poster

Cheot nun

 • Jižní Korea

  첫눈

 • Japonsko

  Hacujuki no koi

 • Japonsko

  初雪の恋~ヴァージン・スノー

 • Japonsko

  Hatsuyuki No Koi

 • anglický

  Virgin Snow

Drama / Romantický

Jižní Korea / Japonsko, 2007, 101 min

Režie:

Sang-hee Han

Scénář:

Kazuhiro Ban

Producenti:

Hyeong-jun Kim
(další profese)
 • hous.enka
  ****

  Korejsko-japonsky romanticky film s nadhernymi scenami z Kjota, kde mlady Korejec, ktery neumi japonsky, potka jeste mladsi Japonku, ktera nemluvi korejsky. Zapletka jak z filmu :) Ac byl hlavni hrdina dost nesympaticky borecek, ve dvojici s holcinou uz to bylo v poradku. Takze krome podarenych zaberu, lehkemu seznameni s japonskou (a korejskou) kulturou stoji za zminku hudebni slozka filmu. Pisnicky jsou tklive, pomale, lehke... proste okouzlujici sladarna, ale zas ne tak sladka, jako by se od podobneho filmu dalo cekat. Uz aby letos poprve snezilo :)(29.9.2011)

 • Jirka_Šč
  ****

  Jeden člověk v diskusi použil k popsání tohoto filmu slovo "limonáda". Já dodávám: "LIMONÁDA". Přeslazený, lehce rozmazlený a lehce "ujetý" floutek z Koreje dorazí do Japonska, aby tam potkal osudovou lásku. Jednoduchý děj, lehce přitažený za vlasy. Místy legrační (při skoku z mostu do "vody" jsem se smál hodně nahlas). Důvod, proč dávám 4* se jmenuje Aoi Miyazaki. Japonská herečka, která se líbila už ve filmu NANA, ale nedokázal jsem si ji představit v romantické roli. Po shlédnutí Virgin Snow konstatuji, že jí romantická role sluší ještě víc, než role ve filmu NANA. Je charizmatická, sympatická, roztomilá (v diskusi k Virgin Snow často opakované slovo) a působí jako katalyzátor. Vztah obou hlavních hrdinů je díky jejímu výkonu uvěřitelný a táhne celý film. Další pozitiva: Děj dokáže být místy vážný, přeslazenost hlavního hrdiny temní a jeho tvář je sympatičtější. Výborně využitý je prvek páru, ve kterém jeden hovoří korejsky a druhý japonsky. Závěrečná scéna filmu, která se prolne jeko kresba na porcelánovou misku, je úžasná. ■ Film pro diváka, který už je seznámen s asijskou kinematografií. ■ Doplnění po druhém shlédnutí: Líbí se mi víc, než napoprvé. Limonáda, ale dobrá limonáda :). 85%(6.7.2010)

 • Vavča
  ****

  Velmi milý film, sladký takovým tím příjemným a osvěžujícím způsobem, romantické drama bez vtíravosti, vydírání a tlačení na pilu, byť samozřejmě je to melodrama a předvídatelné částečně. Joon Ki Lee je lehce komediální v pvní půli, ale působí ve své roli přirozeně stejně jako Aoi Miyazaki, která působí velice mile a nenuceně. Zajímavé vizuální pojmutí některých scén, je zde hodně poetických momentů.(7.3.2009)

 • Tayen
  ***

  Možná jsem už svěžích korejských romancí přesycená, možná tohle nebyl jen film, který by mi padl do noty. Připadá mi ovšem, že zápletka neobsahuje cokoliv originálního, spíše jako by si někdo večer sedl a za sebe poskládal prvky, které nevyžadují moc nápaditosti, přesto jsou divácky jisté. Rozmazlený student, který se zamiluje do tiché dívky, a kvůli ní se změní. Pak následuje odloučení a shledání pod prvními podzimními vločkami. Film o proměně a hledání - nic nového. Pořád je tento film ale lepší, než 90% amerických romantických příběhů.(1.9.2010)

 • Pethushka
  ***

  Na mě až moc nevinný a hloupoučký film. Stejně tak hloupoučká a nevinná mi přišla hlavní představitelka. Je sice překrásná, ale sotva se držela na nohách, občas něco pípla a emoce žádné. Špatné je i složení páru. Postrádám u nich nějaký zvrat nebo trochu škádlení. Vidím jen spoustu talismanů, slibů a vzpomínek... nic víc. 3*(24.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace