je jen ta část názorů a pohledů, které konvenují s pohledem dokumentaristky? Píši to záměrně s otazníky, jelikož si nemohu být zcela jist, zda nejsem zajatcem jen své subjektivizované mužské sebereflexe. Ale možné je i to, že Olga Sommerová je zajatcem té své, ženské... Díval jsem se především kvůli postavě pana profesora Machovce, neboť jsem měl v životě tu čest býti osobně účasten na několika jeho vysokoškolských přednáškách, což je zážitek opravdu nezapomenutelný. Proto si také myslím, že zásadním handicapem tohoto snímku je ten fakt, že paní režisérka nedala panu profesorovi mnohem více místa, v ideálním případě že nevznikl pouze dokument o této významné postavě české filosofie, etiky a filologie...(7.3.2010)

 • AngelAngie
  ****

  Ani lepší, ani horší... je jiný, ostatně jako svět žen a mužů obecně... // ČT2rip(14.12.2009)

 • igi B.
  ***

  V podstatě totéž jako u "O čem sní ženy", stejné pojetí tématu a způsob realizace, proto též stejné výhrady a proto i stejné hodnocení. Bohužel totiž ne všichni zpovídaní byli tak charismatickými osobnostmi s natolik poutavými názory, jako skutečný >filozof života< a humanista, každopádně pak opravdu moudrý muž, starý pan profesor Machovec. Tři a půl hvězdičky, tak jako u předchozího filmu - s jistým lehkým zármutkem z nutnosti zaokrouhlené dolů...(19.7.2007)

 • Sofia
  ****

  Dávám o jednu hvězdičku míň než Ženám – nemá to nic společného s filmem, ale spíše s námětem. Zatímco Ženy sní o lásce, touze a rodině, u Mužů se objevuje spíše úspěch a vlastní ješitnost a celkově mi mužské osudy přišly nudnější než ženské. Ale to se dá jaksi předpokládat, když jsem žena, že... :-)(25.6.2008)

 • masr
  ****

  Úžásné, ne snad pro mne jakožto chlapa tak objevné a nezvyklé jako "O čem sní ženy", ale přesto stokrát lepší pro pochopení lidí a poučení se z lidství než všechny antropologie, antroposofie a filantropie dohromady... Co ovšem tenhle dokument přivádí téměř k absolutnu, to jsou úryvky s Milanem Machovcem, byl to neskutečný člověk.(19.7.2007)

 • Miany
  ***

  Zajímavý dokumentární film o vděčných životních tématech v zajímavém podání.(7.3.2010)

 • jon_xo

  Ani nevím, jak tohle celé uchopit... Ale to je asi celý problém tvorby Olgy Sommerové - mluvím o jejím přístupu k točení dokumentů. Zatímco "O čem sní ženy" je svým způsobem adorace ženského pohlaví (k čemuž si napomáhá i vybranými osobnostmi, které sdílejí stejné, anebo alespoň podobné názory a prožitky, a kde vlastně ani není zastoupena žádná protistrana, která by byla protipólem celému vyznění onoho snímku), "O čem sní muži" byl podle mého názoru již od začátku natočen proto, aby zjednodušoval, shazoval, naváděl diváka - jakoby jí ani nešlo o to podat svědectví o světě mužů, jen si *opět* potvrdit svoji teorii, a tím sebe samu utvrdit v tom, v co věří. Je ale toto cesta, jak točit dokument?(22.11.2009)

 • mauinka
  *****

  Tenhle dokument jsem viděla před lety a už tenkrát se mi moc líbil. Dnes jsem byla unešená. Zásadní životní otázky a upřímné odpovědi od opravdových MUŽŮ. Už jsem skoro zapomněla jací jsou. Že mají jiné priority než my ženy? Tak to mi dnes přišlo naprosto přirozené a roztomilé . No, na někdy je ten vyšší věk přeci jenom dobrej :-)) .(5.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace