poster

Four Eyed Monsters

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 85 min

Scénář:

Arin Crumley

Střih:

Arin Crumley
(další profese)
 • Fingon
  ****

  Místy trochu zdlouhavé, ale jinak zajímavý film... doporučuji (i když zajímavější mi přišel její výkon, než ten jeho).(16.1.2011)

 • liborek_
  ****

  Díky za každý netradiční nezávislý filmek, který rozčeří hladinu filmařsko-řemeslné dokonalosti (čti rutiny a nudy). Díky za snímky, které se nesnaží na něco si hrát a jdou si vlastní cestou a přestože jsou víceméně amatérské, mají své osobité kouzlo - vždyť slovo amatér je z latinského amator (tj. milovník...) a ne neumětel a diletant... Proto je setkání s filmy jako Once nebo v tomto případě Four Eyed Monsters vždycky příjemné. Dvojice režisérů a současně herců tohoto dílka, odchovaných novou moderní dobou a ztělesňujících facebook/youtube/myspace/libimseti/csfd(?)-generaci, přichází s do jisté míry (samotného by mě zajímalo jaké) autobiografickým příběhem, který (ač obalen do maximálně zdigitalizovaného kožíšku) je univerzální. Pořád se řeší stejné téma (láska, sex atd.), ale jelikož oba aktéři nechtějí upadnout do prázdných frází a pustého tlachání, zvolí netradiční formu komunikace... I když netradiční.. :-) Připomnělo mi to jednu roztomilou scénu z Ukradených polibků... A překvapivě jsem našel s tímto filmem a s osobou jeho režiséra víc pojítek - povídání si se zrcadlem počínaje a venerickými chorobami konče :D To je jen další ukazovátko k tomu, že jistá témata jsou s plynoucí dobou neměnná. Film působí svěže, je v souladu s dobou hodně dynamický, plný reflexe života nového internetového dorostu. Sympaticky působí soundtrack a animace. Ovšem i přes ne příliš dlouhou stopáž se najdou hlušší místečka a momenty, kdy už jednání obou hrdinů pije krev... :-)) 3 a 50/99 * :D:D(7.3.2009)

 • 4daPeace
  ***

  Verdikt: Dílko, které si autoři museli dostat mezi lidi sami, bez producentů, což jak Vám jistě došlo, bude docela těžké. Jak to tedy udělali? Film byl zpřístupněn zdarma, vznikla nezávislá internetová kampaň, film se dostal na několik dní na první stránku Youtube, kde byl taktéž celý ke shlédnutí. Pokud se registrujete na webu filmu, dostanu za vás autoři $1. K dnešnímu dni takto získali $1493. Nic moc a to včetně mě. No a k filmu - neherci takovémuto nezávislému nízkorozpočťáku pomáhají, příběh je netradičně obstojný a animace prolínající celý film jsou pěkné. Jen ten zážitek tak nějak brzo vyprchá...(9.4.2008)

 • - První celovečerní hraný film, který byl kdy uveřejněn na serveru YouTube. Po několika úspěších na filmových festivalech byl vysílán na kabelové stanici Sundance Channel a autorům snímku byla poté udělena cena publika Sundance Channel. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace