Les Mémés cannibales

• Francie Rabid Grannies (více)

Na rezidenci dvou postarších dam dorazí jejich chamtivé příbuzenstvo. Když při společné večeři tyto dámy otevřou záhadný balíček, jsou okamžitě posednuty démony. Ovládány těmito tajemnými bytostmi se rozhodnou vypořádat se s hamižným zbytkem rodiny a nastává masakr v režii dvou babiček. (Chatterer)

Karamanlis

V druhej polovici 80. rokov nastal menší boom démonských hororov, vsádzajúcich na hrozivé masky a poriadnu porciu gore, vyvolaný úspechom Raimiho Evil Dead, rovnako ako jeho pokračovania. Typickým predstaviteľom tejto vlny bol Lamberto Bava s jeho Demons 1 a 2 (tie sa v tých dobách v našich končinách tešili rovnakej popularite ako spomínaný Evil Dead) či Black Sabbath, Američania prišli s kúskami ako Night of the Demons, The Unnamable, Pumpkinhead, Forever Evil, Demon Wind či Necromancer a reakcia spoločnosti Troma v podobe Rabid Grannies na seba nenechala dlho čakať. "Besniace babičky“ čo sa spustlej zábavy týka v ničom nezaostávajú za uvedenými filmami, z môjho pohľadu teda ide určite o "mňamku“. ()

hladass

Docela vtipná jednohubka, plná zábavných a hlavně morbidních nápadů, která opravdu rychle odsýpá... Všichni zúčastnění se chovají zcela předvídatelně, tudíž panikaří, nelogicky pobíhají od ničeho k ničemu, samotní herci přehrávají, jak to jen jde, masky jsou docela slušné, gore dobré a poplatné své době, atmosféra taktéž... Takže já byl spokojen, ale je třeba dodat, že jsem viděl zkrácenou, 69 minutovou verzi... ()

darkrobyk

Výživná chuťovka pro fanoušky 80. let. Dědictví chtivé příbuzenstvo se sjelo na půvabný zámek uprostřed lesa, aby každý ze členů přesvědčil dobrácké tetičky, že právě on (ona) potřebuje největší podíl z jejich jmění. V momentě, kdy tetky posedne démon, nastane hodina pravdy, odplaty a masakru. Byť krev stříká, kusy těl létají vzduchem a vnitřnosti opouštějí svá místa, čekal jsem, od Tromy, ještě větší peklo. Ale vše je vynahrazeno vtipem, černým humorem, pěknými maskami a zdařilými efekty. A pro sprosté slovo se nejde daleko, a tak snad jen kromě dětí mluví všichni jako dlaždiči. A ono to nejen nevadí, ono je to přímo humorné! ()

Astaroth12

Postavy boli strašne sprosté a až úlisné, ale asi to bolo tak zakomponované v príbehu, aspoň to tak vyzeralo. Strašne dlho trvalo, kým sa film rozbehol, no aby som bol presný 36 minút trvalo, kým začala tá správna šou. Starenky to roztočili a ich masky neboli vobec zlé. Aj ked príbeh je totálne o hovne, film si to vynahradzuje gore scénami a niektoré s nich mali veľmi dobré nápady, ako démon v rytierskom brnení, ta bola zaujímavá. Má to temné prostredie, ironické hlášky, ktoré boli dosť často veľmi svieže a trápnosťou zaváňala len hŕstka z nich. Aj keď na Tromu to bolo dosť krotké, ale aj tak u mňa spokojnosť. ()

helljahve

V podstate súhlasím so všetkým čo tu napísal Ricci, takisto som z tohto filmu neskrýval nadšenie. Tým z vás ktorý sa sťažovali na pomalý rozjazd filmu, odporúčam si pozrieť Producers Cut (69 min.)verziu, kde bolo odstranených 20 minút z pôvodného materiálu. Všetky gore scény boli zachované, zmizli len zbytočné keci. ()