Císařovna a bojovníci

• Čína Jiang shan mei ren (více)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiální text distributora)

E lan

Od tohoto filmu jsem podle ukázek čekal rozhodně více než trapnou a nudnou podívanou s pár slušnými scénami. Navíc herecké výkony jsou přímo hrozné a příběh je nedotažený. Vše podbarvuje hudba, která je tak dominantní až je to někdy vcelku vtipné. Ne, tomuhle filmu se lépe vyhnout. ()

Tamten

Dobře natočený film s pěknými exteriéry a kostými. Děj filmu standardní, ničím nečekaným neohromí, bohužel nezaujme dokonce ani žádnou maličkostí. Zcela tristní jsou ale některé dialogy, neboť moudra a fylozofické úvahy, které postavy vypouští v rámic rádobyběžného rozhovoru, jsou naprosto neuvěřitelné. Obdobně působí i romantické scény, které jsou občas tak kýčovité, až to mlátí dveřmi. A o moc lépe na tom nejsou ani souboje, kterých není mnoho, a když už se objeví, jsou tak "hrdinské", že jim uniká jakákoliv reálnost a krása. ()

Acrobat

Je obdivuhodné, akého množstva rôznorodého deja dokáže narvať ázijská kinematografia do hoďky a pol. Generál, smrť, boj dvoch štátov, armády, krv, výcvik, zrod princeznej, milenecká aféra, popravy, zrady, boje, boje. Skrátka komu nevadí prehnaná rýchlosť napredovania snímkou, amatérsky prechod scény za scénou, nemožnosť si oddýchnuť, nemá rád dlhé vykecávanie a prerody postáv, ten si musí prísť na svoje. Bližšie by Európana mala priviazať aj výsostne európska hudba, ktorá tajne vykráda (ja jej to však nezazlievam) motívy slávnejších výpravných e. filmov. (kto nájde Hornerov Titanic ??). Celý príbeh zvážnel len vo vypätých momentoch, inak mi viackrát prebehla počas sledovania myšlienka na „ázijskú“ Fantaghiró. Je dobré, že ženy si vydobyjú aj v Ázii svoje „feministické“ požiadavky, poteší taktiež snaha o Verneov let v balóne okolo sveta. Sprevádzaj ma moja milá, cítim tvoj žiaľ na cestách, v slnku, daždi a vetre vidím, cítim ťa, nezomieram len spím, letím a unášam sa tvojou láskou. Iste, ak chceme úplnosť, musím odporučiť, že tento film je tiež jedinou možnosťou ako vidieť čínskeho barbara Conana. Dobré boje a skrytý prírodný bylinkár. (videné 21.07.2012, DVD) ()

Looka

65% asi se budu opakovat, ale opět komoušská masírka v nepříliš krvavém balení. Čongové se nad tím asi pěkně dojímají. ()

TaNya_

Kdysi sem se na to koukala s bráchou, protože v televizi nic jinýho nejelo. No ted myslím, že bysme něco našli. Rádoby umělecký dílo o ''lásce a souboji'' s dost ujetým koncem. Nejhorší na tom ale asi je, že se mi ti číňani všichni tak hrozně pletou, až nevím, kterej má být hodnej nebo zlej :D. ()

anyonecek

Pro mě velice pěkný zážitek. Krásný historický film se slušnejma akčníma scénama. Donnie Yen opět parádní výkon. Navíc netradičně pojatý milostný příběh zasazený do prostředí války. 4 hvězdičky jsou málo a 5 je moc, ale stále se radši přikloním k těm 5, takže rovných 91%. ()

honzic

Na Čínu to nebylo špatné, na konci hezká hudba, slušné bojové scény a kostýmy, jen je děj trochu jednotvárný a postavy nevýrazné. Hodnocení: 55 % ()

Sugar67

Od tohoto filmu jsem nečekal žádné zázraky a film mě překvapil. Bohužel v tom negativním smyslu. Myšlenka sice není špatná, ale absolutně nevyužitá. Místama mě to připomínalo filmy pro 12ti leté děti. Bojové scény slabé, hudba tak z dob socializmu a kostýmy jako napodobenina Pána prstenů. Herecké výkony neposuzuju - žádné nebyly. Děj je natolik roztrhaný, že člověk nemá čas se stotožnit se žádným z hrdinů.Vlastně jen to, že mám dobrou náladu, mě dělí od toho, abych ho neposunul do odpadu. ()