Dark Waters

Horor / Mysteriózní
Rusko / Itálie / Velká Británie, 1993, 94 min

Elizabeth přijíždí do kláštera na ostrově za svojí přítelkyní, chce však i zároveň zjistit, jak je to s podivným financováním kláštera jejím nedávno zesnulým otcem. Zde se seznámí s mladou řádovou sestrou Sarah, která ji zasvěcuje do ponurých tajů řádu. Velmi záhy se před Elizabeth začne odkrývat děsivé tajemství, které obklopuje nejen klášter, ale celý ostrov a její minulost. Obklopena rozbouřeným mořem, neustávajícím deštěm a atmosférou strachu, musí dívka bojovat o holý život. (Daxus)

kkarx

Úplně v pohodě komorněji laděný atmosférický horor z prostředí izolovaného kláštera. Povedená vizuální stránka, ale trošku kulhá stupňování napětí. ()

helraiser

Nádherná atmosférická podívaná, která se v dnešní době už moc nevidí. Děj zasazený do kláštera plného divných jeptišek skrývající temné tajemství, které je třeba odhalit, sem tam vražda a čím více se blížíme konci tím tvůrci více tlačí na pilu. Hustá atmosféra téměř po celou dobu trvání filmu až do neskutečnýho konce, který diváka musí naprosto odrovnat. Naprostá dokonalost, kterou nemůžu jinak než doporučit. ()

foundation

Velmi zaujimavy atmosfericky horror ktory ma dokonca ako korenie par slusnych gore scen. Celkovy dojem vsak o dost zrazaju herecke vykony ktore nie su tak klasicky ,,old school,, stupidne ale su vyslovene trapne. Hlavna predstavitelka prenasa jedno klise za druhym a este sa pri tom tvari velmi dolezito. A hlavne sa tvari pri vsetkom rovnako. Atmosferou teda pohltilo, herecky sklamalo aj ked tie mnisky boli na druhej strane celkom dobre. A aj dost dobry zaver nuti ist opat s hodnotenim o trochu vyssie takze nakoniec kompromis. Je to niekde medzi 3 a 4 ale kedze sa teraz budem riadit hodnotenim v zanri tak su to pekne 4 hviezdy a 80 percent. Niekto sa naozaj s tym filmom posnazil a vsetko to neodflakol. ()

Al44...

Velmi divný avšak atmosferický snímek - docela dobrý hudební doprovod - děj se docela táhne a nedokázal mě plně zaujmout - film ze "staré školy", což je na něm bohužel i hodně vidět. ()

Alexandre

Výborný počin. Prostředí je pro horor jako stvořené, atmosféra by se dala krájet a vše podporuje mrazivá hudba. Nenudil jsem se u toho, skvěle jsem si Dark Waters vychutnal. Chtělo by to více takových snímků. ()

vlado90

Tak pre mna velke sklamanie fakt neviem co sa vam na tom pacilo.Takmer sa tam nerozprava a je to cele take nudne aten koniec to pokazil uplne. ()

Daxus

Atmosféru starých klášterů mám rád nejen ve filmu. Na tenhle film jsem se proto docela těšil, a byl bych mu ochoten i ledasco odpustit, ale nejde to. NEJDE TOOO! Kromě pár dobrých záběrů na klášter tam je úplný prd a ještě k tomu blbě zahraný i natočený. Zdejší nadšení nechápu. 10% za slepou abatyši a divnýho řezníka-kanibala ()

concoxtion

Hororový zážitek pro fajnšmekry - v duchu Lovecraftových povídek. Jeptišky praktikující tajemné rituály v klášteře na opuštěném ostrově ... a hlavně ta atmosféra, ta ATMOSFÉRA!! ()

magu

To fakt takéto horrory leteli v deväťdesiatkách? Prečo robia film na hodinu a pol z toho, čo sa dá vyrozprávať v päťminútovon kraťase? A potom je to aj pri rýchlosti prehrávania 1,5-2x neuveriteľné rozťahané a nudné. Človek si ohryzie všetky nechty a to je potom podstatne väčší horror ako tento film. ()

djbarrel

Čirou náhodou jsem si všiml tohohle hororu, nic moc jsem nečekal, ale jaké bylo mé překvapení. Akce začíná už od prvních minut, atmosféra je kvalitní už od začátku a rozhodně nepolevuje až do konce. Dlouhou dobu jsem nevěděl oč se přesně jedná, spíš jsem jen tušil a to mě baví. Rozhodně se nejedná o nějaký průhledný film plný klišé, ale o zajímavou atmosférickou pecku. 74 % ()

baronGrga

U hodnocení Dark waters je každá rada dobrá. Buď se totiž zaměříte na děj a jeho smysluplnost a pak není zbytí a z filmu se rázem stává vrchol nonsensu a to ještě dost přihlouplého, nebo na děj zapomenete a necháte se okouzlit sledem velmi povedených sugestivních obrazů, které mají mnohdy blízko k atmosférické extázi. A teď babo raď. Osobně volím variantu č. 2. ()

Mykie

Hodně zvláštní film, který na mě bohužel příliš nezapůsobil. Divná atmosféra mi nevadila, ale podivné chování postav jsem překousnout nedokázal. Tři hvězdy za to, že to do konce zvládla i přítelkyně a taky za zjevnou inspiraci Lovecraftem. ()

Vlad

Veľmi slabé. Film síce stavia na psycho-strašidelnú atmosféru, ale túto sa mu akosi nedarí vybudovať. Začína už s tým, že divák je vystrašený a stačí ho len nechať napospas podivným záberom. Nie, veru nie. Nehovorím, po filme som mal riadne divné sny, ale báť som sa nebál ani trochu a ani len v napätí som nebol. Slabé. 40% ()

lineker

Už po několikáté jsem se přesvědčil, že tyto rádoby strašidelné filmy pro pamětníky nebudou můj šálek čaje. Především se dle mého nejedná o horor. Jde spíše o takový nepříjemný atmosferický film, který má nepopiratelné kouzlo v atmošce starého ostrovního kláštera, tajných chodeb, bloudících jeptišek s hořícími kříži. Tím pro mne všechna plus ovšem skončila. Co se týká děje a logiky v něm obsažené jde o jedno veliké prázdno. Plno bizarních nadbytečných postav a jedno prapodivné monstrum se kterým se kdysi někdo ( jak nám bylo v závěru naznačeno ) zřejmě pářil. ()