Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Western
  • Krimi
  • Akční

Recenze (1 203)

plakát

Morte non conta i dollari, La (1967) 

Teď mi to přišlo o dost lepší než před lety. Nejlepší je na tom hudba. Příběh není detektivka s neznámým vrahem, ale jen hledání důkazů k usvědčení vraha, což mi nepřijde moc napínavý a místy je to zdlouhavé. Je tu jedno překvapení, ale jen z toho důvodu, aby tu nějaké překvapení bylo. Škoda, že Forsyth nebyl víc v akci a zůstal skoro nevyužitej. Tady bych si přál, aby si ty role s Damonem prohodili a v hlavní roli byl Forsyth. Myslím, že by to pak fungovalo o poznání lépe.

plakát

Quindici forche per un assassino (1968) 

Zajímavej námět, super obsazení Hilla a Martina a pár pěknejch scén a u toho tak nějak končí. Scénář je prostě pro námět naprosto nedostačující a konec je na to násilně našroubovanej.

plakát

Un dólar de recompensa (1972) 

Taková variace na Death Rides a Horse (Muž proti muži), kde hlavní hrdina hledá vrahy svého otce. Je to průměr po všech stránkách, čili někde na pomezí 2 až 3 hvězd. Zhruba v polovině mě to kvůli scénáři přestalo bavit. No asi to nebude náhoda, že většina filmů, kde se na scénáři podílí víc lidí, tak ten scénář obvykle moc dobře nedopadne. Hudba je částečně převzatá z westernu "Johnny Yuma". Na rok 72 je to vlastně i jeden z těch lepších špagety westernů.

plakát

Quel caldo maledetto giorno di fuoco (1968) 

Pěkně nasnímané, ale otřesně napsané. Tohle má jeden z nejhorších scénářů v historii SW a je to neskutečná nuda. A když se člověk podívá, kdo psal scénář, tak zjistí, že se o něj podělili hned 4 lidé, což i naznačuje, že si s tím nevěděli moc rady. Takže klasicky jen za řemeslo 2/5.

plakát

All'ombra di una colt (1965) 

Ohromný překvapení. Nečekal jsem nic a dostal audiovizuálně krásně natočený příběh o mladém pistolníkovi, který se chce pro lásku vzdát svého řemesla, stát se farmářem a v cestě mu nestojí jen padouši ale také otec jeho milované. Aby dokázal svoji lásku, tak zakope i svoji pistoli! Takovej mix americkýho a italskýho westernu. Po všech těch trashových, průměrných a mizerně natočených westernech, které jsem viděl či ani nebyl schopnej dokoukat, je tohle jak pohlazení po duši. Mně Forsyth i Martin přišli jako zdaleka nejvýraznější herci ve filmu, oba působí velmi výhružně a vlastně mě mrzí, že už nedostali další větší role. Po "Pro pár dolarů navíc" nejlepší italskej western roku 1965.

plakát

Testa o croce (1969) 

Zajímavé charaktery, herci, smyslné erotické scény, dobrá hudba a neokoukanej děj o traumatu ze znásilnění a do toho trochu detektivní práce. Režie je průměrná, ale občas se blýskne nějakým pěkným záběrem na to či ono a byl jsem pořád zvědavej, co bude dál. Jeden z těch atypických raritních kousků k doporučení pro žánrové fanoušky, kteří chtějí vidět něco nového a ne jen už stokrát viděný příběh podle šablony. Já jsem spokojenej. Fenech tu má jen malou roličku a samozřejmě přehrává.

plakát

Arriva Durango, paga o muori (1972) 

Z trojice westernů natočných Monterem je Durango nejslabší, ale pořád je to ok film. Škoda, že toho  Montero nenatočil z westernu víc.

plakát

In nome del padre, del figlio e della Colt (1971) 

Mix gialla a spaghetti westernu, ale ani jedno nefunguje tak jak by mělo. Akční westernový scény jsou natočený chabě, u gialla aspektu zase chybí celou dobu napětí. Až posledních 10 minut odhalování a pronásledování maskovaného vraha je napínavých a to je trošku málo. Nemůže to zachránit ani Hill. Ten natočil mnohem lepší čistokrevný giallo Solamente Nero v prostředí Benátek, který můžu doporučit.

plakát

3 colpi di Winchester per Ringo (1966) 

Velmi bizarní western v peplum kulisách a s vyšinutými hlavními charaktery. Mitchell i Hargitay přehrávají jedna radost. Myslím, že i z toho důvodu byli tito dva herci vybráni. Udělat z toho něco bizarního až surealistického. Nechtěl bych za kamaráda Mitchellovu postavu Franka, který se podílí na vraždě Ringovy matky, sexuálně obtěžuje jeho přítelkyni a ženu a pak se před Ringem ještě přetvařuje, že jak ho to strašně mrzí. A samozřejmě podle Franka byl na vině Ringo... Proč? Protože holka si vybrala Ringa a ne Franka. Režie je slušná a hudba je přímo fantastická. epická a je to svým způsobem okouzlující film. Je to trochu zvláštní, ale nakonec mi té Mitchellovy postavy bylo i líto a asi by nemělo, po tom co spáchal. Možná to je tím, že měl na konci jistou sebereflexi a snažil se to odčinit? Těžko říct. Vůbec tenhle western má víc charakterů, kteří nejsou úplně na konci spektra jako čiré zlo či čiré dobro. Každopádně Ringovi to bylo vlastně už jedno, co se s ním stane. A to je asi dobrý vzor, aby si člověk nebral zradu a lhaní od přátel moc k srdci. Za mě tedy nakonec 4.

plakát

I tre che sconvolsero il West (Vado, vedo e sparo) (1968) 

Další potvrzení toho, že Castellari byl jeden ze stabilně špatných režisérů westernu. Přetrpět jeho filmy do konce je často nad moje síly. On absolutně neuměl vyprávět příběh, často žádnej skutečnej příběh ani neměl, jeho westerny jsou bez napětí a nahrazoval to nudnejma rutinně natočenejma přestřelkama a rvačkama. Všechny jeho westerny jsou za 2/5.