Superflat Monogram

Krátkometrážní / Animovaný

Japonsko, 2003, 5 min

Mamoru Hosoda

Pětiminutová anime reklama, jejíž podstatou je sdělení, že Louis Vuitton je roztomilé místo, kde si psychedelické postavičky nevinně hrají s hodně mladistvými děvčátky:) Z hlediska formy jde o vizuálně výraznou prezentaci trademarkových symbolů značky LV, z hlediska obsahu je to i díky prapodivné (a iritující) hudbě zajímavé jenom pokud jste viděli Hosodův vynikající oddechový celovečerák Summer Wars a zajímá vás, kde sebral vzhled sítě Oz;) Z reklam obecně jde o jednu z nadprůměrných, ale docela mi stačilo vidět ji dvakrát.(25.5.2010)

• Subjektiv

Louis Vuitton má pro mě zhruba takový význam jako já pro něj.(18.7.2007)

Tento kratičký anime snímek byl natočen pro japonské obchody Louis Vuitton (módní značka známá především díky svým extrémně drahým kabelkám). Jedná se o podivný výlet malé holčičky do psychedelického barevného světa, který je plný typických ornamentů z výrobků Louise Vuittona. Svůj účel (promítání v luxusních obchodech) toto anime splňuje, nic víc nečekejte.(9.5.2007)

• Madsbender

Dôkaz škodlivosti reklamy.(4.10.2014)

hypnotické(20.3.2013)

• Sfinkter

Digitální věk, digitální děti a barevné mozky. Japonská znělka večerníčku.(27.2.2011)

Ze všech monogramů dávám přednost tomu s hodností majora, má sice jen jedno obočí a nos mu chybí úplně, ale za to není superplochý, ale pěkně válcovitý.(27.10.2013)

Před shlédnutím jsem vůbec nevěděl, že se má jednat o reklamní spot a možná pro to tak vysoké hodnocení. Prostě klasický Japonský kýč, který výborně plyne a nenudí.(18.3.2009)

Nehledě na to, že to je reklama... Tu společnost znám možná tak půl roku, vlastně ani pořádně nevim, co vyrábí, jenom vim, že je známá. Každopádně pro mě to byl vcelku zvláštní zážitek, trochu jsem si uvědomil, že si Hosoda půjčuje z Miyazakiho. Mimochodem, tahle reklama je starší než fenomén selfies, ne? :) Just sayin'.(24.3.2016)

• Ricky_CZ

Pořád je to jenom reklama....(18.9.2009)

Celkem dobře animované a na reklamu poměrně vkusné, ale nijak to nepřesahuje omezení daného zadání. A navíc iritující hudba.(18.9.2009)