Gabriel - Anděl pomsty

Gabriel

Vojna anjelov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Austrálie, 2007, 109 min

Vizuálně naprosto úchvatné dílo s obrovským potenciálem, který byl však jaksi promarněn. Veškeré usilí o kombinaci Sin City, Constantina a Blade Runner přišlo vniveč a dalo vzniku naprosto průměrnému snímku, který však má v dnešní době obrovský potenciál pro remake, který se snad dočká lepšího režiséra a vyššího rozpočtu.(4.9.2016)

Režisér se pokusil diváky zaujmout menším počtem akčních scén, jenže jejich kvalita je dost mizerná. Souboje andělů jsou mnohdy odfláknuté a divák se musí spokojit s obyčejnou přestřelkou a zpomaleným pěstním soubojem. Čekal jsem, že jednotlivé postavy ukáží naplno své nadlidské schopnosti, ale kromě několika světlejších okamžiků šlo jen o slabý odvar. O něco lepší už je zpracování města, ve kterém se děj odehrával. Po vizuální stránce se to tvůrcům docela povedlo a zaslouží si malou pochvalu. Horší už to bude u věřících diváků, kteří musí zkousnout fakt, že se zde z jejich oblíbených biblických postav stála lůza společnosti. Největším mínusem je však podle mě přemíra naprosto nudných dialogů, kdy se stejně moc kloudných informací nedozvíme. Opravdu mi přišlo, že se tady zbytečně moc kecalo, než aby byla k vidění pořádná akce. V konečném hodnocení jde jen o velice průměrný akční film, který se snažil vytěžit co nejvíc díky neokoukanému tématu bitvy andělů, jenže v hodně špatném provedení. Najde se zde několik světlejších okamžiků, ale na víc než slabších 50% to nevidím. Pokud vám můžu poradit, tak si raději pusťte Prophecy.(1.1.2010)

• Adrian

O tomto udajnom australskom filmovom zazraku, (marketingove silne reci hlasali mix toho najlepsieho od The Crow cez Matrix az po Blade Runner) sa v obdobi jesen/zima 2007 viedlo vela reci a nadsenych ohlasov nielen v samotnej krajine vzniku, ale i na "nedalekom" Novom Zelande. Spolu s Tattooist okupoval Gabriel najviac reklamnych ploch. Skoda, ze vo vysledku ide o nevydareny mix vyssie menovanych. Dielko s jasnym zameranim na MTV generaciu typicky kladie doraz hlavne na temny vizual (na dany rozpocet slusne odvedena praca) tvariaci sa ako rozpohybovany komix. Pribeh je ovsem stokrat obohrata variacia "dobro vs zlo" s neprekvapujuicm vyvojom deja (vratane zaverecneho "twistu"), plochymi dialogmi a figurkami, lacne sem - tam trusiac krcovito predkladane mudrosti.(11.2.2008)

• AlistairMir

Jak já tomu mohl dát tři hvězdy...asi jsem nebyl při smyslech, nebo jsem si při hodnocení tehdy popletl hvězdy. Každopádně po druhém pokoukání se na tento film mohu říci, že Gabriel se mstí maximálně tak nám, nebohým divákům, kteří museli trpět a koukat na tuto blbost 100 minut. 80% filmu vidíte jen hlavy herců, které vedou dialogy a zbylých 20% vidíte tmu nebo supr čupr souboje jako ze školní besídky. Andělé a padlí andělé jsou skvěle namaskovaní (mají čočky) a pár padouchů potřeli maskéři křídou a oholili jim škeble....bože za co...jedna hvězda za hezkou herečku. PS : Už vím čím to je, že jsem prve hodnotil mírně...poprvé to byl 27. horor týdenního maratonu, tak už jsem určitě nebyl při smyslech :-D(21.12.2014)

• Testament

Upřímně nevím,co si o tomhle celém mám myslet. Chvílemi to působí jako béčko, co se o něco velkého pokouší a chvílemi odhaluje tajemství, díky čemuž si "Gabriel" hraje na něco opravdu VELKÉHO. "Anděl pomsty" cituje chvílemi "Vránu" chvílemi"Matrix" a já nevím, co ještě+tváří se hodně tajemně. I když akční scény jsou pojaté hodně zmateně. Ne, osobně nedoporučuji. Akčně-jakoby mysteriózní guláš.(26.12.2009)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Gabriel (Andy Whitfield) bojuje s Michaelem, je Michael několikrát střelen, ale vyléčí se. Poté chce Gabriel vystřelit znovu, ale závěr zbraně vyskočí, což signalizuje zbraň bez nábojů. Ve skutečnosti by ale závěr vyskočil hned po vystřelení posledního náboje. (Thommy91)