Dáma s psíčkem

Romantický / Drama

Sovětský svaz, 1960, 83 min

Josif Chejfic

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(26.6.2009)

Banální milostný příběh ruské inteligence Anny Sergejevny a Dimitrije Gurova, který přerostl v hluboký cit hledající opravdové štěstí, má ve filmu švih. Domnívám se, že je málo pravděpodobné, aby kdokoli kromě Rusů uchopil Čechova tak, aby vystihl dokonale literu předlohy v jejím přepisu pro film a je ukázkou dobrého filmového řemesla pro mě naprosto neznámého režiséra Josifa Chejfic. Samozřejmou předností filmu jsou také nevtíravé herecké výkony. Co víc dodat, opravdu pozoruhodné pojetí Čechovovy tvorby a nádherný film. Závěrem snad jen napíši, že je možná škoda nevidět třeba i jiný film od tohoto zajímavého režiséra.(25.2.2010)

Typický Čechov a jeho majstrovsky vykreslený vnútorný boj hlavných hrdinov. Všetko som im uverila. Scenár a réžia - milé prekvapenie.(12.5.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1960 - Zvláštna cena poroty(23.12.2012)

• Polda99

Nepochybuji o tom, že ve své době byl film nepochybně považován za kvalitní drama a většinou mám rád starší filmy, ale bohužel v tomto případě jem se přistihl, jak u filmu nesoustředně zívám a to by se přece příběhu o velké nešťastné lásce stát nemělo.(20.12.2014)