Cheot nun

• Jižní Korea 첫눈 (více)

Kim Min (Jun-gi Lee) se narodil v Soulu (J.Korea) a doposud tam i spokojeně žil. V létě roku 2004 však odešel na rok do Japonska, aby následoval svého otce, který je hrnčířem. Ačkoli neumí japonsky ani slovo, hned zpočátku svého příjezdu se při prohlídce Kjóta (město v Japonsku) seznámí z pohlednou Japonkou Nanae (Aoi Myiazaki), do které se okamžitě zamiluje. Netrvá to dlouho a Min se i přes výraznou jazykovou bariéru z Nanae intimně sblíží. Krásný a dokonalý vztah odolává všem překážkám, až ztroskotá na nechtěném ač nuceném odjezdu Nanae z města. Min je otřesen nečekaným odjezdem jeho milované a marně ji po celém městě hledá. Po chvíli pochopí, že v pátrání nemůže uspět a protože už nemá důvod nadále zůstávat v Japonsku, vrací se zpátky do Soulu. Proč Nanae bez rozloučení odjela pryč z města? Splete jim osud jejich cesty znovu dohromady? (Káronoš)

Radek.SCH

Dobře rozjetá komedie, se s nástupem pijáckého přítele zvrtla v dost těžkopádné (jakože)drama s dnes už typickým klišé "musím tam zdrhat, než bude pozdě", jakoby neměli e-maily, skype, facebook, mobily a podobné kraviny, s kterými ten film nedává absolutně žádný smysl. Navíc výstavku maleb / kreseb jsem už taky párkrát viděl (Nebeský les, About Love). A osudová láska? Tohle? Miyazaki je hezká a sympatická, toho Korejce bych snad taky dokázal překousnout, ale mezi nimi nefungije naprosto žádná chemie. A romantických filmů z Asie s tématem jazykové bariéry už tu taky byla spousta, a lepších (Dlouhá noc v Šanghaji, About Love). - slabých 60 % ()

TylerGage

Krásný snímek,který mě opět po dlouhé době pohladil u srdce.Slzy dojetí tekli po tváři a já si zase připadal jak v sedmém nebi. propojení korejštiny a japonštiny dalo filmu nádherný dech. Tento film je můj 60 asijský film,tak si myslím že jsem si vybral dobře ()

Orina

Občas trochu infantilního humoru, který mi hodně sedl, jinak poměrně nelogické zápletky a rádoby epická hudba mě málem ohlušila. Obrovské překvapení ale nastalo, když se konal happy end a nikdo nezemřel (u korejsko japonského filmu bych totiž očekávala cca 1 tragické úmrtí za každých 30 minut :-) ). ()

Sykon

Hlavně zpočátku se mi film velice líbil a viděl jsem to s hodnocením hodně optimisticky. Jenže s postupem času se jsem musel trochu slevit. Příběh, který se zpočátku odvíjel když už ne originálně, tak alespoň správně vtipně a cílevědomě, se začal někdy kolem půlky tak nějak rozplývat do ničeho konkrétního. Pak přišel "zvrat" a já musel definitivně uznat, že tentokrát se žádné vysoké hodnocení konat nebude. Neříkám, že je to vysloveně špatný film, jen se evidentně musí někomu trefit do nálady, a to mě se tentokrát nepoštěstilo. Nicméně co se týče lokací a obrázků ve filmu, mám jen slova chvály, Kyoto (netuším, do jaké míry to byly kulisy nebo jiná města) tady vypadalo skvěle. ()

wege

Takových filmů točí mraky a většinou to ti Korejci nebo Japonci umí daleko líp. Dokážou tomu vždy vtisknout takovou pěknou poetiku, tady byla taky, ale taková vtíravá a jako jen na efekt. Zároveň nedokázali dějově překvapit, což je u podobných filmů vždy na škodu. Prostě ten film pěkně poklidně neplynul, jak by asi měl. Nicméně zase hlavní hrdinka byl fakt ňuňu, což je ovšem taky jeden z mála plusů, co ten film má. Zároveň zůstal ležet velký nevužitý potenciál v podobě střetu těch dvou blízkých a zároveň odlišných (nejenom jazykových) světů. ()

