Cheot nun

Jižní Korea / Japonsko, 2007, 101 min

Sang-hee Han

Kazuhiro Ban

Hyeong-jun Kim

Krásný film o lásce, které však nepřeje současná chvíle. Ovšem, jak to tak bývá v romantických filmech, oba se nakonec šťastně shledají... Příběh se zdá docela neoriginální, ale je pěkně podaný. Co se mi hodně líbilo, bylo zasazení do japonského Kjóta, které zaručilo svým prostředím chrámů příjemnou atmosféru. A to je pro mě u tohoto filmu velké plus. Druhým velkým plus, jak napsal už MegatroN, je vzájemné doplňování se japonštiny a korejštiny, což je vcelku zábavné a mně osobně docela vyhovovalo, že když postava Nanae mluvila na Mina trochu jednodušší japonštinou, rozuměla jsem jí skoro každé slovo... Z těchto příjemných důvodů neváhám dát 5 hvězdiček. ~(4,5)~(5.11.2009)

Film, s ktorého mám veľmi zmiešané pocity. V prvom rade musím vyzdvihnúť nápad, ktorý tento film posúva do vôd nad priemeru a tým je jazyková bariéra. Hlavná dvojica si nerozumie a veľmi sa o to snaží a práve táto ich úprimná snaha vypovedať to čo cítia inak ako slovami robí s tohto filmu neskutočne krásny zážitok, ktorý dokáže niekoľkokrát počas pozerania dojať. Na druhú stranu režisér ako keby nevedel čo vlastne chce rozprávať. Či drámu, či romantický film, alebo komédiu. Zmeny v žánri sú veľmi surové a ničia inak poctivo budovaný vzťah na ktorom je film založený. Preto opitá matka, násilný chlap, odlúčenie, choroba babičky - sú len prázdne scény, ktoré neobohacujú svet hlavných hrdinov, ani ho nerobia skutočnejším alebo zaujímavejším, len naťahujú to, čo by sa dalo povedať za podstatne kratší čas. Z filmu ale prevládajú skôr pozitívne ako negatívne pocity aj keď vyššie hodnotenie mu nedám, kvôli podobným filmom, ktoré presne vedeli čo povedať a aj to povedali. Ale rozhodne pekný film s nezabudnuteľnou Aoi Miyazaki.(1.9.2011)

Rozjívený korejský floutek poznává zevnitř japonské reálie a samozřejmě se zakouká do stydlivé japonské dívky, které se pozvolna dvoří... Koprodukční melodrama je zpracováním a vyzněním spíše japonsky subtilní a místy vypadá jako laciný art na hony vzdálený obvyklému korejskému cukrkandlu. Na proměnlivém vizuálu a málo využitém prvku pomalé adaptace na odlišné prostředí ani moc nezáleží, poněvadž po sobě pálí hodně sympatická dvojka a nějakou tu slzičku dojetí na tváři žrouta romantik se filmu daří vyloudit. I když já si na ni musel počkat až na závěrečné minuty... Do té doby to bylo sice bez jakéhokoliv překvapení, leč milé a s odzbrojující Aoi Miyazaki, takže nahoru zaokrouhlených 7/10.(19.5.2008)

Hezké obrázky z Kjóta film neudělají. Naivní Nanae prakticky nic nedělala, jen občas něco pípla ("Pi"), Min byl o trochu živější, ale taky žádná sláva. Ke konci romantika tekla proudem a každá následujcí scéna byla větší kýč. No jo, ale japonština je i tak okouzlující a ve spojení se sněhem z toho vyjdou aspoň tři hvězdičky.(12.10.2011)

Korejsko-japonsky romanticky film s nadhernymi scenami z Kjota, kde mlady Korejec, ktery neumi japonsky, potka jeste mladsi Japonku, ktera nemluvi korejsky. Zapletka jak z filmu :) Ac byl hlavni hrdina dost nesympaticky borecek, ve dvojici s holcinou uz to bylo v poradku. Takze krome podarenych zaberu, lehkemu seznameni s japonskou (a korejskou) kulturou stoji za zminku hudebni slozka filmu. Pisnicky jsou tklive, pomale, lehke... proste okouzlujici sladarna, ale zas ne tak sladka, jako by se od podobneho filmu dalo cekat. Uz aby letos poprve snezilo :)(29.9.2011)