Arka

• angličtina The Ark
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi
Polsko, 2007, 8 min

Neznámy vírus zničil takmer celú ľudskú populáciu. Preživší ľudia unikli do mora hľadať neobývané pôdy. Tak začína hromadný odchod pod velením jedného človeka. (pugs)

gudaulin

Vážení milovníci filmového hororu, neberu vám vaše krvavé fantazie, vyhřezlá střeva, rozstříklé mozky a jiné líbivé představy, ale pro mě je dokonalým ztělesněním tohohle žánru právě krátkometrážní Arka. Koncentrovaná symfonie plíživého strachu, beznaděje a zoufalství, to nejděsivější a nejdokonalejší vězení, jaké reálně existuje a ze kterého se dá uniknout jen jediným způsobem. Arka pro mě představuje ideální krátkometrážní animovaný film, zajímavý nápad, který na ploše několika mála minut ani na sekundu nepřestane bavit a napínat smysly, několik zvratů a navíc atraktivní výtvarné zpracování. Celkový dojem: 95 %. ()

SallyZen

Hodně povedenej krátkometrážní film. Jonkajtysovi se povedlo tu "vymřelou" atmosféru v čele s Quijoteovským hrdinou vykreslit bravůrně. Dokázal určitě v nejednom z nás vyvolat nějaké ty myšlenky o konci světa. Hodně tomu taky dodávala hudba, která je výborná. Konečná pointa velice originální, což je moc fajn, jelikož není lehké natočit něco originálního. 85% ()

lennyd

Téměř celé lidstvo podlehlo zákeřnému viru - přeživší se zachránili úprkem na několika lodích, neb se zdálo, že přes moře se virus nešíří. Naděje lidstva záleží na tom, zda se lidem podaří najít obyvatelný ostrov. Nebo je to celé jinak ?... Poláci se vůbec nezdají. Nic nic a nejednou vyskočí takovýto animák - klidně bych doporučoval na celé téma (včetně vtipného rozuzlení) natočit ve stejném duchu i celovečerák... prostě supr! ()

Phobia

Dnes zřejmě vyplýtvám svou celoroční kvótu na udělování pěti hvězdiček! Po většinu stopáže mi tenhle animáč přišel jako sympaticky temné, nadprůměrné, ovšem nikoliv vyloženě oslnivé dílko. Ovšem finále mě dokonale překvapilo a poslalo do kolen. Při hodnocení nejspíš hodně záleží, jak moc osobní pro vás tohle téma je; já za ten drtivý finiš nemůžu jít níž: 91% ()