Muoi

Horor

Jižní Korea / Vietnam, 2007, 93 min

Tae-kyeong Kim

Tae-kyeong Kim

Mladá korejská spisovatelka si zajede do Vietnamu, aby tam nalezla inspiraci ke psaní své druhé novely. Bádání nad vietnamskou legendou o nešťastně zamilované dívce Muoi se samozřejmě zvrhne... Překvapení se opět nekoná. Další letní korejský horror je pěkně kašírovaný, ale až na konečnou fázi mu chybí údernost. Také zamrzí, že povedená ohnilá vlasatice se stylovou oprátkou kolem krku se na obrazovce moc neohřeje. Legenda o lásce svádí k epičnosti a osudovosti, leč s tím si třeba Thajci v Nang nak - i když na mnohem větším prostoru - viditelně poradili o dost lépe. Korejský duchařský průměr.(19.9.2007)

• Šakalík

Tahle jihokorejská duchařina, odehrávající se z velké části ve Vietnamu, je vyloženě chabá. Z hlediska příběhu je to nějak kostrbaté, místy nelogické a hlavně teda strašně nudné. Těch duchařských scén tam zase tolik není a když už na ně dojde, mají za následek jen další zívnutí klimbajícího diváka. Musel bych dlouho přemýšlet, než bych si vybavil jiný film z vyhlášené asijské duchařské produkce, který mě tak šíleně nebavil. Za náznak akce v samotném závěru a taky trochu z protekce mu přece jen udělím dvě hvězdy, ale jinak – tohle je fakt slabota.(5.5.2012)

Rozpočet $2,3miliónaTržby Celosvetovo $1,139,674(16.12.2009)

Obsahovo priemerný, no nádherne natočený duchársky horor. Ľakačky príliš neľakajú, po originalite ani stopy, no legenda o nešťastnej Muoi, ktorá sa mstí po smrti určite atmosféru má a pri pohľade na tajomný starý portrét aj zamrazí. Škoda že je to celé spravené ako podľa šablóny. Síce overenej šablóny, no už poriadne zaprášenej. Ale tá kamera je naozaj nádherná. (6.1/10)(27.10.2008)

V legendě o portrétu si moc netvorů, duchů a všelijakých nechutnostní neužijete. Skoro se mi to chce nazvat "hororem pro celou rodinu". O to více mi ale film přišel zajímavý. příběh je celkem dobře zpracovaný a včleněný do krásného prostředí. Meui je dalším jihokorejským vizuálním nářezem.(7.3.2010)