Zamex

Študent Min z Kórey prichádza na rok s otcom do Japonska, kde hneď stretne krásnu Nanae (Aoi Myiazaki). Hoci ich delí jazyková bariéra, postupne sa zbližujú, no osud sa s nimi zahrá a rozdelí ich cesty. Nájdu sa opäť? Romantika ako vyšitá. ()

Gallienus

Věřím, že tento film měl být takovým poselstvím o usmíření dvou národů, protože jinak to byla pouze ubulená limonáda. Snad to tak skutečně bylo a proto dávám tu čtvrtou (nezaslouženou) hvězdu... Docela by mě zajímalo, jak byl film v obou zemích přijat, přeci jen jsou Korejci pro Japonce tak trochu póvl, co jedí česnek a občas snědí i nějakého psa. No a Korejci zas Japonce nesnáší pro špatnou historickou zkušenost, kdy se je země Vycházejícího slunce snažila zcivilizovat a to tím způsobem, že redukovala jejich populaci. Škoda, že rodina hlavní hrdinky byla dysfunkční, rád bych viděl, jak by se tvářili, kdyby jim dcera přivedla domů Korejce, asi by u nich moc radosti nevyvolala. Určitě by nebylo od věci zamyslet se, jak by to vypadalo v obráceném garde, kdy mladý Japonec by začal v Korei chodit s místní dívkou. To by asi Korejci nerozdýchali... Upřímně musím říct, že Aoki je velmi hezká, opravdu krásná, umělecké dílo, ale zde byl její herecký výkon prachbídný. Přišla mi zde jako skvělá modelka, ale špatná herečka, pouze takový komparz k hlavnímu hrdinovi, na který se moc hezky kouká, ale nic od něj nečekáte. Velký rozdíl oproti Shizuru ve filmu Heavenly Forest, která rozzářila snad každou scénu, kde se objevila, ale asi mám moc velké nároky... ()

Oiolaire

Tradiční ulepená korejská romantika, se zcela standartní dějovou osnovou, kdy přesně cítíte, které záběry se později objeví ve flashbacku, jak se to celé bude vyvíjet a jak to s velkou pravděpodobností skončí...děsivé je snad jen to, že to jako celek přesto funguje. ()

Erichy

Celý film mě přišel hrozně umělý. Stejně tak i oba hlavní hrdinové. Něco mě na tomto snímku nesedělo. Umělý, ubrečený a moc předvídatelný. Celkové hodnocení filmu je silně přehnané. Dávám 3* a to jenom za opravdu výborné záběry kamery. ()

Sennhie

Ta hudba! Ta hudba! Sladká, něžná, krásná, melancholická. Ta hudba! Duši mi rvala na kousky, pod kůži se zarývala hlouběji a hlouběji. Ta hudba! Ta hudba! A ta nadpozemsky nádherná Aoi! Jako anděl na zem spadlý! Panensky čistá jako první sníh. Kritické poznámky si vezmu sebou do hrobu. Malá poznámka mimo... první asijský film viděný po připojení se k baloneho klubu diváků japonských a jihokorejských filmů. Náhoda, záměr, osud?... (: (hint: země původu snímku) ()

muti

korejska romantika o fesakovi ktory nasleduje otca do japonska a nastúpi tam do skoly ako transfer student (čomu sa naučí je otázne lebo po japonsky nevie ani hai). samozrejme sa zamiluje do krehkeho supercute dievcata, ktoré by v reálnom živote malo frajera už od zakladky. stret kultur tu hra hlavnú rolu, ano, on sa paci jej a ona jemu ale, kam to speje ked sa nevedia poriadne porozpravat? a obv, ani jeden z nich nevie poriadne anglicky (pekne ukazana azijska ignoracia voci svetovemu jazyku) film sa dobre pozera a clovek sympatickej dvojici fandi, aj keď ona je taka denglava až to človeku nejde do hlavy. obv ze on je majster, jasssneee, odrazu su vsetci kamarati, už chýba len kráľovská svadba. ()

Mat5

Ďalší z rady východoázijských románikov, aspoň už rozoznám japončinu od kórejčiny. Ale predsa nemôžem si pomôcť, tieto filmy majú dačo do seba a pôsobia na mňa svojím kúzlom a ja nie som schopný im odolať :) ()