Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Western
  • Akční

Recenze (1 040)

Volyň (2016)

Kolika Rusům se děje toto asi dnes na Ukrajině, když tam přijede nějaká ta banderovská čistící jednotka jako Safari. Polsko i ČR jim ještě dnes dodává zbraně. Naši hoši ve vládě si rádi křiknou "Sláva Ukrajině" a kdo je proti, tak je ruský šváb. To nevymyslíš.

plakát

Sedmnáct zastavení jara (1973) (seriál)

Skoro geniální seriál o sovětském agentovi v týlu SS. Pro vychutnání si špičkového herectví nutno vidět v originále a nejlépe znát i jazyk. Jediný problém toho seriálu je, že jednotlivé epizodky jsou mnohem zajímavější a silnější, než celý příběh o jednání nacistů se západem. Dnes je to sice také velmi aktuální, že se západ paktuje s nacisty proti Rusku, ale ve filmu je to ke konci už trochu nudné. Scéna ve vlaku je geniální. Povětšinou špičková konverzačka se sem a tam lehkou dávkou naivity.

plakát

Pilot: boj o přežití (2021)

Možná to není dokonalý film a konec přidává moc patosu, ale i přesto je to dost emotivní a hlavně herce do hlavní role vybrali fantasticky.

plakát

Na západní frontě klid (2022)

Možná zaujme mladou generaci svým vizuálem, ale to je asi tak všechno. Celý film je prázdný, režie je strašně zmatečná a hlavně film není moc zajímavý ani zábavný. Obě předchozí verze jsou klasiky. Toto je jen průměrný válečný snímek z Velké války.

plakát

Stíny horkého léta (1977)

Film v posledních letech bohužel nabral na aktuálnosti a vidíme, že náš školský systém fatálně selhal a najdou se mnozí, pro které jsou banderovci dnes hrdinové bojující za demokracii. Mnozí lidé v zoufalé situaci na Ukrajině znovu propadli tomuto svinstvu a výsledkem je válka mezi Ruskem a NATO.  Tenhle film by se měl povinně vysílat ve školách nejen českým dětem, ale zvláště pak uprchlým dětem z Ukrajiny.

Kazň (2021)

Takže první dobrá zpráva je, že Rusové umí točit na stejné úrovni jako na západě. Líbilo se mi to, ale na konci  vypluje na povrch, jak je to šíleně překombinované a neuvěřitelné. Někdy je méně více. Musím ale pochválit herce Nika Tavadzeho, který  hrál fantasticky v hlavní roli.

plakát

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Něco jako počátek Planety opic v zombie kabátku. Celkem zajímavé, ale na druhou stranu nic, co byste si přáli vidět znovu.

Rjad 19 (2021)

Jsem velmi příjemně překvapen, že se jednalo o dobrý horor s vydařenou atmosférou a výraznými postavami (obchodník byl nej, škoda že některé nedostali trochu více prostoru a například umělcova postava byla hodně zbytečná). Posadit do letadla jen několik postav a udělat z toho něco jako strašidelný dům, to je skvělý nápad. Pointa natolik originální, že není vůbec šance ji uhodnout. Nakonec zpětně to nedávalo úplně smysl, ale pobavilo a postrašilo to víc než dobře.

Elita (2018) (seriál)

Ano je to telenovela, ale dobrá telenovala, s dobře napsanými charaktery. Každá postava má svoji osobnost. Příběh se sice uzavře až na konci třetí série, ale klidně by mohl seriál končit už po první sérii či druhé sérii.  Po skončení třetí série vám bude smutno a budete mít pocit, že jste s postavami prošli něčím velkým, se silným emocionálním dopadem a bude vám líto i hlavního padoucha. Skvělá písnička na konec ->https://www.youtube.com/watch?v=ncB6XOZevLc

plakát

Sirotek: První oběť (2022)

Začátek je dobrý a Isabelle je přímo ďábelská a pak je tu jeden velký zvrat, ale je to příliš vykonstruované a neuvěřitelné, až je to skoro tak trochu parodie na první díl, který v mnohém kopíruje. Pokud si někdo myslí, že ten jeden zvrat dělá jiný film, tak tomu tak bohužel není. Spíš to působí lacině a zakrývá to neschopnost tvůrců přijít s něčím  skutečně novým.

Ovládací panel