Cheot nun

Jižní Korea / Japonsko, 2007, 101 min

Sang-hee Han

Kazuhiro Ban

Hyeong-jun Kim

Film, s ktorého mám veľmi zmiešané pocity. V prvom rade musím vyzdvihnúť nápad, ktorý tento film posúva do vôd nad priemeru a tým je jazyková bariéra. Hlavná dvojica si nerozumie a veľmi sa o to snaží a práve táto ich úprimná snaha vypovedať to čo cítia inak ako slovami robí s tohto filmu neskutočne krásny zážitok, ktorý dokáže niekoľkokrát počas pozerania dojať. Na druhú stranu režisér ako keby nevedel čo vlastne chce rozprávať. Či drámu, či romantický film, alebo komédiu. Zmeny v žánri sú veľmi surové a ničia inak poctivo budovaný vzťah na ktorom je film založený. Preto opitá matka, násilný chlap, odlúčenie, choroba babičky - sú len prázdne scény, ktoré neobohacujú svet hlavných hrdinov, ani ho nerobia skutočnejším alebo zaujímavejším, len naťahujú to, čo by sa dalo povedať za podstatne kratší čas. Z filmu ale prevládajú skôr pozitívne ako negatívne pocity aj keď vyššie hodnotenie mu nedám, kvôli podobným filmom, ktoré presne vedeli čo povedať a aj to povedali. Ale rozhodne pekný film s nezabudnuteľnou Aoi Miyazaki.(1.9.2011)

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má veľmi dobrý príbeh o kórejskom mladíkovi, ktorý pricestuje na dlhší čas do Japonska za svojim otcom, ktorý tu vyučuje a hneď sa mu zapáči miestne dievča. A keďže náhodou začne chodiť do tej istej školy, kde aj ona a spriatelí sa s jej známymi, postupne sa spolu zbližujú, ale ich vzťah musí vydržať aj vážne problémy jej rodiny. Spracovanie sa mi páči, podobné zápletky o strete dvoch rôznych národností mám rád, aj keď samozrejme kvôli žánru to tu nie je prvoradé. Spočiatku som mal ešte problém zvyknúť si na hlavného hrdinu, nemám rád tento typ ľudí, ktorí prídu do cudzej krajiny a už sa správajú, ako keby im patril svet, čo pri ňom zo začiatku platí, ale časom sa to už on vylepší a aj ja som si viac zvykol, takže tento zápor celkom zmizne. Celkovo sa na to výborne pozerá, väčšinu času je to čistá romantika a tá sa vydarila, páčilo sa mi celé to prekonávanie jazykovej bariéry, nájde sa tu plno príjemných prvkov, napríklad to maľovanie alebo hrnčiarstvo, ktoré to ešte osviežia, dobre zvládnutá je aj tá dramatickejšia posledná fáza, nič výraznejšie tu ani nemôžem vytknúť, vydarilo sa to. Herecké obsadenie je celkom dobré, prakticky jedinou čiastočnou slabinou je spomínaný hlavný hrdina Lee Joon-Gi, nie je zlý, ale ani mi až tak dobre nevyhovuje, skôr by sedel do nejakej vedľajšej postavy, ale nemám s ním väčší problém a v mnohých scénach si ma aj získal. Neporovnateľne lepšia je ako vždy perfektná Aoi Miyazaki, ktorej opäť nemám čo vytknúť a bavilo ma aj tých pár zvyšných postáv, obzvlášť mladíkov otec. Réžia a technická stránka sú vydarené, na žánrovú špičku tomu ešte niečo chýba, ale aj tak je to výrazný nadpriemer. Som nadmieru spokojný, po výmene hlavného hrdinu by to mohlo byť ešte lepšie, ale aj tak je to vydarená romantika, kľudne aj na viac pozretí. 78%(1.12.2012)

Jeden člověk v diskusi použil k popsání tohoto filmu slovo "limonáda". Já dodávám: "LIMONÁDA". Přeslazený, lehce rozmazlený a lehce "ujetý" floutek z Koreje dorazí do Japonska, aby tam potkal osudovou lásku. Jednoduchý děj, lehce přitažený za vlasy. Místy legrační (při skoku z mostu do "vody" jsem se smál hodně nahlas). Důvod, proč dávám 4* se jmenuje Aoi Miyazaki. Japonská herečka, která se líbila už ve filmu NANA, ale nedokázal jsem si ji představit v romantické roli. Po shlédnutí Virgin Snow konstatuji, že jí romantická role sluší ještě víc, než role ve filmu NANA. Je charizmatická, sympatická, roztomilá (v diskusi k Virgin Snow často opakované slovo) a působí jako katalyzátor. Vztah obou hlavních hrdinů je díky jejímu výkonu uvěřitelný a táhne celý film. Další pozitiva: Děj dokáže být místy vážný, přeslazenost hlavního hrdiny temní a jeho tvář je sympatičtější. Výborně využitý je prvek páru, ve kterém jeden hovoří korejsky a druhý japonsky. Závěrečná scéna filmu, která se prolne jeko kresba na porcelánovou misku, je úžasná. ■ Film pro diváka, který už je seznámen s asijskou kinematografií. ■ Doplnění po druhém shlédnutí: Líbí se mi víc, než napoprvé. Limonáda, ale dobrá limonáda :). 85%(6.7.2010)

Krásný film o lásce, které však nepřeje současná chvíle. Ovšem, jak to tak bývá v romantických filmech, oba se nakonec šťastně shledají... Příběh se zdá docela neoriginální, ale je pěkně podaný. Co se mi hodně líbilo, bylo zasazení do japonského Kjóta, které zaručilo svým prostředím chrámů příjemnou atmosféru. A to je pro mě u tohoto filmu velké plus. Druhým velkým plus, jak napsal už MegatroN, je vzájemné doplňování se japonštiny a korejštiny, což je vcelku zábavné a mně osobně docela vyhovovalo, že když postava Nanae mluvila na Mina trochu jednodušší japonštinou, rozuměla jsem jí skoro každé slovo... Z těchto příjemných důvodů neváhám dát 5 hvězdiček. ~(4,5)~(5.11.2009)

Přímočará romantika, která si na nic nehraje. Lehounká, osvěžující jako letní deštík, neskutečně milá a jemně upředená, s mnoha kouzelnými momenty, humorem i dojímavými okamžiky, která si z korejské strany bere otevřený, přesto vkusný, atak na emoce a z té japonské křehkou jemnost, která dodává i těm zdánlivě nejbanálnějším okamžikům neobyčejné kouzlo. Svou zásluhu na tom, že jsem se po celou dobu spokojeně usmíval má bezpochyby i sympatická dvojice, v níž se Jun-gi Lee jako Kim Min postaral o humor a odlehčení, zatímco Aoi Miyazaki v roli Nanae o něhu a slzy.(28.10.2011)