Císařovna a bojovníci

• Čína Jiang shan mei ren (více)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiální text distributora)

TomikZlesa

FAK OF !!! douhvězdičkáři. Ačkoliv tu Donnie byl jen na okrasu a posloužil spiš jako lákadlo ( i když pčeci jen něco málo předvedl ) film postrádal jakoukoliv demenci a chyby (až na to kdy na konci Donnie měl meč v ruce a přesto měl jeden v pochvě) měl film hutnou dávku akce, živé štíty na převracení vozů RLZ !!, romantiky i vizuálního orgazmu. ()

majo25

Akciou bohatý historický velkofilm, ktorý je ako stvorený na piatkové popoludnie. Príbeh je síce jednoduchší, ale zato určite nenudí, vdaka bohatej a solídnej urobenej akcii, ktorá vás vtiahne. Efekty sú tiež na úrovni. Samozrejme ženy a boj nikdy nešli dokopy, ale tu je to v tej miernejšej podobe. Menším mínusom je hudba, ktorá sa velmi nehodí. Trochu som prekvapený nižšiemu hodnoteniu na csfd (aktuálne 58%), pretože podobne ladené ázijské filmy tu majú hodnotenie min o 15% viac. Hodnotenie: 70% ()

DivX

Tento film se dá celkově označit jako čínský průměr... Průměrný děj, průměrní herci i průměrné efekty. Nepřekvapí ale určitě neurazí. 50% ()

VasaX

Další z epických akčně-historických čínských filmů. Tentokrát to nebylo až tak moc fantasy, jen opravdu pár kousíčků takhle zavonělo. Bitvy, souboje a jiné potyčky jako vždy choreograficky a vizuálně úžasné. Překrásná zdobená brnění, zbraně, celkem poutavý i když dosti ohrátý příběh. Nemít toho tolik nakoukaného (v tomhle směru), dám klidně čyři hvězdičky. Ale takhle se zastavím na třech, možná s pomyslnou půlhvězdičkou navíc. ()

Ceres

Tenhle film má svoje chybky, jenž tu někteří vyjmenovali, ale mně se kupodivu tenhle film docela líbil. Snímek nebyl úplně stavěn na soubojích, i když film je také obsahoval, ale hlavní byla romantická linka plus některé velice pěkné záběry. I přes nějaké ty chybičky se mi to jako celek jevilo velmi dobře 65%. ()

VanTom

Dobře natočená akce, výborná kamera a výprava (zejména kostýmy). Jenže celé to na mne působilo jako zbrklý sestřih nějakého mnohem delšího filmu, kde zmizely všechny emotivní a napínavé momenty a zůstalo jen dějové torzo ohlodané na kost, s nepříliš navazujícími scénami a působící spíše jako klip k neustále vyhrávající hudbě. Závěr možná trochu toho zaujetí přinést dokázal, ale už bylo pozdě. ()

jitrnic

S výjimkou vztahu princezny a toho lesního muže mám pocit, že se ve filmu vlastně skoro nic nedělo, od Hollywoodu odkoukali tvůrci zpomalené záběry a nesnesitelně patetickou hudbu. ()

piserius

Očekával jsem trochu něco víc... Efekty jsou super, bojové scény jsou udělány velmi pěkně, ale trochu lepší příběh by neuškodil... ()

miklaras

Válečné wuxia jedoucí na vlně podobných snímků se až příliš podobá filmům Warriors, Red Cliff, Battle of Wits nebo Sedmi mečům Tsuiho Harka. I když jsou tato wuxia vlastně velice dobrá, okázalá a skvěle odehraná charismatickými herci (tady excelovala Kelly Chan), neco podstatného jim schází. Čiší z nich trochu vykonstruovaný chlad, který jako by charakterizovala neustále hrající vlezlá hudba, která člověka nenechá vydechnout. I když Empress není špatný snímek, moje nadšení z novodobých wuxia pian pomalu ochládá. Když to řeknu vulgárně a možná nepatřičně, chybí tomu koule Changa Cheh :-)...pardon 4/10 ()

Seti

Celkem zajímavý a netradiční námět, kterému se ovšem nedostalo adekvátního zpracování. Na soubojích a akčních scénách tento snímek nestavěl (Donnie Yen neměl moc co na práci), proto nemá cenu je nějak zvlášť kritizovat, ovšem ani zbytek mi do sebe nějak nezapadal. Dvě hlavní dějové linie byly tak hrubě a násilně propleteny, že výsledný celek postrádal jistou lehkost a konzistenci. Celkové vyznění filmu dokazuje i hudební doprovod, který byl chvílemi dobrý a výstižný a chvílemi až otravný. Na Asii průměr. ()

Giggs

Prazvlaštna kombinacia love story a krvavych bojovych scen, akoby zložena z 2 uplne odlišnych filmov. Prechod medzi tymito scenami je hrozne skokovity, žiadna plynulosť sa nekona, navyše su tieto 2 časti kvalitativne veľmi rozdielne. Romanticka časť vyborna, vojnova zaostava. O pribehu tu nema zmysel hovoriť, všetky podobne filmy ho maju prakticky rovnaky. Potencial to ma sice veľky, no ostal nevyužity. ()

Puol

Pekný príklad filmu, kvôli ktorým už tie čínske historické filmy lezú divákom hore krkom. Slušný rozpočet, krásne exteriery, k dispozícií Donnie Yen a dopadlo to mizerne. Naivná báchorka plná pátosu a takú hrdinskú postavu nezvládol ani slávny Donnie Yen, hlavne ten jeho trápny záverečný boj, v ktorom ale aspoň ukázal niečo zo svojho umenia. ()

MickeyStuma

Jedná se o další filmový zářez do filmové řady historicko-válečného opusů s pevným příběhem, úžasnými kostýmy a hlavně s množstevními epickými bitvami nevynechávající patřičnou brutalitu. Středem všeho dění je tentokrát mladá žena, která po smrti svého otce převezme vládu nad královstvím a že to nebude mít lehké je samozřejmě víc než jasné. Bylo by i naivní si myslet, že tentokrát budou chybět vzbouřenci usilující o její smrt. Je to tak. Použitá dějová šablona je už tak provařená, že není možné, aby celý dějový koncept nebyl pro nějakého diváka naprosto předvídatelný. Mínusem je i unáhlenost v tempu vývoje děje. Je to zbytečně moc rychlé, což v některých sekvencích způsobuje dojem přílišné zkratkovitosti. Scénář byl určitě daleko plynulejší, čemuž se u podobných snímků dostává daleko většího prostoru, tudíž i delší stopáže, takže devadesát devět minut tohoto snímku budiž velice málo. Potíž je i s herečkou Kelly Chen. Uvěřitelnost jejího podání vládkyně a bojovnice ve válečných vřavách, kterou drsní muži respektují a jdou po jejím boku do boje, je docela na bodu mrazu. To už třeba Milla Jovovich, coby Johanka ve snímku ´Johanka z Arku (1999), podala daleko věrohodnější výkon. Snímek tedy moc neuchvátí, obzvlášť v tak ohromném množství podobných počinů z hongkongské produkce, avšak v rámci žánru za shlédnutí určitě stojí. Jen je potřeba nic převratného neočekávat. ()

Ziggy Zagg

Tomu se nedá říci jinak než úlet. Absolutně mi uniká, jaký vlastně žánr autoři zamýšleli. Válečné scény jsou bez napětí, jen aby tam bylo co nejvíc jezdectva. Ale nejhorší jsou romantické výlevy obou hlavních postav ... musím hodně odpočívat, aby se mi zhojily rány. ()

Eilean Donan

Nebudem hľadať nedostatky na niečom, čo sa mi neskutočne páčilo a vďaka čomu som našla ďalšieho herca, kvôli ktorému si rada pozriem ďalšie čínske filmy - Leon Lai. ()