Bratři z tykve (TV seriál)

Hu lu xiong di

Hulu wa

葫芦兄弟

葫芦娃

Calabash Brothers

Tekvičkoví bratia

Animovaný / Rodinný

Čína, 1987, 13x10 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (23)

• M.a.t.t.

Svojho času som tento serál zbožňoval...lenže potom som vyrástol a potvrdil si pravidlo, že niektoré dvere by mali radšej ostať zatvorené. Ako jedna z klasík detstva na mňa totiž práve táto po rokoch vôbec nepôsobila a nebolo to dané len zastaralou animáciou. Niekedy je asi lepšie ostať v zajatí nostalgie.(19.3.2008)

Jako pamatuju si ze jako malej jsem to zral. Davali ho tusim jako soucast poradu VEGA.(1.10.2009)

Na tuto pecku som si spomenul uplnou nahodou a stava sa mojim 3000cim filmom/serialom ohodnotenim na csfd. ta nostalgia:)(18.10.2018)

Najobľúbenejší seriál môjho detstva, ktorý svoje osobité čaro pre mňa dosiahnutím dospelosti nestratil.(19.4.2008)

Je mi úplne jedno, nakoľko je to hodnotenie zafarbené nostalgiou a je mi absolútne ukradnuté, aká je kvalita tohoto seriálu v porovnaní s hocičím. Pretože zážitok, ktorý mi to kedysi dalo pri sledovaní a pocity, ktoré to vo mne vyvolávalo celé hodiny, dni a týždne sú jedným z mála vecí, ktoré si z detstva pod 16 pamätám. A viem, že hoci podobne som potom prežíval ešte nespočetne mnoho iných pohyblivých obrázkov, všetkým dávam bez váhania rovnaké hodnotenie. Za to, ako utvárali môj vnútorný vesmír v dobrom či v zlom - a na ideológií TEKVIČKOVÝCH BRATOV nevidím nič takého, čomu by som sa nepoddal rád aj dnes. I keď kúzlo nutne vyprchalo, kdesi hlboko vo mne žije naveky neprekonateľne nádherné a nemenné...(19.3.2009)

Tak toto som ako dieťa miloval!!!(25.6.2008)

https://www.youtube.com/watch?v=A5cMjwLWNsc&list=PLyIO-TlBYskOkbwSsTeNJTN9OwX9mRR0o online https://uloz.to/!MhyMJyBKw/bratri-z-tykve-rar ke stazeni(23.6.2017)

Tak toto vyplulo na povrch mojí mysli z čista jasna jako blesk. O_O Ach ta nostalgie :-).(21.5.2010)

Veľmi dobrá rozprávka pre všetkých.Je síce trocha staršia ale o to nápaditejšia.Keď som bol malý užíval som si ju ale nevidel som všetky diely.Tak preto som si zopakoval a pozrel si ich na nemenovanej stránke kde sú videá.Starý dedko dostane darček v podobe čarodejných tekvičiek.Každá tekvička v sebe skrýva jedného z bratov,ktorý majú každý svoju unikátnu moc a pomocou nich bojujú proti zlu.(1.8.2008)

Nostalgia... keď som bola malá, tak to bol jeden z mojich najobľúbenejších večerníčkov. Nikdy sa mi nechcelo ísť večer domov, ale keď boli Tekvičkoví bratia, tak sme sa s bratmi ani neumývali, len sme vleteli do obývačky a šli ich pozerať... :)(26.2.2009)

Jeden z najlepších večerníčkov, ak nie najlepší. 4 hviezdy nie sú len z nostalgie, sú poctivé a zaslúžené. Áno, treba prehliadnuť nie najlepšie animácie a dialógy, ale príbeh dobra so zlom je tu podaný zaujímavo, že zaujal aj moje dospelé ja, nechýba občas ani krv a koniec (väčšiu časť posledného dielu) som si vychutnával. Oceňujem aj fakt, že koniec je tu riešený trochu inak, zaujímavejšie ako v tradičných rozprávkach a samozrejme nechýba výborný a chytľavý soundtrack. Páčia sa mi aj výchovné prvky pre deti, keď modrého tekvičkového brata chytia démoni tak, že ho vínom ožerú do bezvedomia. Plynie tu mravné ponaučenie - "Deti, nepite víno.... lebo pivo je lepšie".(29.9.2013)

Jako malý kluk jsem to miloval, čertužel si z toho téměř nic nepamatuju..(14.11.2014)

Tenhle seriál jsem miloval, teď jsem ho našel na youtube a skoro jsem se rozplakal...(1.4.2009)

Sedm tykví, které se promění v sedm bratrů, kde má každý různé schopnosti. Má jen jednu vadu, utekl mi poslední díl, takže dodnes neví, jak to celé dopadlo. Snad to ještě někdy v životě uvidím.(8.3.2012)

Pri sledovaní tejto 13-dielnej rozprávky nebol problém nechať sa vtiahnuť do atmosféry minulých časov v oblasti orientu. Je to jednoducho farebná nádhera! Prekrásne vizuálne i hudobné spracovanie. Jasná dejová predloha na základe tradičnej legendy. Vtipné prvky (napr. cikajúci chlapci) a veľmi milý, srdečný, sympatický ázijský starček. Veľmi pekné umelecké dielo, vo svojej dobe vynikalo, ale na srdci hreje i dnes. Príbeh o tom, ako sa 7 bratov vyliahnutých z tekvice po jednom vydávajú na cestu do hory, kde bojujú so zlými démonmi. Navyše ak to pozeráte v pôvodnom, krásne nezrozumiteľnom, ale atmosférou nabitom znení, máte o zážitok viac! K záveru seriálu dokonca nastane nejeden menší zvrat...(28.1.2015)

V predskolskom veku tato rozpravka patrila k mojim najoblubenejsim a v tom case by som jej bez vahania dal 5*. Lenze som opat spravil tu chybu, ze som si to chcel pripomenut a tak som si to znovu pozrel. Hodnotit s cistou myslou, sotva by to vyslo na 2*. Ale kedze nostalgia je bestia, tak aspon trosku prihodim.(8.7.2012)

Uzasna spomienka, videl som to iba raz, ale bol to sok. Dojimavy pribeh, taka zvlastna atmosfera dalekeho vychodu - na prazdninove vecery ako stvorena.(2.8.2011)

Po 20 rokoch konečne dopozerané :))). Koniec tiež veľmi dobrý.(8.11.2011)

Ako malé dieťa som to miloval. Neviem to ale nikde zohnať.(21.5.2010)

tak táto rozprávka mi vymielala mozog ako decku(27.2.2011)

<< předchozí 1 2