poster

Dead Mary

Horor

Kanada / USA, 2007, 103 min

Režie:

Robert Wilson

Producenti:

Robert Wilson

Scénografie:

Andrew Berry

Kostýmy:

Christine Terris
(další profese)
 • brooklyn73
  ****

  Mne se to libilo.Ve srovnani s podobnymi filmy jako Cabin fewer,Wrong turn a jim podobnym jsem se zde bavil.Mozna je to proto ze hlavni hrdinove mluvi, a to tak ze hodne.Stale se zde debati a diskutuje, samotneho sekani hlav a vrazeni si hrabacku na hlinu do tela je zde poskrovnu i kdyz i zde jsou. Z kamaradskeho sedmiuhelniku,se nakonec vyklube mnohouhelnik ,ve kterem meli vsichni spat se vsemi a to az tak , ze v tom je docela bordel a tezko rici kdo s kym doopravdy spal ci ne.Na konci pribehu ani ja uz nevedel kdo je doopravdy nakazeny a kdo neni.Toto napeti a jasne neoznaceni ci neodhaleni zapornych postav pro divaky, je pro mne jasnym plusem pro tvurce a tudiz ohodnoceno mymi ctyrmi hvezdami.(19.5.2008)

 • eraserhead666
  ****

  Ho ho, tak tohle jsem od tohohle filmu opravdu nečekal. Zajímavá, až svým způsobem originální, parafráze klasické legendy o Bloody Mary. Zpočátku se film, zdá se, zbytečně dlouho babrá ve vzájemných mileneckých a přátelských vztazích jednotlivých postav, ale ono to nakonec má své opodstatnění a souvislost s následujícím příběhem. Navíc, je to pojato zajímavě. Bavilo mě sledovat jednotlivé postavy, byť trochu smrdí papírem, ale herci jim překvapivě (na podobný typ filmu opravdu překvapivě) dokázali hodně přidat (v některých scénách skvělá Eve, nebo v jisté části hodně dobrý Dash). Mohlo by se zdát, že je film zbytečně dlouhý, a kdo je zvyklý na akčnější příběhy, s tím asi i bude mít problém. Některým scénám a záběrům je věnováno více prostoru a místa, než je divák běžně zvyklý (např. výborná úvodní scéna v autě), ale všechno to přesně odpovídá stylu vyprávění, které hraje hlavně na jakousi pomalu se budující nervní a psychotickou atmosféru a vnitřní neklid. I proto je zde věnováno více prostoru jednotlivým postavám i jejich vzájemným vztahům a k nějaké akci dojde jen tu a tam. Ale když k ní dojde, má to nápad, originalitu i koule (výslech v kůlně). Abych to shrnul. Ten film mě docela zaujal, strhl, byl jsem zvědavý, jak to všechno skončí. Tradiční námět (trocha Vetřelce, Věci a Cabin Fever) se pokusil navléknout do lehce originálního a nezvyklého hávu. Povedlo se mu to. Hodně předčil má očekávání. No a samozřejmě je tu Dominique Swain, která je celý film vážně k nakousnutí a to vysoké hodnocení bych díky ní dal, i kdyby film byl nehoráznou sračkou. Kterou ale, naštěstí, vůbec není. Počítám, že budu se svým vysokým hodnocením hodně osamocen a v menšině. Nijak mě to nebude překvapovat. Mě Dead Mary neskutečně sedla.(25.12.2012)

 • corpsy
  **

  Porovnávať si muskulatúru s dvoma kultovými klaustrofobickými horormi EVIL DEAD a THE THING ( z ktorých viditeľne čerpal ), na to treba okrem kondičky aj poriadny talent. Ináč to pôsobí trápne. DEAD MARY sa o to snaží dobrou kamerou a osvetlením, ale čo sa týka vyvolania strachu, o jeho udržaní v podvedomí ešte aj po skončení filmu, technológia tu veľmi nepomáha. Nie každý dokáže čarovať.(23.1.2014)

 • ricci.s
  ****

  Trochu tento horor nadhodnotím, ale to naozaj len preto, že je to jedno z najkvalitnejších spracovaní Krvavej Mary. Už som totiž videl viacero filmov na túto tému, ale väčšinou to boli blbosti. Celkom pozerateľný je ešte Nite Tales: The Movie (2008), lenže to je zase poviedkový film, takže Krvavej Mary sa tam venujú len v polovici filmu. Čo sa týka tohto snímku, bolo to celkom fajn. Herci v pohode, atmosféru to malo, kamera taktiež veľmi pekná a nenudilo to. Chýbalo však tomu viac napätia. Režisér sa totiž sústredil viac na teenagerské vzťahy ako na samotnú Mary, čo filmu dosť uškodilo. Snáď sa raz do tejto témy pustí niekto ešte schopnejší a konečne natočí nejakú pecku.(15.12.2010)

 • Koly
  **

  Už při první vážnější scéně v koupelně (která nastane po úvodní půlhodině totální vaty), jsem věděl, že je něco špatně. Scéna totiž přímo vybízí k nějaké infarktové lekačce, ale nestane se vůbec nic. Nakonec jsem usoudil, že Wilson na to jde od lesa a že má nějaké eso v rukávě. Pořád bylo něco cítit ve vzduchu. Ale opak byl pravdou. Zápletka se pro mě zcela nepochopitelně zvrhla v nějaký hodně nepovedený odlitek Carpentrova mistrovského díla THE THING. Po nějakém napětí a atmosféře ani vidu ani slechu, taky herecké výkony ničím nezaujmou. Všem fanouškům stupidních teenagerovských horrorů DEAD MARY vřele doporučuju. Rada pro všechny ostatní : ! Pracky Pryč !(26.10.2007)

 • - Pôvodne sa mala snímka volať Bloody Mary, avšak v Japonsku majú na tento názov licenčné práva, a tak sa distribútor filmu rozhodol zmeniť názov v Japonsku na Dead Mary. Neskôr sa však producenti dozvedeli, že aj iný film idúci do distribúcie v tom čase nesie taký istý názov, a tak sa pristúpilo k zmene názvu na Dead Mary aj na ostatných distribučných teritóriách. (beso74)