Reklama

Reklama

The Joy of Painting

(pořad)
  • USA Bob Ross: Beauty Is Everywhere (více)
Naučný
USA, 1983, 403x30 min

Účinkují:

Bob Ross

Obsahy(1)

Tridsaťminútový dokumentárny seriál, v ktorom maliar Bob Ross (1942-1995) maľuje a popritom do najmenších detailov popisuje svoje neskutočne krásne obrazy. Veľkou výhodou je, že televízny divák môže maľovať priamo podľa jeho inštrukcií. (LaciLC)

Recenze (19)

Sadova302b50 

všechny recenze uživatele

Ohromně uklidňující záležitost, kdykoli, jakmile jsem po přepnutí zjistila, že na kanále běží, ani mě nenapadlo přepínat dále. Nejvíce mě fascinovaly situace, kdy si nejprve připravil dokonale černé plátno a následně vzniklo něco tak krásně plastického a zářivého, až oči přecházely. Úžasná práce se špachtlí. ()

vittorrio 

všechny recenze uživatele

Len si ľahnúť, zapnúť túto úžasnú vec a všetky problémy sú preč. Život náhle spomalí, a vy neprítomne sledujete muža ako s ľahkosťou primabaleríny vytvára úžasné obrazy. Do toho občas prestrihnú veveričku ako hryzká oriešky a vám už nič nechýba. Ste zmierení so všetkým okolo a po niekoľkých častiach naozaj začnete uvažovať o kúpe plátna a všetkého príslušenstva aby ste sa vydali na toto dobrodrúžstvo, v ktorom ako sám Bob hovorí ste pánom vy a vo vašej realite môžete robiť čokoľvek. A to takmer všetko "happens automatically". Nikdy som nemal takú chuť poriadne otrepať štetec od farby/vody o stojan ako pri pozeraní tejto série. ()

Reklama

SamanthaM.M 

všechny recenze uživatele

The Joy of Painting je dokonalý dokumentárny seriál o maľovaní, pri ktorom si oddýchnete ako nikdy v živote. Za všetko môže talentovaný Bob Ross, ktorý 20 rokov slúžil na vojenskej základni na Aljaške, ktorá mu slúžila ako inšpirácia pre jeho krajinky, dotiahol to až na seržanta a keď zanechal kariéru v armáde, povedal si, že už nikdy nebude na nikoho kričať. Počúvať jeho hlas a sledovať ako maľuje, je asi tá najupokojujúcejšia vec, akú som kedy zažila. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

To bylo fakt bezvadný! Sledoval jsem několik dílů s tím zarostlým týpkem na (asi) německý televizi (nicméně v anglickém originále) a bylo to "naprosto dokonalý". Krom toho, že na konci z toho vyleze nějakej ten hezkej kýč, tak hlavní deviza tohoto seriálu je, že Bob Ross všechny techniky a triky podrobně ukáže a vysvětlí. Zas už mě napadá otázka, proč tohle nevysílají raději než...? Je trochu smutný, že tenhle pán už je rozloženej někde v zemi, ale značka Bob Ross dál nejspíš generuje další vymyšlený chechtáky. Ale za to ten pořad, jehož zpracování je celkem prostý, nemůže. Opičák Bob, plátno a barvičky. Co čekáte? Žonglující koťátka? Ty hvězdičky jsou samozřejmě za obsah, kterej je lepší než kde co v tý tývý. Chovám naději, že snad jednoho z miliónu přivede k nějaký tvorbě. A nás ostatní, levoruký, alespoň poučí. Normálně by to bylo tak za čtyři, ale budu výjimečně nadržovat, protože The Joy of Painting si to rozhodně zaslouží. Díky Bobe! ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Tak už i já konečně propadl kouzlu Boba Rosse a procesu tvorby jeho obrazů, které možná postrádají na variabilitě a u mnohých mám s dalšími a dalšími zhlédnutými díly pocit, že jsem je viděl už v těch předešlých, ale na tom nezáleží. Proces malby je vynalézavý, místy to vypadá, že ta nová, tmavě hnědá šmouha na jinak světlém podkladu, musí přece nadělat víc škody, než užitku - naopak, během pár minut je ze šmouhy perfektně sladěná součást obrazu. A v neposlední, vlastně první řadě, je to samotný Bob Ross, který dodává celému pořadu příjemnou, přátelskou a neskutečně uklidňující atmosféru. Je to ten typ člověka, jehož vystupování mě neskutečně inspiruje a snažím se ho aplikovat ve svém vlastním přístupu k lidem. Bohužel už Ross není mezi námi, ale odkaz, který zanechal, je zároveň velkým zářezem do historie. Seriál si pouštím o bezesných nocích v rámci živě vysílaných víkendových maratonů pořádaných oficiálním YouTube kanálem a mám vždy jistotu, že mě nejen nadchne a skoro až hypnotizuje, ale i uklidní a téměř až ukolíbá k spánku. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama