Vražda jeho rodiny byla smrtící hovadina. Krvavá cesta za pomstou... Poté, co byla snoubenka Jompy Tormanna včetně celé rodiny a všech svatebních hostů zastřelena gangem zabijáků, se Jompa Tormann probouzí na nemocniční posteli. Vyhledá pomoc mistra bojového umění pana Handjagiho, aby začal svou cestu za pomstou proti všem, kteří se podíleli na masakru. Jednoho po druhém škrtá Joompa ze svého seznamu "smrti", dokud nenaplní svou pomstu vraždou toho posledního, vůdce gangu Papa Bulji. (oficiální text distributora)

Adramelech

Film staví na nadsázce a na obhroublém humoru, který místy sklouzává k samoúčelné nechutnosti (scéna u věštkyně). Jeho předností je to, že se naváží do řady témat, na něž nám současní mocipáni dovolují mít pouze oficiální, propagandou šířený názor: emancipace žen, homosexualita, mentálně postižení jedinci, národnostní menšiny. V dnešní době prolezlé politickou korektností je to celkem příjemná protiváha brainwashingu, jemuž nás vystavuje neomarxistická skvadra, která nyní v podstatě už ovládá Evropu, o USA ani nemluvě. ()

CrazymanM odpad!

Sračka jako prase!Pan Wirkola je zřejmě "velikej umělec",už jsem viděl jeho dílko Mrtvý sníh a tady to jsem už nevydržel.Nechci zatracovat skandinávskou kinematografii,ale ještě pár takových snímků a v životě už se na nic z tohoto regionu nepodívám.Nevím,jaké mají problémy s Laponci,jestli jsou jako u nás cikáni apod. a vůbec mě to nezajímá,toto je komedie pro lidi s IQ šumící trávy.Borat nebo Bruno jsou taky pěkně uchylný komedie,tady jsem se ale za 20 minut ani nepousmál!!! ()

palmrus

Norové asi opravdu neumí natočit normálně normální film. Tenhle výtvor je docela originální a jako takový se musí brát, s nadhledem, a nehodnotit ho a nesrovnávat s ostatními díly s jiných končin světa. Fekální humor, až na jednu či dvě vyjímky neurazí a sprostou mluvou se nešetří, takže příjemné a retardované odreagování. Něco mezi 3 a 4*, ten jeden odpornej džouk mě ale donutil dát 3*. ()

SeanLSD

Primitívne priamočiary tupo jednoduchý a poloamatérsky Laponský Bulo, to je hromada vyslovene odpudzujúcich scén s kopou ďalších totálne a doslova debilných, ktoré nie sú dostatočne vyvážené tými naozaj dobrými gagmi, na ktorých som sa ale zasa parádne a neovládateľne rozchechtal a ktoré dokazujú, že TW dokáže dobre vypozorovať a nápadito pointovať - bohužiaľ nie dosť na to, aby sa mu nezišiel dramaturg alebo decentnejší spoluscenárista. ()

Danula13 odpad!

Jak se pokusit uspět s parodií na nějaký známý oblíbený film ? Autory asi napadlo, že se nebudou pokoušet natočit něco vtipného a že se pokusí zahrnout diváky alespoň nějakými nechutnostmi, které snad osloví nějaké ty úchyly a část adolescentního diváctva. Autory zavřít na doživotí a pouštět jim tam za trest od rána do večera filmy ze zlaté kolekce světové kinematografie. ()

• Většina parodií ve filmu jsou jen prvoplánové skeče, najde se tu však i parodie na film Deliverance. Odehrává se, když policista Sid vzpomíná na akci, při které ho znásilnila parta laponských horalů. Vše se odehrává stejně jako ve výše zmíněném filmu a na pozadí dokonce hraje ústřední melodie snímku. (SHI-SHA)
  • Quentin Tarantino (režisér Kill Bill) se na tento film díval a velice se mu zalíbil. Dokonce režisérovi této parodie poděkoval. (ČSFD)
  • Film byl natočen s rozpočtem 150 000 amerických dolarů. (ČSFD)