Gabriel - Anděl pomsty

Vojna anjelov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Austrálie, 2007, 109 min

• DivX

Film typu „B“. Ničím nepřekvapí a ani nezaujme. Kulisy jsou tmavé, stejně jako prostředí ve, kterém se děj odehrává. Kdyby měl film větší rozpočet, dopadlo by to asi jinak. Jako bonus dávám k filmu + jednu hvězdu za hlavního hrdinu, protože ten se tam jako padlý anděl hodí na 100%, nehledě na jeho herecký výkon. 40%(20.6.2011)

Dopředu hlásám, že tenhle temný film jsem si pustila jen ze dvou důvodů -z nostalgie po Andym, a za druhé -líbil se mi klip ke Scorpions. Tedy, scénář se vlastně drží apokryfních textů, když v soubojích po sobě jdou Gabriel spolu se Samaelem pěkně všemi palnými zbraněmi, jak psáno i v indických eposech.Padlí andělé na Zemi a jejich temná vláda, kterou přišel ukončit ze Světla Gabriel. Škoda, že se zrodu filmu neujal někdo schopnější, šlo z toho vytěžit daleko více.Už kvůli Andymu.(15.5.2014)

• darkreider

Tak tento mix všetkého možného sa nepodaril. Všetci sa snažia vyzerať goticky cool a nikoho nese*ie, že dialógy stoja za starú belu(súdim podľa českej verzie, originál je možno lepší). Akčnosti to teda moc nepobralo, ale keď teda príde k svištaniu guliek, až nechutne moc mi to pripomína iné akčné trháky. Príliš veľká inšpirácia cudzím perím nie je zdravá a keď už, tak by som to poprosil obaliť do znesiteľnejšieho deja.(26.10.2008)

Celkově dost věcí mi vadilo, ale potenciál to mělo opravdu velký, kdyby se pár věcí udělalo jinak...samozřejmě, nejde z toho udělat míchaninu Matrixu a Sin City, ale prostě chápu věci kteří ostatní kritizovali, i když v menší míře. Trochu bych upravil děj, trochu život některých andělů a rozhodně bych je udělal jinak než byly, protože zavánělo upíry až moc. Naopak nechybělo napětí a zápletka, i když ten konec...no však vi víte.(8.2.2010)

• TERRORDROME

O filme som predtým nepočul, ale podľa názvu som to tipoval na jednu z tých zabudnuteľných lacných záležitostí čo sa snažia dať klasickým témam moderný šmrnc pomocou nepríliš presvedčivých digitálnych efektov a odporných farebných filtrov. A nečuduj sa svete, ono to tak aj bolo. Ale zasa treba povedať že samotný námet nie je zlý, hneď na úvod sa mi páčilo ako Archanjel Gabriel letí psychedelickým vesmírnym priestorom a nakoniec dopadne na zem. Tá je pod nadvládou tmy, všetci anjeli na misii podľahli depresii, v lepšom prípade vedú vývarovňu pre bezdomovcov, v horšom sa z nich stali feťáci a ochlastovia bez ilúzií. To je fajn, akurát nikto z tvorcov netušil čo s tým, respektíve ich vízie nepresiahli rámec nekonečného a nekonečne stupídneho drístania o povahe sveta-dobra-zla-poslania a občasných slabomyseľných akčných scén, ktoré by tak strašne chceli byť cool, až sú úplne smiešne. Anjeli sa dokážu zrýchlene pohybovať, takže ich súboje potom vyzerajú často ako keby ich choreografiu robil Charlie Chaplin začiatkom storočia. Už len chýbalo aby po sebe začali hádzať torty. Úplne najviac ma dostalo keď Gabriel vystrelil ranu z brokovnice a potom rýchloposuvom prebehol okolo spomalene letiacich brokov k démonovi ktorý držal rukojemníčku a vytrhol mu ju, takže ranu schytal špatoš. To bolo tak úžasne imbecilné, že som musel vstať z kresla a tlieskať. Inak, démoni boli tiež smiešny a hlavne ten hlavný, ktorý zrejme súčasne vedľa točil reklamu na nejaký brutálne vymakaný šampón s tým svojim impozantne nalešteným három. Nuž, dopozeral som to a ani zosnulý Spartakus Andy Whitfield v hlavnej role ma nepresvedčil že archanjel Gabriel s dvoma búchačkami v dlhom plášti nie je proste sprostosť. Ústredný nápad zaujímavý, avšak spracovanie naozaj veľmi, veľmi, nekonečne veľmi zlééé.(7.9.2015)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Gabriel (Andy Whitfield) bojuje s Michaelem, je Michael několikrát střelen, ale vyléčí se. Poté chce Gabriel vystřelit znovu, ale závěr zbraně vyskočí, což signalizuje zbraň bez nábojů. Ve skutečnosti by ale závěr vyskočil hned po vystřelení posledního náboje. (Thommy91)