poster

Gogo a Figi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Česko, 2007, 13x8 min

Střih:

Gaia Vítková
(další profese)
 • parabellum
  odpad!

  Tak jsem si myslel, že se toho nedožiju ale dožil. Dát večerníku odpad:(( Takovou hrůzu jsem ještě nezažil, úděsné až trestuhodné ztvárnění kresbami a debilními dialogy. Vůbec nevím co má tato pětiminutová pohádka pro naše caparty jim dát. Pro mě jako pro nadčence večerníčku je to úděsné zklamání. Zlatej vydrísek a méďové, ty aspoň v dětech probouzeli lásku k přírodě a zvířatům, když tam chyběl solidní děj. Nikdy více, ať se poučej od starý gardy co za totáče natáčeli pořádný večerníčky!!!!(4.4.2009)

 • štísko
  *

  Dost nezdařenej pokus zaujmout jednoduchými kresbami dítě, které má obvykle bohatou představitost. To by bylo samozřejmě možný. Ale to že jsou děti malý, neznamená , že jsou pitomý. Moje děti na to koukaj. Což ovšem není důkaz kvality. Koukali by na všechno. Jen aby nemuseli do postele. To že je dotyčná věc zaujme, poznám podle toho , že se k tomu chtějí ještě vrátit. A o tomhle pár minut po vypnutí televize už vůbec nevědí. Navíc nápad namalovat si něco a vdechnout obrázku život, není nijak originální. To už tu několikrát bylo a o hodně lépe zpracované. Z tohohle jednou klasika určitě nebude.(29.3.2008)

 • Gemini
  **

  My všichni jsme Gogo A Figi, říkám si poměrně často u nových českých večerníčků. A tím je rozhodně nechválím:P Jestli jsou příběhy dvou batolecí řečí po sobě "Nene!" a "Jojo!" a "Hele!"áajících kuřat žijících v koruně stromu nějak technicky zajímavé, tak nechť si nad tím honí trika studenti příslušných oborů, ale proboha nepouštějte to dětem. Ano, je sice fantazii podporující, že si titulní ptactvo opatřuje potřebné rekvizity kreslením na pozadí (což reálně je vnitřek koruny stromu, tj. listí a větve, na obrazovce hnědá kostkovaná tapeta), ale způsob jakým se jednotlivé příběhy odehrávají, je strašlivě neohrabaný a humpolácký. A když v posledním dílu zjistíte, že to celé mělo mít jakýsi vývoj, protože seriál končí tím, že se Gogokur a Figikur naučí létat, řeknete si, že protože vám v předchozích dílech nic neuniklo (v roce 2014 to byl zahajovací seriál ve Studiu Kamarád), a nepadl žádný náznak toho, že by létání mělo nějaký význam (což není divné, když hlavní hrdinové jsou bezpohlavní slepice), tak jediné logické vysvětlení, je, že Česká televize respektive její produkční skupiny rozdávají svým ovečkám drogy... Díky "nic proti ničemu" zápletkám se samo o sobě hezky nakreslenými zvířátky je to o stupeň výš než i společensky urážející tragédie jménem Berta A Ufo, ale i tak, prosím zahoďte to a vysílejte radši Maxipsa Fíka, Zvířátka Pana Krbce, Včelí Medvídky nebo Jáju A Páju...příkladů lepších večerníčků bych mohl vyjmenovat ještě mnoho;) Ale to je asi jako zaklínat se proti reprízám po všech stránkách tak špatného omylu jako je druhá Saxána:P Každopádně pro tohle mám jen zoufalých 30%.(17.1.2015)

 • Heso
  odpad!

  Tento večerníček se mi už jako malému vůbec nelíbil a dnes se na tom nic nezměnilo. Absolutně nevím, jak tohle mohlo někoho napadnout. Komunikace je na úrovni dvouročního dítěte ani animace není kdovíjaká, ale pochybuji že by se večerníček divákům této věkové kategorie vůbec líbil. České večerníčky v dnešní době jen upadají a člověk aby se bál nějaký z nich pustit dětem, je mnohem lepší pustit dětem starší večerníčky, které aspoň stojí za to!(3.12.2018)

 • lubospoti
  **

  No.. Zase až taková tragédie to není. Podle ostatních komentářů jsem to čekal horší. On je totiž problém v tom, že většina lidí čeká od večerníčku trochu víc než jen pohádku pro děti na dobrou noc. V průběhu let byly totiž jako večerníčky vysílány takové seriály, na které se s chutí podíval i dospělý (a byly určeny tak trochu i pro ně). Tohle je však seriál určený opravdu jen pro malé děti. Tím nechci tomuto večerníčku dělat akvokáta, žádné velké umění to není. Ale rozhodně to není zase až taková katastrofa jak místní hodnocení napovídá.(13.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace