Reklama

Reklama

Cheot nun

  • Jižní Korea 첫눈 (více)

Obsahy(1)

Kim Min (Jun-gi Lee) se narodil v Soulu (J.Korea) a doposud tam i spokojeně žil. V létě roku 2004 však odešel na rok do Japonska, aby následoval svého otce, který je hrnčířem. Ačkoli neumí japonsky ani slovo, hned zpočátku svého příjezdu se při prohlídce Kjóta (město v Japonsku) seznámí z pohlednou Japonkou Nanae (Aoi Myiazaki), do které se okamžitě zamiluje. Netrvá to dlouho a Min se i přes výraznou jazykovou bariéru z Nanae intimně sblíží. Krásný a dokonalý vztah odolává všem překážkám, až ztroskotá na nechtěném ač nuceném odjezdu Nanae z města. Min je otřesen nečekaným odjezdem jeho milované a marně ji po celém městě hledá. Po chvíli pochopí, že v pátrání nemůže uspět a protože už nemá důvod nadále zůstávat v Japonsku, vrací se zpátky do Soulu. Proč Nanae bez rozloučení odjela pryč z města? Splete jim osud jejich cesty znovu dohromady? (Káronoš)

(více)

Recenze (53)

Pirkaf 

všechny recenze uživatele

Poetický a romantický japonsko-korejský "crossover", jaký si můžou dovolit vykouzlit právě jen korejci nebo japonci, aby to fungovalo, nenudilo a nebylo trapné. A byť je korejský týpek takový nezajímavý a umělý hezounek, přítomnost Aoi Miyazaki tenhle nedostatek plně nahrazuje a přidává ještě něco navíc. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Takový netypický korejský melodrama, který si tentokrát nehraje na žádnou smutnou smrt, ale zkouší vyždímat z diváka emoce trochu jinak, ale jelikož to je hodně přitažený za vlasy, kdy je přespříliš vidět, jak moc bylo potřeba příběh nějak rozseknout, aby se z diváka dalo vytáhnout pár emocí, tak to nefunguje tak jak je zvykem, jedině až na úplným konci, kterej to docela zajímavě vysvětlí a celej příběh dokončí ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Já jsem asi ufon, protože jestli tohle má někdo za perfektní romantiku, tak nevím. Zápletka spočívá v tom, že se příslušníci obou národů snaží co nejvíc si zkomplikovat život v domnění, že tím budou šťastni. Nesmyslné chování, děsivě blbá konstrukce zápletky, nevěrohodné mezilidské vztahy, nefungující hlavní pár. Díkybohům kratší než korejský dvouhodinový standard, ale i tak strašlivě rozvleklé. Nic proti hezkým kulisám, ale takhle ne... :-( ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má několik momentů proč mu musím dát pět hvězdiček. Ta první je za Kjóto, propojení děje s jeho nádhernými zahradami byl víc než dobrý tah. Druhá je za hudbu, která se mi líbila velice velmi a přesně mi do děje zapadala. Třetí hvězdička je za něžnou romantiku namíchanou bez zbytečného kýče. Čtvrtá se rozsvítila díky hlavním představitelům. Chtěla jsem vidět Leeho v něčem jiném než byl historický Wangui namja a jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna tenhle film. Miyazaki byla IMHO ideální představitelkou stydlivé, křehké a přitom tak silné Nanae. Pátá hvězdička je pak za závěr. Já na "věčnou" lásku věřím neb mám ve svém okolí pár, který se setkal po xxx letech během kterých na sebe nezapomněl a od té doby jde už deset let životem společně... Takže "o dva roky později" mě nemůže vůbec překvapit. :^) ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Krásný film o lásce, které však nepřeje současná chvíle. Ovšem, jak to tak bývá v romantických filmech, oba se nakonec šťastně shledají... Příběh se zdá docela neoriginální, ale je pěkně podaný. Co se mi hodně líbilo, bylo zasazení do japonského Kjóta, které zaručilo svým prostředím chrámů příjemnou atmosféru. A to je pro mě u tohoto filmu velké plus. Druhým velkým plus, jak napsal už MegatroN, je vzájemné doplňování se japonštiny a korejštiny, což je vcelku zábavné a mně osobně docela vyhovovalo, že když postava Nanae mluvila na Mina trochu jednodušší japonštinou, rozuměla jsem jí skoro každé slovo... Z těchto příjemných důvodů neváhám dát 5 hvězdiček. ~(4,5)~ ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama